Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan is van a keresztelőn a...

Hogyan is van a keresztelőn a névválasztás? Ha nincs olyan nevű védőszent, akkor választani kell keresztelőre nevet?

Figyelt kérdés
Nem akarok beégni a papnál azzal, hogy ezt nem tudom. Segítsetek, kérlek!
2010. aug. 19. 15:19
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Ne haragudj, sajnos én nem tudom a választ a kérdésedre, de nekünk is jövő héten lesz a lányom keresztelője, és szeretném megkérdezni tőled, hogy milyen keresztelő lesz? Református vagy katolikus? A miénk református lesz, és én sem igazán vagyok 100-as a témában,ezért kérdezem, nehogy én is beégjek a pap előtt. Mégegyszer bocsi a visszakérdezésért, és köszönöm, ha válaszolsz.
2010. aug. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nos, én túl vagyok a beégésen. A papírok kitöltésekor a pap leírta, hogy a kislány neve Molli. A keresztelőn meg én Máriát mondtam, mivel annak egy formája. A pap meg értetlenül nézett rám, hogy miért nem a Mollit mondom. Én is azt hittem, kell a keresztelőkor egy bibliai név is. Ezek szerint nem kell.
2010. aug. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

Mi reformátusok vagyunk nálunk a pap keresztelő előtt megkérdezte hogy hívják a gyerekek.

A keresztelő ismét kérdezte és annyit mondott, hogy megkeresztellek én téged Ferenc Ádám az atya a fiú és a szentlélek nevében.

2010. aug. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves 1.! Reformátusoknál nincsenek szentek, nem kell védőszentet választani a babának :) ha érdekel, itt megtalálod a református keresztelő pontos menetét:

Keresztelés a református egyházban [szerkesztés]


A keresztelési istentisztelet liturgiája (gyermekkeresztség):


* Ének (Sok helyen a következő énekvers: "Nem éltem még e föld színén: te értem megszülettél; Még rólad mit sem tudtam én: tulajdonoddá tettél; Még meg sem formált szent kezed, Már elválasztál engemet, Hogy társam légy e földön."

* Köszöntés

* Szereztetési ige: "A feltámadott Krisztus, mielőtt átment a mennyei dicsőségbe, e szavakkal küldte el tanítványait az evangélium hirdetésére és hatalmazta fel őket a keresztség sákramentumának kiszolgáltatására: 'Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön. Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevébe, tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam néktek; és ímé én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig.' Ámen" (Mt 28,18-20).

* Igehirdetés

* Hitvallás - a gyülekezet fennhangon elmondja az apostoli hitvallást.

* Nyilatkozat és fogadalom (szülők és keresztszülők)

* Imádság

* Keresztelés - e szavakat mondja a lelkipásztor, miközben néhány csepp vizet önt a megkeresztelni odavitt gyermek fejére: " (a gyermek neve) keresztellek téged az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevébe. Ámen."

* A gyermek megáldása

* Hirdetések

* Ének

* Áldás

Valahol találtam régebben egy nagyon jó oldalt, ahol elég alaposan le van írva róla minden, de sajnos most nincs sehol... Ha megtalálom, átküldöm Neked!

2010. aug. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Megtaláltam, itt református keresztelő leírása! [link] Bocsi kérdező, sajnos a katolikus szokásokat nem tudom :(
2010. aug. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1.vagyok. Köszi szépen kedves utolsó.
2010. aug. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk most volt a hétvégén a keresztelő,nekem Zorka Lia a kislányom,és a nevén szólította a pap,még ilyet nem hallottam hogy választani kell másik nevet.Egyébként görög katolikus keresztelő volt.
2010. aug. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kell ez biztos:)

Lányomnál semmi nem volt, nálam pedig Szent Adrián lett a védőszent anno domini:)

2010. aug. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

A választott védőszentet a római katolikus keresztelőkor meg kell adni előre. Nálunk Skóciai Szent Margit lett a védőszent, ezért Krisztina Margit lett a keresztségben a neve a kislányomnak. (Krisztina az anyakönyvezett neve.)

Azon már én is csak utólag gondolkodtam el, hogy mi lett volna ha férfi nemű védőszentet választunk:))))) szerintem akkor nem lett volna 2. keresztneve a szentségben.

2010. aug. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Római katolikus vallásúak vagyunk. A mi papunk meglehetősen maradi, ha szabad így fogalmazni. Terveztem, hogy rózsaszín ruhácskát veszek, vagy legalábbis lesz benne rózsaszín, de nem merek, mert előttünk egy családnak már szólt emiatt. Mindegy, ez nem is lényeg. Úgy fogok odamenni, hogy ha kell, legyen védőszent, ha nem kell, akkor meg mindegy. Köszönöm!
2010. aug. 19. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!