Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Depresszióval küzdők! Miután...

Depresszióval küzdők! Miután lett gyermeketek javult az állapototok/helyzetetek?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, hogy ha már szültem legalább egy babát javulni fog a depresszióm. Jelenleg gyermekvállalás előtt állok.
2020. okt. 19. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ki az a mindenki?


Anyám depressziós volt, amikor gyerek voltam. Szinte nem csináltunk semmit, mert félt utazni, nem szeretett emberek közé menni.

Ne akard ezt a gyerekednek.

Előbb legyél túl a depin és csak utána vállalj gyereket. A gyerek nem egy gyógyszer a depidre.

2020. okt. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Egyáltalán nem biztos, sőt, lehet rosszabbodni fog. A depresszió egy mentális betegség, sokan gyógyszert is szednek, nem gyógyítható gyerekvállalással. A mindenki helyett inkább egy orvossal konzultálj.
2020. okt. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Depressziós sosem voltam, de szerintem a gyerekvállalás a kisbabás korban pont nagyobb eséllyel hozza ki abból is, aki előtte nem küzdött a betegséggel. Elég megterhelő időszak még akkor is, ha egy "eszik-alszik" babája van az embernek. De persze nem vagyunk egyformák.
2020. okt. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 babyboom567 ***** válasza:
100%

Én voltam a legpozitívabb, legtürelmesebb ,legnyugodtabb ember a környezetemben,én voltam mindenhol aki másokat segített ,bíztatott,támogatott.Nekünk volt a legjobb kapcsolatunk a férjemmel,sosem veszekedtünk semmin,de nem volt rózsaszín köd sem, lévén már benne voltunk a korban(40 voltam mikor született a gyerek, a férjem 52),és mindketten akartuk a gyereket.

Most lesz 4 éves a gyerekünk decemberben.

A kapcsolatunk az utolsó utáni hajszálon csüng, a gyerek problémás sajátos nevelés igényű( 3 emberes lenne, de senki segítségem),a kisgyerekes segítség nélküli szülők a munka világában csak kínlódnak(vagy nincs semmi lehetőségük),az életem egészségileg és érzelmileg a béka segge alatt van.

Rengeteget sírtam az elmúlt 4 évben,és most már minimálisan látom a fényt az alagút végén,mert a gyerek elkezdett beszélni.

Egy depressziós ember,már rég öngyilkos lett volna.(Szándékosan nem magamat írtam, mert én mindig a megoldást a kiutat keresem.)

Gyógyulj meg előbb,utánna sem lesz sétagalopp a gyerekvállalás.

2020. okt. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
4-es sajnálom, hogy veletek ez van, de azért bőven nem ez az átlag. Tényleg nagy erőpróba, de azért a legtöbb esetben nincs ennyi nehezítő tényező. Ettől függetlenül a kérdezőnek tényleg érdemes lenne rendbe tennie magát, de a gyerek a sok nehézség mellett tényleg sok boldogságot, és feladatot ad. Sokszor pont az a baja a depressziós embereknek, hogy nincs semmi cél és motiváció, így feladat se, amivel leköthetné magát.
2020. okt. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Gyerekkorom óta (diagnosztizálatlan) depressziós voltam. Sokkal rosszabb lett. SOKKAL! És az én gyerekem is SNI (autista), pokoli nehéz vele születése óta, dolgozni sem tudtam visszatérni mellőle, párkapcsolatom pedig nincs. Konkrétan addig és pontosan addig maradunk életben, amíg édesanyámék. Nem fogjuk bírni tovább, nem csak anyagilag, mentálisan sem. És egy problémás gyerek ma már nagyobb valószínűséggel van benne a pakliban, mint régen. Rengeteg gyereknek van valami baja, az már más kérdés, hogy felismerik-e vagy csak kínlódik vele szerencsétlen anyja, akit alkalmatlannak minősítenek, és aki nem érti, miért olyan minden egyes nap, mint a hegymenet. A mai eszemmel ezt nem kockáztatnám meg depresszióval...
2020. okt. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen baromságot max a szomszéd Kati néni, meg ősanyu Juci mondhatott, szakember biztosan nem.

Depressziósnál pont ellenkezőleg mukodik, sokkal nagyobb az esély a szülés utani depressziora.

2020. okt. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én "csak" generalizált szorongással küzdök jelenleg, ennek ellenére nagyon gondolkozom, hogy valaha legyen-e gyerekem. Depresszióval, főleg, ha visszatérő semmiképp vállalnék. Ha a gyerek lenne a boldogság receptje, csupa boldog embert látnánk magunk körül, de én annyira nem ezt tapasztalom. Sajnos nagyon sok a (fel nem ismert, környezet által még támogatott is) alkoholista, és gyógyszerfüggő. Hétköznapi emberek ők, sokszor a munkájukat ellátják, de nem tudnak érzelmi biztonságot nyújtani, ami az egyik legfontosabb lenne.
2020. okt. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%
Az én anyám egy förtelem volt, remélem te más leszel. Sehova nem mehettem, semmit sem csinálhattam, de ha mégis, akkor minden szabályozva volt. Tegyük fel elmehettem az unokatesómékhoz, fél óra múlva rám telefonált, hogy azonnal jöjjek haza, mert rosszul van , pedig csak kellett neki egy pohár víz, amiért nem akart kimenni a konyhába, de ha lefeküdt, akkor keljek fel kapcsoljam le a villanyt, stb. Ő nem utazik, mert balesetünk lesz, ő sehol sem érezte jól magát, de mással még rokonokkal sem mehettem el, mikor férjhez mentem is sírt, és kiadta el nem mehetek otthonról, szinte tönkre akarta tenni a házasságom, nem dolgozhatok, nehogy pénzem legyen és el tudjam hagyni a házat, így nem is támogatott minket semmiben, sőt :D neki dolgoztam fizetés nélkül és még fizettem a rezsit is :D ááááá örülök hogy élek, de örülök hogy nélküle.
2020. okt. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem édesanyám depressziós (pánik beteg) Mind a mai napig magához akar láncolni, nem fogad el különálló személyként nem szereti hogy saját akaratom van. Nálunk ez egy öröklődő minta. Sajnos én ennek következtében folyton szorongok. Anyukám nem akart segíteni magán csak áldozatnak feltüntetni magát, és folyton azt mondta hogy ő mindent megtett értem (de nekem ez nem elég).Ha foglalkozott volna a problémával akkor most nem itt tartanánk.

Mielőtt gyereket válalsz menj szakemberhez és tényleg dolgozz magadon. Olyan ez mint a repülőgépek esetében: neked kell előbb felvenni az oxigén maszkot hogy aztán a gyereked is el tudd látni.

2020. okt. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!