Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eddig tartott az újdonság?

Eddig tartott az újdonság?

Figyelt kérdés

Harom hete szultem meg a kozos gyerekunk, az elso par nap minden volt, peluscsere, furdetes, oltoztetes, le se rakta kb, ez tartott par napig, majd lement videkre dolgozni. Miutan hazajott ismet ket-harom nap foglalkozas a gyerekkel, azota semmi. Majdhogynem epedeznem kell, hogy foglalkozzon vele, annyiban kimerül nala hogy elkezd neki gugyoreszni, neha a mellkasara fekteti es ennyi. Eleg hasfajos gyerekrol van szo, egesz ejjel nyekereg, horog eleg hangosan, de persze nem kel fel ra, vagy lehet csak ugy tesz mint aki alszik...

Mindenre az a kifogasa, hogy o faradt, mert dolgozik. Oke en ezt ertem, de megse o kel fel hetek ota fel-vagy masfel orankent es van fent 2-3 orat, megkapom, hogy napkozbe tudnek pihenni. Persze tudnek, csak akkor nem eszik, nincs tiszta ruhaja, stb...

Probaltam vele errol normalisan, nyugodtan beszelni, aznap mikor szoba kerul "minden jo", majd masnap ujra kezdodik elolrol. Kezdek nagyon elfaradni, foleg, hogy mostanaba teljes kiszolgalast var el. Konkretan ha o ehes es nem csinalok neki valamit, inkabb nem eszik es hajtogatja, hogy milyen ehes.

Es igen, ha mar o jobban akarta ezt az egeszet, mint en, elvarnam, hogy kivegye a reszet a dologbol, de valamiert ez nem megy.

Lehet csak azert, mert meg kicsi es ugymond nem tud vele meg mit kezdeni, vagy csak szimplan nem gondolt bele mivel jar ez az egesz es inkabb nem csinalnia? Minden nap mondja, hogy mennyire szeret minket, ertunk tesz mindent.



2020. dec. 23. 06:14
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
97%
8-as, ha szerinted annyira nem nagy elvárás megcsinálni egy vacsorát, akkor egész nyugodtan megcsinálhatja magának a férj is, nem gondolod? Aki dolgozott már gyerekkel dajkaként, bébiszitterként vagy akár szülőként, az tudja, hogy pont ugyanannyira munka egy kicsi gyereket ellátni egész nap, mint bármilyen más állásban dolgozni. Ráadásul a szülőnek nincs egyetlen szabadnapja sem, a gyerek nem szűnik meg létezni hétvégente.
2020. dec. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
14%

Két kisgyerekem van, ha kisebb pár hónapos. Elfaradok tőlük hogyne. De azért ne hasonlítsuk már össze azzal ha valaki 8 órát dolgozik, meg felkel, odautazik. Főleg ha felelősebb pozíciója van. A munkahelyen nem lehet elbobiskolni, zombiként üres aggyal tevékenykedni, míg egy kis csecsemővel azért igen, bár tény hogy viszont nincs kicsekkolas 4-kor (bár ma melyik munkahelyen van)

Nekem a férjem rendeli az ebédet, ha nem érek rá akkor készít magának vacsorát, ha épp sz*r éjszakám volt, akkor megérti ha szalad a háztartás. Nekem épp elég hogy megbecsül, hazafelé hoz egy pizzát, esetleg mosogat - bár kaptam mosogatógépet.

Na a lényeg: ne a hazimunka-felezgetes legyen a középpontban, meg hogy kinek a nehezebb. Türelem kell, és elfogadás. Más megoldások, pl etelrendeles, esetleg alkalmilag takarítónő. És akkor mindenki idegrendszere ép marad

2020. dec. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz bennemis a kerdes, mint amit a 19-es ir. Ha pedig szerinte egesz nap tudsz pihenni, vallalj munkat majd, ha mar letelt a gyerekagy heti 1x 1 napra, mikor o szabadnapos, akkor nem fogja ezt mondani. Vagy akkor keljen o hozza a szabadnapjai ejszakain.


Mi ugy csinaltuk, hogy hazaert a munkabol, kezebe nyomtam a gyereket, es beestem az agyba. O kesobb ment aludni, addig hordozta a gyereket eleinte kendoben aztan csatos hordozoban.

2020. dec. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
100%
Erre egész jó megoldást jelenthet a helycsere. Egy-két napra cseréljetek helyet, ő csinálja azt, amit te szoktál általában, te meg amit ő szokott. Persze nyilván a munkahelyére nem fogsz tudni bemenni, de ő meg a szülés utáni fizikai és mentális állapotodat nem fogja tudni átélni, szóval kb. egálban vagytok. A cél úgyis az, hogy ő lássa, hogy neked hogyan telik egy napod és mennyire fárasztó az otthoni munkát elvégezni a gyerek mellett.
2020. dec. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
100%

#13 akkor fordítsuk meg a kérdést, az egyedülálló férfiak éhenhalnak? Ja, vagy hazaszaladnak anyucihoz, hogy kenje meg nekik a kenyeret? 😃

Nekem is van gyerekem, kettő is, és mivel a férjem dolgozik, én végzem itthon a több házimunkát. Ez teljesen rendben van, hiszen többet is vagyok itthon. De amikor hazaér, teljes értékű felnőtt ember és szülő lesz itthon ő is. És nem azért foglalkozik a gyerekeivel, mert én elvárom, hanem mert a gyerekei, és akar velük foglalkozni, bakker.

Megnézném azt a szitut, hogy nyavajog, hogy éhes, és rám várna, hogy majd felszolgálom a vacsorát. Van olyan, hogy csinálok vacsit, és mind együtt eszünk, szó se róla. De ha nem, akkor nyilván szó nélkül csinál magának.

Hánynom kell az ilyen semmirekellő, életképtelen heréktől, akik 8 óra munka után "hullafáradtan" beesnek az ajtón, és estig csak tespedni meg telefonozni tudnak, te meg pattogj egész nap a gyerek(ek) körül, aztán pattogj körülötte is miután hazaért, este még cidázd is le, ha épp arra vágyik, persze mindezt azután, hogy éjjel esetleg sikerült 4 órát aludnod, két részletben. A teremtés koronái.

2020. dec. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
100%
Én nem 8, hanem 10-12 órát dolgozom egy nap, és érdekes módon van erőm arra, hogy ellássam a saját napi szükségleteimet.
2020. dec. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
100%

A kèrdező 3 hete szült! Gyermekàgy, összeszokàs, stb. Egy hasfàjòs 0-24ben üvöltő baba baromi stresszes, fizikailag-lelkileg sokkal nehezebb, mint egy leteszem-ottmarad gyerek.

Sok fèrfi nem èrti, mennyi dolog van egy babàval ès nem csak otthon tespedsz. Ha meg ő alszik (jobb esetben le tudod tenni) akkor te is aludnàl, mert az èjszakàzàstòl azt sem tudod hol vagy.

8 òra utàn munkàbòl hazaesni vagy gyakorlatilag a munkahelyeden èlni(mert ugye a szülősèg egèsznapos) nem mindegy. Rendeljetek kajàt, a mosàst-teregetèst meg akinek èppen van ideje/ereje megoldja.

2020. dec. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
24%

Basszus honnan tudjátok hogy apuka 8 órát dolgozik egy irodában? Pl az én párom reggel 5kor kel minden nap még szombaton is és az már boldogság ha este 7re hazaér. Legalább fel óra mire kivakarja magát a hegesztő porból még jó hogy nem fogom elvárni hogy főzzön mosson takarítson rám amikor én egész nap itthon vagyok. A képemről lesulne a bőr. Egy rakott tésztát vagy épp egy tartalmas levest kb fél óra összedobni és magától megsül. Én nem szoktam magamnak ebedre főzni így egy nap egyszer, este eszünk főtt ételt mert akkor otthon van mindenki. Ja és ez mellett van egy 6 éves lányom is akivel tanulni vagy épp játszani kell.

Szerintem a titok abban van hogy minden nap csinálj valamit nem kell puccba vágni a hazát csak nem szabad hogy eluralkodjon a káosz.

Így minden este van időnk egymásra és a gyerekekre is

2020. dec. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
19%
28-as vagyok. Nem tudom miért lettem lepontozva. Nekünk ez simán bejött. A 6 éves nagylány is már el tud maga után pakolni vagy épp a szennyest kivinni, szendvicset kenni. Egy nap egy mosás az kb 3 perc bepakolni és elindítani, 5 perc teregetni az előző napot 10 perc hajtogatni. A vacsorához fél max 1 óra kell. Mosogatás 10-15 perc. Ezen kívül az egész nap ott van a babával pihenni vagy épp egy jót sétálni.
2020. dec. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
91%
Azért lettél lepontozva, mert mindenki más élethelyzetben van, te nem tudhatod, hogy aki nem képes arra, amire te, az miért van. Ez így simán bezzegelés, az meg jótékonyan el van takarva, hogy valószínűleg van nálad könnyítő körülmény, vagy esetleg tök átlagos a helyzetetek. Nem mindenkinél van így, ezért felesleges leírni, hogy te mennyire csúcsszuper vagy, ez csak egosimogatas, semmi több.
2020. dec. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!