Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ha betölti a hatot, de nem...

Ha betölti a hatot, de nem iskolás akkor tényleg van valami intéznivalóm a családi miatt?

Figyelt kérdés
A múltkor igazolást kellett kérnem a családi pótlékról munkahelyi plusz pénz miatt. Akkor mondta az ügyintéző hölgy, hogy hát csak úgy tudja kiadni az igazolást, hogy addig a dátumig, míg hat éves nem lesz, mert hogy a tankötelesség blablabla. Kicsit értetlenkedtem, mert nem én nem engedtem el iskolába, hanem év végén tölti a hatot, nem is kellett még neki szeptemberben menni. Igen, de akkor is úgy van, mert majd akkor "igazolást" kell szereznem ahhoz, hogy adják a családit. De milyen igazolást? És honnan? Erre nem tudott mit mondani. Akkor ki tud? Nem mondom, hogy belerokkanunk annak az óriási összegnek a hiányába, de ha ilyen szinten szar a rendszer, hogy a családiért nekem kell bizonygatni, hogy a gyerekem azért nem jár iskolába, mert nem is kell neki, akkor nem szeretném, ha ebből esetleg probléma lenne később, hogy hol az a gyerek vagy ilyesmi.
2023. nov. 4. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Nekem az első kettő kezdte később a sulit. Az elsőnél az ovis étkezéshez kellett MÁK igazolás a 3 gyerekről. Ez 8 éve volt. Mikor bementem, szóba került, hogy ovis étkezéshez kell és hogy még ráhúz 1 évet. A hölgy megörült, hogy szóltam, bepötyögött valamit a gépbe és mást a kutya nem kért tőlem. Ebből kiindulva, mikor a középső is csúsztatott egy évet, akkor betelefonáltam a MÁK-hoz, hogy megkérdezzem, mit kell tennem. Az ügyintéző beazonosított, majd beírt valamit a rendszerbe és köszönte, hogy szóltam, azt mondta, sokan nem teszik. Ennyiben maradtunk. Semmi egyéb igazolást nem kértek tőlem. Mikor következő évben is csúsztatott egy évet (adhd-s, beszedfogyatekos, 5 évig járt oviba), akkor már csak annyit mondtak telefonon, hogy köszönik, de be van írva.

Szerintem te is eressz meg egy telefont, talán ők tudnak felvilágosítást adni.

2023. nov. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 babyboom567 ***** válasza:
88%
Sehova sem kellett bevinnem semmit.
2023. nov. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmilyen intéznivaló. Feltéve, HA jár óvodába. Az óvoda jelenti le. Ahogy annak is, aki halaszt.
2023. nov. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ugyanott dolgozunk, nálunk is nem létező igazolásokat kérnek mindenre...
2023. nov. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelentettem be sehol, gondoltam látszik, hogy óvodába jár. Nem volt semmi gond.
2023. nov. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szuper, akkor nem tudom nekem mit magyarázott a kormányablakos, hogy nekem kell intézni…
nov. 6. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!