Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnál mi volt a minimum...

Másnál mi volt a minimum követelmény maguk felé, aminek elérésekor jöhetett a gyerek?

Figyelt kérdés
Anyósom többször elmondta az "ideális helyzet sose lesz" meg ehhez hasonló bölcsességeket, de nekem azért voltak elképzeléseim mit szeretnék, mire érkezik/het. Volt ami bejött, volt ami nem, van amit bánok utólag, van amit nem. Ezért merengtem, másnál hogyan volt ez?

2021. jan. 27. 23:19
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
98%

A saját lakás (hitellel), esküvő, pár millió megtakarítás, illetve nekem 2-3 év munkaviszony, hogy kicsit könnyebb legyen a visszatérés, ne csak junior pozíciókban tudjak gondolkodni.


Valóban nincs mindig "ideális" helyzet, de azért az is hülyeség, hogy mindenáron szüljön az ember maga alá, akkor is, ha saját magáról se tud gondoskodni, merthogy "úgyse lesz minden tökéletes". Azért vagyunk emberek, hogy tudjunk előre gondolkodni és tervezni ilyeneket.

2021. jan. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
59%

Nekem volt egy utazási bakancslistám, hogy mielőtt gyereket vállalunk eljuthassunk oda. Ebből 2 országba nem sikerült csak elutazni. Közben szépen, lassan, hitelmentesen felújítottuk a házunkat, 2 autót vettünk szintén hitelmentesen.

Nem akartam úgy itthon lenni gyerekkel, hogy közben elvágyok mindenféle egzotikus helyre, meg semmit nem akartam hitelre megvenni.

2021. jan. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
41%

Nálunk az autók adottak voltak nagyon hamar. Férjemnek már volt, en meg akkor kaptam, mikor fél éve voltunk együtt (nem fizették ki egy helyen ahol dolgozott, autóval bizniszeltek le, ami ferjem nevén volt, csak én használtam, mielött belekötne valaki...) de ezek cserélgetve is lettek, de a 2 autó mindig fix.


Albérletbe nem akartunk. 36m2en laktunk. Ott meg még férjem sem állt készen az apaságra.


Mikor 1 éve voltunk együtt, családiba költöztünk. Férjem főnökéé volt, nem kellett fizetni érte.

Innen már csak a férjem hajlandóssága hiányzott nekem. 2éve voltunk együtt, mikor belevágtunk, azonnal össze is jött.


Nekem a félretett pénz, stabil munka nem feltétel... pénzünk így is van mindenre, amire kell, a stabil munkáról meg annyit, hogy 5éve dolgoztam az irodában. Szerettem, a főnök úgy tervezett velem, hogy amig megy az iroda, ott vagyok én is. Ja. Azt mikor terhes lettem, a főnököm meghalt, az iroda megszűnt... ennyit erről.


1éves volt a fiunk, mire lett annyi pénzünk (hitelhez is nyúltunk), hogy a főnökétől megvettük a házat.

2021. jan. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
78%
Házasság, egészség, lakás, stabil munkahely (ahová visszavárnak és nem hónapról hónapra élünk).
2021. jan. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
81%

Azért fenntartással kezelem ezeket a meséket... Dolgozott egy évet, hogy kapjon gyest. He?

Egy év próbaidő? Hol???

2021. jan. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
74%
Biztos kapcsolat, biztos jövedelem, saját ház.
2021. jan. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
83%

Fontos volt számomra, hogy mire jön a baba, megerősítsük a kapcsolatunkat számtalan közös élménnyel és hogy kicsit még "kiéljük magunkat". Gondolok itt olyan dolgokra amik egy kisbabával nehezebben kivitelezhetőek.. Előre meg nem tervezett körutazások (nem foglaltunk előre szállást sehova, csak elindultunk), több napos bulizások, nyaralások barátokkal, buszos körutak...

Eközben lecseréltük az apró kis 1szobás garzonunkat egy nagyobb lakásra ahol jobban elférünk. 6év után úgy éreztük, hogy most készen àllunk egy kicsit lenyugodni és kiélveztük annyira az életet kettesben, hogy készek vagyunk családdá válni. Mindig vágytunk kisbabára, ha előbb érkezett volna véletlen is nagyon örültünk volna, de ez így számunkra ideàlis volt. Mivel nagy családra vágytunk mindig, annyi időbeli korlátot szabtam , hogy 30 éves korom előtt szeretném az első kisbabámat. Végül 27ésvesen lettem terhes🙂

2021. jan. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
83%
Házasság, stabil bevétel/anyagi helyzet, lakás
2021. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
83%

Esküvő- ez meglett

Főiskola, iskolák befejezése- ez is meglett

Normális fix munkahely mindkettőnknek- ez meglett, én is 8 év munkaviszonnyal mentem szülni, abból 3 év normális helyen már szakmámban

Normális kettesben eltöltött utazások- Voltunk együtt 8-9 külföldi nyaraláson, jobb lett volna több, de ez még lehet még gyerekkel és nélküle is

Saját ház- hát ez nem volt a teherbeesés pillanatában, de szülés előtt 2 héttel beköltöztünk a sajátba


Kb ennyi elvárásom volt, 25 évesen szültem.

2021. jan. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
33%
25 évesen hogy volt 8 év munkaviszonyod? 17 évesen már dolgoztál?
2021. jan. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!