Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Asztmás kisgyereknek jár az...

Asztmás kisgyereknek jár az emelt családi pótlék?

Figyelt kérdés

Fulladás miatt többször kerültünk kórházba, ott azt mondták hogy ha már negyedszer kerülünk be ez miatt, akkor onnantól asztmásnak veszik.

Pulminológiára is járunk kontrollra.

Singulár port szed, állandónak van írva a flixotid is de azt csak akkor kapja ha fullad a Ventolinnal együtt. Ilyenkor jár az emelt családi?



2023. szept. 21. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezek szerint járHAT:

[link]

"A gyermekkori asthma bronchiale súlyos formái - J45.0-J45.9 - Asthma"


Szóval a BNO kód alapján meg tudod nézni, jogosultak vagytok-e rá, ha már van szakorvosi diagnózis.


Az én kislányom is asztmás (nátha miatt befulladós módon), ő is kap Flixotide-ot, de a mindennapjaink tünetmentesek hálisten, szóval én ezt nem minősíteném "súlyos" asztmának - eddig eszembe se jutott, hogy ezért emelt családit kaphatnánk, nem is mentem utána.

2023. szept. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Eddig nekem sem, de valaki rá kérdezett hogy jár e, meg lehet hogy mi is kivárunk mert amióta a nagytesó nem járt suliba/ oviba a nyár egész jól kiment. Meglátjuk mi lesz most, Hogy kezdődik a "szezon".

Nekünk is a náthából egyéb vírusokból alakultak ki a korábbiak.

2023. szept. 21. 11:30
 3/7 A kérdező kommentje:
Amúgy a kódunk az amit küldtél. De több helyen olvastam, hogy volt olyan kicsike akinek ilyen kódja volt és nem kapott semmit az anyuka
2023. szept. 21. 11:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem a következő kontrollnál kérdezz rá, meg esetleg a háziorvosnál is. Maguktól nem biztos, hogy szólnak.
2023. szept. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Emelt családihoz a szakorvostól kell egy külön igazolás, ami annak a tv-nek a melléklete amit az 1-es linkelt. Ha a szakorvos kiadja, akkor tudsz igényelni emelt családit, egyébként nem.
2023. szept. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem jár. Az én fiam is asztmás, 6 éves. 5x fulladt be tavaly november óta. Nyár eleje óta van kódja, állandó gyógyszere (Flixotide 2x1 puff, Lendin este 1tbl).
2023. szept. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyukám soha nem kapott rám emelt családit, pedig hörgőszűkülettel születtem, sőt egyedül csak a ventolin támogatását. Hónapokat töltöttem kórházban csecsemőként lélegeztetőn, később pedig állandó vendége voltunk az ügyeletnek, mert fulladási rohamom volt, ilyenkor márcsak az injekció volt hatásos. Állandóan kellett kontrollokra járni a kórházba is. Semmilyen támogatást nem kapott. 14 éves koromig voltak fulladásaim. Ő egy idő után nem harcolt a támogatásért, mert kb meghalni kell hozzá ezzel a betegséggel.
jan. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!