Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha tényleg nem akarnak bizonyo...

Ha tényleg nem akarnak bizonyos emberek gyereket, akkor miért csinálnak úgy a kutyáikkal, mintha embergyerek volna?

Figyelt kérdés
2020. okt. 30. 08:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez ugyanaz mint az olyan nők akik csak a kisbaba korszakot szeretik a gyereknevelesbol.

Úgy egy éves kor felett már a gyerek nem oltoztetosbaba az oleb viszont az.

2020. okt. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
30%
Miért van az h amint mondjuk egy éves lesz a gyerek már sír a szája néhány anyának h hiányzik a babázás... Ahhoz képest hogy még tök pici a gyerek...
2020. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
60%

Közöd ?


Egyébként ha tetszik, ha nem, én is hamarabb lehajolok megsimogatni egy kutyát, mint elájulni egy gyerektől.

2020. okt. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
38%

20 voltam, amikor megkaptuk az első kutyánkat. Azóta bele vagyok bolondulva a kutyákba, kutyás szakmákat is végzek most. Olyan dolgokat kaptam tőlük, amiket egy embertől soha nem kapnék. Feltétel nélküli szeretet, ha fegyelmezem őket, akkor utána nem duzzognak órákat, mint a gyerekek, hanem belátják, hogy rosszat csináltak és odajönnek bocsánatot kérni (odanyomják a homlokukat a testemhez).

Ha hisztiznek valamin, az is cuki, megmosolyognak az állatboltban. Ellenben ha a boltban földhöz veri magát egy hisztis gyerek, az anyjának elvörösödik a feje, annyira ég és mindenki rosszallóan néz rájuk. A kutya nem tud visszapofázni, hogy anya utállak, mert nem kaptam iphonet pedig minden osztálytársamnak van már..

A gyerekek állandóan követelnek valamit, legyen az új játék, új elektronikus eszköz stb. Ha nem érik el, akkor hisztiznek, lelki terroroznak és társai és képesek napokig bunkózni veled, ha nem kapják meg. Ellenben a kutyának elég a szeretet amit adsz, megfelelő étkezés és játék, séta. Sokkal de sokkal kevesebb az igénye,mint egy gyereknek és ha ezeket az alap igényeket megkapja, akkor úgy fog szeretni téged, mint egy istent. A gyerek soha nem fog úgy szeretni, mint a kutyád.

Igen max annyiban hasonlít a kutya a gyerekre, hogy néha rosszalkodik. De ha az én kutyám rosszalkodik valahol és behívom, lecseszem, akkor azonnal odajön - amíg ha a lakótelepi anyuka üvölt a gyerekének, hogy Eperke gyere ide, a gyerek csakazértis a másik irányba motorozik. A kutya tisztel, a gyerekek 90%-a a mai világban nem tiszteli a szüleit.

A másik ok amiért nem hasonlít a gyerek a kutyára, hogy amíg én nézek hisztis kutya videókat youtubeon, mert olyan cukik, addig a gyereksírástól felmegy 120ra a pulzusom, gombóc lesz a torkomban és a petesejtjeim menekülnek. Semmiféle pozitív érzést nem vált ki belőlem egy gyerek, ha hisztizik sír és társai, akkor meg kifejezetten negatív érzéseket vált ki belőlem és a páromból is. Nincsenek anyai ösztöneim, de a kutyákhoz vannak.

Az sem az utolsó, hogy a kutyák tehetetlen lények, az ember saját szórakozásából tenyészti őket, ugyanúgy, amiért a gyereket csinálják. De a gyerek fel tud szólalni, ha bántják, éheztetik, a kutya meg nem. Ezért olyan nagy a civil állatvédők hangja, mert a kutyák nem tudnak felszólalni a saját érdekükben. A gyerekek védelmében meg ott a gyámügy,ott vannak a tanárok stb.

Lehet, hogy az emberek 10%-a azért vesz kutyát, mert meddő vagy nincs párja, ezért a gyereket pótolja, de ott a maradék 90%, akik imádják a kutyákat, jobban, mint az embereket. Most, hogy kutyás szakmákat tanulok, átlátom azért, hogy a legtöbb 'kutyabolond' a büdös életben nem akar gyereket. Azért azt is tegyük hozzá, hogy a kutyát otthon hagyhatod 1-1 éjszakára, napközben órákra, de ha a gyerekkel tennéd ezt, az már veszélyeztetés és felelőtlenség. Bocsánat, hohy inkább a szabadságot és feltétel nélküli szeretetet választom, mint a kötöttségeket és egy hisztis követelőző gyereket, aki az első évben csak üvöltő sírással képes kommunikálni.

2020. okt. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
14es nyilván, ha az egyiknek csak a jó a másiknak csak a rossz tulajdonságait veszed észre, akkor nyilván úgy tűnik, mintha a gyerek lenne a patás ördög.
2020. okt. 31. 14:18
 16/16 anonim ***** válasza:
78%
14: vannak emberek, akik beérik egy állat feltétel nélküli szeretetével, mert nem alkalmasak ennél bonyolultabb kapcsolatok kezelésére. Nincs ezzel baj, de azért ne hasonlítsuk az emberhez a kutyát. Pont ez a baj, hogy gyerekpótlék, és ahogy írta itt vki, ez is az állatkínzás egy formája.
2020. okt. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!