Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha tényleg nem akarnak bizonyo...

Ha tényleg nem akarnak bizonyos emberek gyereket, akkor miért csinálnak úgy a kutyáikkal, mintha embergyerek volna?

Figyelt kérdés
2020. okt. 30. 08:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%

Úgy csinálnak velük? Tényleg? Nem vettem eszre ilyesmit.

De amúgy nem mindegy neked? Az ő dolguk.

2020. okt. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Csak kicsit vicces, több ilyen ismerősöm van, 250 kép a kutyájáról, szülinapi torta neki stb. Közben pedig hangoztatja, hogy neki nem kell gyerek.
2020. okt. 30. 08:24
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Még a legjobban "gyerekként" tartott kutyát is otthon lehet hagyni egyedül órákra, lehet mellette filmezni, olvasni, barátokat fogadni, főzni, bármit.

Szóval gondolom, hogy nem kell a kötöttség és felelősség, ami egy gyerekkel jár, de a szeretet igen.

(Aztán lehet rosszul gondolom, csak abból indultam ki, hogy míg én nem akartam gyereket, addig a kötöttségek miatt nem akartam.)

De bármi is az ok, ha nekik így jó, mi baj vele? A kutyának jó, a gazdának jó. Bármi miatt nem vállal valaki gyereket, én tisztelem. Inkább azzal van a baj, aki vállal, aztán elhanyagolja, bántja, utálja, stb.

2020. okt. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Én az ilyen elméleteket sosem értettem. Az én párom is váltig állítja, hogy ott, ahol kutya van, az valójában gyerekpótlék, mert nem lehet normális az, hogy adott egy fiatal pár, kutya az jöhet, de gyerek - egyelőre - nem. Anyukája ugyanilyen. A kettőnk közötti különbség az, hogy míg párom egy 3 szobás társasházban nőtt fel, ahol nyilván szóba sem került soha egy kutya, addig én olyan családi házban nevelkedtem, ahol mindig volt állat, nem is egy. Gyerekkoromtól kezdve természetes állapot volt az állatok közelsége, főleg a kutyáké, ugyanúgy természetes volt, hogy kell velük foglalkozni, de volt 1-2 olyan kutyusunk, akik már-már családtaggá váltak, és a mai napig úgy emlékszem rájuk vissza, mint igazi barátokra. Akinek az életben nem volt dolga állattal, vagy csak annyi, hogy volt valami eb a ház végében megkötve, az persze ezt nem érti. A kutya nem gyerek helyett van, mert nem úgy viselkedik, mint egy gyerek, nem olyan igényei vannak és cserébe a szeretet is, amit ad, az más. De ezt csak az érti, aki megtapasztalta ezt. Külső szemlélőként lehet úgy tűnik, hogy ez valójában valami gyerekpótlék, csak éppen a legtermészetesebb állapot, ha állatok vesznek minket körül. Persze van kivétel, de nem kell mindenkiben azt látni.
2020. okt. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%

A kettő teljesen más, össze sem lehet hasonlítani.

Én nagyon aranyosnak tartom az állatokat, szeretek róluk gondoskodni, babusgatni őket. Egy gyerekről ugyanezt viszont nem tudom elmondani.

Nálam például ez a nagy különbség.

2020. okt. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem tartják cukinak a gyereket, a kutya meghal 15 év alatt, kevésbé van lelkiismeretfurdalása miatta, illetve jobban idomítható, kevesebb gondoskodást igényel és ami a legfontosabb: nem beszél és nem gondolkozik ÚGY mint egy gyerek. Nem fog zargatni, ha nem akarod, csak kizárod és kész, nem kell neki érvelni és magyarázni.


Egyébként ezt én is észrevettem, ruhácskák, frizura, csatok, cipőcske, babakocsiban tolják!! folyamatosan kézben cipelik, gügyögnek neki, magukkal altatják, etetik, tortájavan, játszódélután, a neve mindenen rajta van, 50 játéka van, 5000 képe van, saját netes oldala, becézik, rajta csüngnek, puszilják(van aki a száját is), újfajta etetéseket néznek, minőségi táp, neki csak a legjobbat.. az is, akinek van gyereke mellé, a gyerekre feleannyit nem figyel.


Egy kutyát “könnyű szeretni”, bármit csinálsz feltétel nélkül imád, egyből gyorsan kimutatja a ragaszkodásàt, össze is verheted, szeretni fog.. a gyerek nem ilyen. Van, akinek ilyenfajta kapcsolatra van szüksége..

2020. okt. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%
Azért, mert vannak olyan mélyen húzódó emberi érzelmek, amelyeket nem lehet felülírni. Akkor sem, ha most divatos lett gyerek helyett kutyát vállalni.
2020. okt. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Szegény kutya. Mindig sajnáltam ezeket a kutyákat, mert nem kapják meg azt, amire szükségük van.

Nekik nem torta kell meg pulóver, hanem falka.

2020. okt. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
A kutya feltétel nélkül kötődik, akkor is, ha kevés energiát fektetsz bele, a ragaszkodást mindenképpen megkapod. Ha gyereked van, akkor ezerrel oda kell tenned magad, hogy elég jó szülő legyél, és jó legyen a kapcsolatod a gyerekeddel. A gyerek valódi gondoskodást igényel, nemcsak fizikai, hanem lelki gondoskodást is. Vannak azonban, akik nem akarnak többet beletenni egy élőlénnyel való kapcsolatukba, mint cuki ruhákba öltöztetni, partyt rendezni a számára, és állandóan fényképeket posztolni róla. Na, ezeknek pont jó a kutya.
2020. okt. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%
"Ezeknek", ahogy fogalmazol, pont nem kutya kéne. A kutyával való ilyen bánásmódot éppúgy büntetni kellene, mint az elhanyagolt gyerekek szüleit. A kutya is érző lény, és a parti és cuki ruhák nem nekik valók, sem igényük nincs rá, de még káros is lehet. Ha egy kutyát nem kutyaként kezelnek, a viselkedése, idegrendszere, végső soron az élete rámegy. Lehet ezt elmismásolni, meg is teszik sokan, de ez az igazság. A pulóveres tortakajáló öleb pont olyan állatkínzás, mint ha kivágná az utcára.
2020. okt. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!