Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mostanság a játszótérre vitt...

Mostanság a játszótérre vitt játékok, egyebek tényleg "közvagyonnak" minősülnek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy láttam itt pár olyan kérdést, hogy a kérdező gyerekének a rollerével más is játszot kérés nélkül, meg hogy ami ételt visznek neki, abból is eszik más, a babakocsiból kiveszi a kekszet a másik gyerek, stb. A másik gyerek szülei meg persze mosolyogva nézik.

Erre meg többen mennek neki a kérdezőnek, mint ahányan vele vannak...


Már tényleg ennyire nincs magántulajdon, vagy ezek mindig ugyanazok a válaszolók?


Én egy ilyen babakocsiba belenyúlásért el is kergetném a gyereket, hogy nevelje már meg az anyja... Vagy ezeknek a boltban vagy máshol is hagyják, hogy bármit elvegyenek? (Aztán meg persze csodálkoznak, hogy miért nem lehet bírni a gyerekkel.)



Tudom, hogy lehet, hogy kicsit én is durván állok hozzá, de én eddig ahányszor odaadtam valamimet valakinek, mindig vagy összetörték, vagy el is hagyták, vagy semmit se kaptam érte. Legyen az játék kígyő, ceruza, ping-pong ütő, vagy egyéb.



2020. szept. 9. 11:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
95%

Ahol, mi lakunk nagyjából mindig ugyanazok a gyerekek vannak a játszótéren. Itt egyrészt van egy csomó játék, ami a játszóhoz tartozik. Rengeteg homokozó és egyéb játék, amik csak úgy ott vannak hagyva állandó jelleggel. Nyilván ezekkel mindenki játszik. A kicsik is mindig kb ugyanaz a pár jár le a játszóra, itt mindenki úgy csinálja, hogy hoznak pár játékot azért, hogy a másik gyerek játszhasson vele. Már megbeszéltük ott a többi szülővel, hogy a gyereket sose érdekli a sajátja, az már uncsi, mindenki mindig a máséval akar játszani. Így mindenki visz valamit "cserejátéknak", és akkor minden gyerek megtalálja, mivel akar játszani. Ezek ilyen párszáz forintos ócska kisautók és hasonlók. Ja és 1-2 év közötti gyerekektől beszélek első sorban.

Ha mégis valami megtetszik a gyereknek, ami másé, akkor mindig megkérdezzük az adott szülőt, hogy megnézhetjük-e, kipróbálhatjuk-e. Átalában megengedik, sose volt még ebből gond.

A "panelprolik", mint jómagam és a családom teljesen normálisak itt.

Ezzel szemben a Balatonon 5 perce vesztettük szem elől a homokozójátékainkat és azonnal lába kélt.

2020. szept. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
39%
A babakocsi belenyúlós kérdésre én is emlékszem. Ott azzal volt a bajuk a válaszolóknak, hogy az anyuka minden nap konkrétan a játszótéren uzsonnáztatta a gyerekét. Erre írták neki sokan, hogy az a hely nem erre való, és igenis ő a hülye, ha elvárja, hogy a többi gyerek ne nézze ki a finomságokat a gyereke szájából. A gyerekek ilyenek, mindig az a lefinomabb, ami másé. Persze ettől még más babakocsijába belenyúlni bunkóság és neveletlenség. De anyukának is lehetne annyi esze, hogy nem a játszótéren piknikezik.
2020. szept. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
10 éve, amikor a nagy volt kicsi, meglepődtem ezen, mert az én gyerekkoromban nem így volt, mostanra megszoktam, hogy amit kiviszünk, az közös, de azért a szatyorban, táskában nem turkalnak a gyerekek, csak azt használják, ami ki van rakva.
2020. szept. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!