Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mostanság a játszótérre vitt...

Mostanság a játszótérre vitt játékok, egyebek tényleg "közvagyonnak" minősülnek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy láttam itt pár olyan kérdést, hogy a kérdező gyerekének a rollerével más is játszot kérés nélkül, meg hogy ami ételt visznek neki, abból is eszik más, a babakocsiból kiveszi a kekszet a másik gyerek, stb. A másik gyerek szülei meg persze mosolyogva nézik.

Erre meg többen mennek neki a kérdezőnek, mint ahányan vele vannak...


Már tényleg ennyire nincs magántulajdon, vagy ezek mindig ugyanazok a válaszolók?


Én egy ilyen babakocsiba belenyúlásért el is kergetném a gyereket, hogy nevelje már meg az anyja... Vagy ezeknek a boltban vagy máshol is hagyják, hogy bármit elvegyenek? (Aztán meg persze csodálkoznak, hogy miért nem lehet bírni a gyerekkel.)



Tudom, hogy lehet, hogy kicsit én is durván állok hozzá, de én eddig ahányszor odaadtam valamimet valakinek, mindig vagy összetörték, vagy el is hagyták, vagy semmit se kaptam érte. Legyen az játék kígyő, ceruza, ping-pong ütő, vagy egyéb.



2020. szept. 9. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Lakótelepen sok a primitív szülő és ezeknek neveletlen a gyereke.
2020. szept. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Azért alap, hogy a gyerek ne turkáljon már más cuccai között, szerintem.
2020. szept. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Az szerintem is alap, hogy nem nyúlunk más dolgához. Az előfordult már, hogy a játszón a 2 és fél éves kislányom mindenáron meg akarta nézni egy másik gyerek homokozóját (attól függetlenül, hogy mi is vittünk), és akkor megkérdeztük, megengedik-e. De mondjuk ezt egy babakocsival el sem tudom képzelni. Azért mindennek van egy határa, én biztos nem örülnék, ha valaki turkálna a személyes holmink között...
2020. szept. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Soha nem nyúlt bele senki a babakocsiba, nem túl életszerű probléma. Igen volt olyan, hogy mádik gyerek elvitte egy körre a kismotort, nem érdekelt különösebben, persze ha olyan típus lennék, aki mindenen felszívja magát, jöhettem volna rögtön puffogni a gyakorira.
2020. szept. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem minden közvagyon.

De pl. ha kiszórom a homokozós játékot és utána elmegyünk hintázni, bárki játszhat vele. Ha visszamegyünk és pont az a lapát kell a gyerekemnek, ami másnál van, akkor visszakérjük vagy ő is elveszi azt amit talál. Természetesen mindenki vigyáz más játékára és nem viszi el a játszó másik végére. Ha kell a tulajdonosának, akkor visszaadjuk.

Olyan dolgokat eleve nem viszünk közösségbe, ami féltve őrzött kincs.

Oviba is ugyanez van. Csak olyan dolgot vihetnek be, amit más is megnézhet vagy kipróbálhat.


Tehát ilyen szinten "közös", de pl. bicikli, motor, roller csak engedéllyel próbálható ki.

Más táskájába vagy babakocsijába belenyúlni tilos.

2020. szept. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Hát na neeee. Meg nem vagyunk jatszora járó korban de az, hogy játszanak egymás homokozójátékaival, ok. De kaját senki ne adjon más gyerekének. Azért itt meghuznam a határt. Majd azt en tudom az en gyerekem mit ehet és mit nem. Akar érzékenység, akar elvek miatt. Pl ha valaki nem engedi a gyereknek, hogy dormit egyen akkor en milyen alapon adnék neki?! Stb stb.

Továbbá senki gyereke ne turkaljon más táskájában. Ez evidens.

2020. szept. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%
Olyan jó hogy kertes házban lakunk nincs ilyen problémánk. Nekem egy panelproli kölök se fog turkálni a cuccaink közt még mit nem. Aki jön hozzánk, minden játékunkkal játszhat.
2020. szept. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Én ezt azért nem látom túl általánosnak, vagy itt a környéken minden gyerek marha jól nevelt. Egyszer fordult elő, hogy egy kisfiú odajött hozzám és megkérdezte, hogy mehet e az én fiam kismotorjával, odaadtam neki, ment vele 2 kört, aztán meg is unta. De sose jött oda senki turkálni a babakocsiban vagy ilyesmi. Nekem ez furcsa lenne.
2020. szept. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Derjaderja ***** válasza:
78%

Ez van mifelénk is, hogy a homokozójatèk közös, már csak azért is, mert alapból vannak ott játékok, amiket vki pl megunt, vagy kiviszi ha kinőtt belőle a gyerek. Ha nincs egy kis piros lapáton pl név, nyilván nem fogod tudni h pont az valakié.


Motor ugyanez, van 5-6 közös, ha egy sima kismotor fekszik az út kózepén,.azt gondolja az ember, hogy használható.


A saját járgányok egy helyre vannak téve, onnan nem illik elvenni. Roller, bicikli nyilván valakié, azt alapból nem engedem.

2020. szept. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk is vannak ilyen családok, akik nem szólnak a gyerekükre semmiért.

Nyilván, azért megyünk le a játszóra, hogy a gyerekek együtt játszanak, így a homokozós cucc vagy a labda közösen használható, de ez a bicikli elvevés, babakocsiban turkálás nálam is kiveri a biztosítékot.

A bicajokra eleve allergiás vagyok. Lejön valaki a zárt játszótérre biciklivel, szépen letámasztja a kerítéshez, erre egy nagyobb gyerek (7-10 éves) kérdés nélkül elveszi és játszótéren belül száguldozni kezd a totyogók között. Iszonyatosan veszélyes, de anyuka nem szól rá. Ugyanez van a focival is.

Kisebb gyerekek labdáznak, jönnek a sulisok a szüleikkel, és ott kezdenek el focizni, holott szemben ott van egy zárt pálya. Többször eltalálták már a kisebbeket, de a szülők nem szólnak rájuk.

Van egy-két rémesen elkényeztetett 2 éves is. Múltkor az egyik kiette a szilvát egy másik babakocsi aljából. Nem kínálták, csak megtalálta, anyuka meg nem szólt rá, mert játszón van, itt minden közös. Vagy amikor a babakocsiból kiszedi más játékát...

Tanulmányt lehetne írni játszótéri viselkedésből.

2020. szept. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!