Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy anyától bunkóság lenne...

Egy anyától bunkóság lenne ilyet kérni? Vagy inkább váltsak?

Figyelt kérdés

Kozmetikushoz járok, van egy kicsit idősebb, mint féléves babája. De dolgozik, nyilván nem napi 8-10 órában, de vállal már újra vendégeket. Igenám, csak a baba sokszor sír, és engem ez nagyon idegesít. Nem tudom, miért de szörnyű még csak hallgatni is. Főleg hogy pl masszírozásnál mikor ellazulnék, akkor rázendít, és sokszor próbálja úgy megnyugtatni, hogy beszél hozzá, de közben tiszta olaj, meg krém a keze, így nem akarja kivenni abból a kis székből, amiben van, de akkor ilyen 5-10 percek mennek el azzal, hogy "itt van anya, de most nem tudlak kivenni, bírd már ki egy kicsit" stb. És legszívesebben már kiabálnék én is, hogy hiába mondod, nem fogja megérteni. Lazítani mennék, de igazából ettől a vörös fejjel ordító-nyáladzó sírástól a plafonon vagyok. Nincs gyerekem, elhiszem hogy piszkosul nehéz, de ez így senkinek se jó, még a gyereknek sem. Pedig amúgy egy telken laknak az anyósával, mikor a gyerek már teljesen kivan, akkor általában átviszi hozzájuk, vagy felhívja az anyósát, hogy jöjjön át és vigye el a gyereket, de ehhez kb 3-4-szer le kell játszani a "ne sírj már" műsort. Ráadásul ma is voltam nála, a gyerek konkrétan behányt, amit sikerült végig is nézzek... Mondta, hogy nem beteg, ne féljek, szokott ilyet néha, de akkoris... Nem szívesen szednék össze így a hosszúhétvégére majd valami hányós-hasmenéses vírust.


Mint szakembert, nagyon szeretem, és a gyerek előtt teljesen elégedett voltam vele, hozzá járok 13 éves korom óta, tényleg szavak nélkül tudja, mit kell csinálni, hogy szeretném. De ez, hogy ott van a gyerek is, kikészít. Szerintetek bunkóság lenne megkérni, hogy előre kérje már meg a nagymamát, hogy vigyázzon rá? Váltáson is gondolkoztam, de akikhez mennék, tele vannak, ráadásul minden alkalom végén kérdezi, hogy akkor ugyanígy 2 hét múlva jó-e, stb.


2019. okt. 25. 22:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Mondd el őszintén!
2019. okt. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Nekem ilyen fodrászom volt. Sokan elmentek tőle, még az a kozmetikus is akivel együtt dolgozott. Kérd meg normálisan, hogy te relaxálni szeretnél,de így nem megy.. Ha nem működik, akkor keress mást egy rövid ideig. Nem lesz örökké kisbaba, hamarosan bölcsi vagy ovi...
2019. okt. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Én is megmondanám őszintén.
2019. okt. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Én időben lemondanán a következő időpontot,majd keresnék mást.
2019. okt. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Nekem van gyerekem, és kisgyerekekkel dolgozok, de amit leírtál, az nekem is idegesítő lenne. Nyugodtan mond meg neki, hogy csak akkor szeretnél jönni, ha a gyereket meg tudja oldani.
2019. okt. 26. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen esetben ő nem anya, hanem egy szolgáltatást nyújtó szakember. Evidens, hogy gyereket nem viszünk a munkahelyre és az is, hogy nem a vendégnek kell alkalmazkodnia, hanem a szolgáltatónak. Szólj neki.
2019. okt. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
40%

A kozmetikusod mint anya megbukott. Elítélem az ilyet. Miért nem tud a gyerekkel lenni otthon, mint minden normális anya?! Jaah, a pénz. Hát másnak sem az égből hullik, mégis otthon lehet lenni a gyerekkel 1-2-3évet.

Tegnap a fodrászom húzgálta a száját, mert én időben mentem, ő pedig csúszásban volt. Mindig elfelejtik ezek a szolgáltatók, hogy nem szívességet tesz nekem, ó nem a barátom, ő ad egy szolgáltatást amiért én fizetek!

Szóval cseréld le a kozmetikusod. Én pl. arcmasszázs alatt el is szoktam szunyókálni, teljesen kipihenten szoktam felállni. Imádom a gyerekeket, de oda én sem gyereksírást mennék hallgatni, jópénzért.

2019. okt. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%

A csecsemők gyakran buknak, normális, nem betegség. Ez nem hányás, nem kaphatsz el tőle semmit.


Nem, nem mondhatsz ilyet. Nyilván nem viccből dolgozik így.

Azt viszont minden további nélkül elmondhatod, hogy sorry de így nem szeretnél jönni többet.

2019. okt. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
Nem szimpatikus ez a fajta hozzáállás. Nem kevés pénzért nyújtják a szolgáltatásukat, oldják meg a gyerek felügyeletét vagy ne ne dolgozzanak az ilyenek.
2019. okt. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%
Én aztán nem beszélgetnék vele erről, mennék máshoz. Van más kozmetikus, aki tud arcot masszírozni. Nagyon gáz, amit csinál a kedves ismerősöd, azért van a gyed, meg a gyes, hogy anyuka ne dolgozzon, hanem a babájával törődjön.
2019. okt. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!