Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Milyen segélyeket kaphatok a...

Agnes2327 kérdése:

Milyen segélyeket kaphatok a német államtól ha terhes leszek? Ezeket sejtem: 300€ családi pótlék + 187€ Kindergeld 1 évig. Következő fél év: 150€ + 187 €. Ezután csak 187€. Ez igaz rám? Ezen kívül még?

Figyelt kérdés
14 hónapja élek Németországban, 13 hónapot dolgoztam tanulói jogviszonnyal bejelentve (au-pair), 1 hónapja összeköltöztem párommal (afrikai), bejelentve dolgozik, én 1 hónapja nem dolgozok de gyereket szeretnénk. További véleményeket is írjatok!

2013. okt. 18. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
A helyedben elöször OTT érdeklödnék utána, mert mivel nicns rendes munkaviszonyod, nem valószinü, hogy bármi is jár. (Meg csak erre gyereket vállalni elég könnyelmüség szerintem)
2013. okt. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tévedésben vagy, neked nem jár semmi, mert nincs meg az ehhez szükséges munkaviszonyod.
2013. okt. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De Magyarországon is dolgoztam 3 évet. Ezt nem veszik figyelembe?
2013. okt. 19. 19:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért adnának NÉMETORSZÁGBAN azért segélyt, mert MAGYARORSZÁGON dolgoztál?


Azért legfeljebb Magyarországról kaphatnál valamit.

2013. okt. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem Kindergeldet kapsz, azt kapnád, ha csak a párod lenne bejelentve akkor is.
2013. okt. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%
A 300 euró elterngeld alanyi jogon jár! Ezt meg fogod kapni 12 hónapig. Illetve a 184 euró kindergeld jár. Semmi több. Én ezeket kapom, pedig én nem adóztam, csak minijob-ot csináltam.
2013. nov. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!