Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is szörnyű és túl...

Szerintetek is szörnyű és túl laza anya vagyok?

Figyelt kérdés

Tegnap teljesen lesokkolt egy idős hölgy;azóta azon rágódom,hogy meg sem érdemlem a lányom.Persze nem ismerhettek, de azért régóta írok már ide, egy-két dolgot tudtok rólam.


A történet annyi,hogy épp sétáltunk, amikor odajött hozzánk egy ismerős néni (tudjátok falun mindenki mindenkit ismer) és elkezdte mondani a magáét,hogy látja ő,hogy én mennyire nem törődök ezzel a gyerekkel, mindenhová cibálom magammal mint valami csomagot és mégis,hogy képzelem,hogy csak úgy lepasszolom ennek-annak egy-egy napra...ráadásul milyen már,hogy vissza akarok ülni az iskola padba szeptembertől mi lesz így szegény gyerekkel ecetera ecetera...


Mivel mint már írtam falun lakunk, mindenki tud mindent.Persze,hogy látják,hogy elmegyünk mindenhová, szúrta a szemüket már az is,hogy még három hónapos sem volt, de már felvittük Pestre az Utazáskiállításra, na meg én nem vagyok az a félős anya, viszem ki az erdőbe is sétálni kenguruban, na meg jön velünk a barátokhoz kertipartikra, a barátaink is sokszor jönnek hozzánk, van,hogy rábízom anyósomékra (vagyis áttolom a kiságyat és ott alszik), mi pedig addig romantikázunk...vannak apás napok, amikor csak apával van egész nap...voltunk nemrég Erdélyben, az Esküvőnkön is ott volt, jó persze nem éjfélig, de milyen már,hogy el mertük vinni a buliba és így tovább...


Tényleg szörnyű vagyok?:( Rosszul érzem magam, ami eddig nem volt (vagyis hát beleestem én is a szülés utáni depresszióba, sokáig ingerült voltam és érzelmileg labilis), lehet nem érdemlem meg a lányom?:(


2010. aug. 15. 16:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Rúgd fel az öregasszonyt. Jaj, ezért utáltam falun lakni.

Szerintem nem csinálod rosszul. Pont ilyeneket tervezek én, bár szülni még csak 2 héten belül fogok. Azért mert gyereked van, zárkózz be a házba, és szüntesd meg az emberi kapcsolatokat? Hülyeség!

Tök jól csinálod. A babád sem lesz zárkózott, és ez szerintem fontos!

Ne hagyd magad felidegesíteni!!

2010. aug. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

És akkor most mit foglalkozol vele?

Mondd meg neki,hogy kukkoljon másokat.

2010. aug. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Ez soha eszedbe se juson!Nagyon is normalis az ha a gyereked mindehova magaddal visszed...most ha babád születet nem azt jelenti h állandoan othon kell maradj vele, miközbe az egész család szorakozna.Egyébként is falun az emberek máskép gondolkodnak, nem kell mindent fontolora venni, te tudod mi a legjobb a babádnak és másnak semmi köze hozzá.
2010. aug. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Tudom persze, de érzelmileg sokkal instabilabb voltam mindig is abbból a szempontból,hogy ha azt mondták,hogy hát ezt nem jól csinálod akkor el is hittem.

Ezért inogtam meg most is:S

Tudom persze,hogy falu és,hogy milyen, csak hát idegesíti az embert:(

Páromnak nem is mertem még mondani:S

2010. aug. 15. 17:08
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs igaza a banyának. Inkább az a probléma, ha valaki soha nem megy sehova, csak ül otthon a gyerekkel. A gyereknek is kellenek az ingerek, ismerkedik a világgal. És ha az anya jól érzi magát, a baba is! Ne törődj velük!
2010. aug. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Na figyelj! Megkap a kislányod mindent, amire szüksége van: szeretet, figyelem, rendszer a kis életében, megfelelő és rendszeres étkezések, elegendő és nyugodt pihenés, alvás? Ha igen, tojj a néni véleményére és nyugodj meg, tökéletes anya vagy! Ha pedig valami nem klappol, akkor azon próbálj változtatni, hogy a kicsi ne szenvedjen semmiben hiányt. Attól, hogy anyává válunk, nem kell légüres térben élni, a gyerkőcnek is jobb, ha nyitott, színes világban él és nem a négy fal közé bezárva. Mi pl. sokat utaztunk, kihasználtuk, hogy akár a másnap induló utakra is elmehettünk röhejes árakon. A baba persze jött velünk mindenhová, ugyanúgy megvolt mindene, ügyeltünk az alvásidőkre, evésekre és kész. Már iskolás, de pont olyan lett mint a szülei, állandóan menne...:=)

Ne törődj másokkal, ha tényleg nincs okuk a kritikára, biztosan csak irigykednek, mert másképpen, színesebben élsz, mint ők.

2010. aug. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök jófej anya vagy. Én nagyon bírtam volna ha az én anyukám is ilyen eljárogatós, fiatalos marad és nem fordul magába és zárja el a külvilágot magától csak azért mert gyereke van (ne értsetek félre, fiatalos ő, de azért nem ennyire :)). Ettől még nem vagy rossz anya, max nem örülsz majd bele és nem érzed majd azt pár év múlva, hogy valami kimaradt az életedből. Az öregeknek meg egyébként is folyton jár a szájuk, mindegy miről csak megbántsanak vele. Kíváncsi lennék az ő idejében hogyan bánt a gyerekével...

20/L

2010. aug. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszi lányok...aranyosak vagytok.Máris jobban érzem magam:)

Olyan jó volt kiírni magamból:')

2010. aug. 15. 17:35
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként mit válaszoltál a vénasszonynak, amikor ezeket a szemedbe mondta?

Magyarázkodtál, kiálltál magatok mellett vagy mit mondtál?

2010. aug. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Egyszerűen köpni-nyelni nem tudtam...lesápadtam sztem eléggé a víz is kivert,úgyhogy gyorsan odébb álltam:S

Kivételesen betoji voltam:S

2010. aug. 15. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!