Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eddig tartott az újdonság?

Eddig tartott az újdonság?

Figyelt kérdés

Harom hete szultem meg a kozos gyerekunk, az elso par nap minden volt, peluscsere, furdetes, oltoztetes, le se rakta kb, ez tartott par napig, majd lement videkre dolgozni. Miutan hazajott ismet ket-harom nap foglalkozas a gyerekkel, azota semmi. Majdhogynem epedeznem kell, hogy foglalkozzon vele, annyiban kimerül nala hogy elkezd neki gugyoreszni, neha a mellkasara fekteti es ennyi. Eleg hasfajos gyerekrol van szo, egesz ejjel nyekereg, horog eleg hangosan, de persze nem kel fel ra, vagy lehet csak ugy tesz mint aki alszik...

Mindenre az a kifogasa, hogy o faradt, mert dolgozik. Oke en ezt ertem, de megse o kel fel hetek ota fel-vagy masfel orankent es van fent 2-3 orat, megkapom, hogy napkozbe tudnek pihenni. Persze tudnek, csak akkor nem eszik, nincs tiszta ruhaja, stb...

Probaltam vele errol normalisan, nyugodtan beszelni, aznap mikor szoba kerul "minden jo", majd masnap ujra kezdodik elolrol. Kezdek nagyon elfaradni, foleg, hogy mostanaba teljes kiszolgalast var el. Konkretan ha o ehes es nem csinalok neki valamit, inkabb nem eszik es hajtogatja, hogy milyen ehes.

Es igen, ha mar o jobban akarta ezt az egeszet, mint en, elvarnam, hogy kivegye a reszet a dologbol, de valamiert ez nem megy.

Lehet csak azert, mert meg kicsi es ugymond nem tud vele meg mit kezdeni, vagy csak szimplan nem gondolt bele mivel jar ez az egesz es inkabb nem csinalnia? Minden nap mondja, hogy mennyire szeret minket, ertunk tesz mindent.



2020. dec. 23. 06:14
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
100%
Szervezzetek ki, amit lehet. Nalunk a ferjem nem akart fizetett segitseget, ezert megosztva megcsinaljuk ketten, a nagyobbik gyerekhez o kel, a kicsihez en, a furdoszoba takaritasa az egyetlen, amit en csinalok egyedul (o pedig a kerti nehezebb munkakat), minden mast megosztva csinalunk, tehat pl. 50%-ban o foz, nagyreszt o porszivoz, en mosogatok, stb. De ez nalunk a gyerekek elott is igy volt. Az elso szuletese utan 5 honappal ujra dolgozni kezdtem heti 16 oraban otthonrol estenkent es hetvegen, olyankor o volt a gyerekkel, sose mondta, hogy milyen jo dolgom van, hu de cserelne velem.
2020. dec. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem beszélve arról 28-as, hogy a kérdező egy 3 hetes babával van otthon, te meg egy 6 évessel, aki valószínűleg a napja nagy részét suliban tölti.
2020. dec. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%

Ja, es mellette dolgozik, enjelenleg nem, de a kicsi sokat ebred, anagy meg itthon van, mert nincs ovi. Vajon melyikunk faradtabb?🧐


Amugy, Kerdezo, gyerekvallalasnak, ha nem eszik-alszik babad van (es meg amellett is el lehet faradni estere), akkor tenyleg nem szerencses, ha korabban mindent te csinaltal meg. Valtoztatni viszont sosem keso, jobb mielobb normal hangnemben megbeszelni, hogy vagy maradjon otthon o agyerekkel legalabb reszben, vagy fizessensegitseget (pl. ha elvarja az etelt, lehet rendelni), vagy tanulja meg megcsinalni maganak.

2020. dec. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
11%
Igen 6 évesem itthon van a 2 hónaposom mellett. És nincs segítségem mert összesen 1 nagyszülő él aki még aktívan dolgozik. Előre meg van szervezve a héti menü és a tennivaló így nem csúszik el semmi. Csak tippet akartam adni hogy én hogyan csinálom hátha segít a kérdezőnek de pontozzátok le ezt is nyugodtan.
2020. dec. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
100%
Ha jolertem (?), te szivesen megcsinalnad neki, amit korabban, ha addig o foglalkoznaa gyerekkel. Akkor, ha ez annyira konnyu, es laogatos egesz nap, akkor este vegye at, ameddig elkeszited a masnapi ebedet (erdemes tobbnapra elore fozni).
2020. dec. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos nem úgy jött le, hogy tippet adsz, hogy te hogy csinálod hanem kioktattad csórit...vagyis inkább egyenesen leszóltad, hogy neki miért nem megy.
2020. dec. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
70%
Nem volt szándékomban ha így jött le elnézést csak segíteni szerettem volna. Szerintem sokan esnek abba a hibába hogy a másik fél napját nem látják át hogy mennyit dolgozik. Ezért jött be ez nekünk mert így könnyítek az ő napján hogy nem kell itthon szinte semmit dolgoznia de cserébe a családdal tud lenni ami nagyon fontos dolog
2020. dec. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 Derjaderja ***** válasza:
100%

Hát 22, nekem is 2 kisgyerekem van, és bizony van olyan fárasztó 1 is, mint a munka.

Az életemben olyan fáradt nem voltam, mint a lanyommal az első évben.

Pedig olyan munkam volt és olyan beosztásban, amiből pasik is dőltek ki bőven.

Röhejesnek tartom, hogy vki 8 órás munka után nem tud megkenni egy melegszenyát vagy segíteni otthon.

Ettől függetlenül nálunk a kaja az én dolgom, de nem azért mert a másil semmittesz. És ha mégis kell, ő is tud főzni. Magára meg nem főzetne velem, ha vmiért elmaradna.

2020. dec. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
65%

Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy magamra kötöttem a babát, a dolgokat pedig több részletben csináltam meg, ha épp olyan volt a szitu. Nem volt putri, volt főtt kaja, ha nehezebb nap volt vagy előtte rossz éjszaka, akkor meg az apróságokat magasról kakkantottam ám le. Szerencsére a férjem nem egy nagy gyerek, 10 óra munka után sem halt bele, hogy oda kell esetleg neki tenni egy kávét, vagy megmikrózni a kaját, mert épp délelőtt volt jó szériánk, és akkor készült el. Sőt, hétvégén szeretett ő főzni. Az éjszakai kelések viszont mindig úgy gondoltam, hogy az anya dolga. Mert anya tud szoptatni, ő van vele egész nap, anya nyugtat hatékonyan, anya le tud dőlni esetleg napközben egy keveset. Apa meg ha jó és hatékony munkát szeretne végezni, amiből kenyeret tesz az asztalra, akkor aludjon csak. De mégegyszer mondom, ezek az én gondolataim.

Viszont azzal nagyon nagy gondok vannak, ha anyának nyűg a gyerek, apának meg irreális elvárásai vannak, ami mellé meg még egy tohonya tróger is. Ez párkapcsolati probléma, és igenis beszélni kell arról, hogy mennyi elfoglaltságot jelent egy baba, apa meg ne menjen már át hisztis kisgyerekbe, mert nem esik le a gyűrű az ujjáról, ha esetleg segít vagy kiveszi a maga részét.

2020. dec. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
6%

Nos, akkor mégegyszer. Van gyerekem. Császárral szültem anno, egyedülálló anyaként, minden segítség nélkül. Szó szerint senki nem volt, aki segítsen. Megoldottam, hiszti nélkül. Nem szaladt a lakás és nem szendvicsen meg rantottan éltem es nem is rendeltem. Tudom, hogy mennyi munka van egy gyerekkel.

De ha ilyen nagyon megterhelő nektek, akkor lehet menni munkahelyre dolgozni, majd apuka otthkkn marad babazni

2020. dec. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!