Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4,5-5 év közötti gyereked...

4,5-5 év közötti gyereked mennyit/mit eszik egy nap? Leírnál egy átlagosabb napi menüt?

Figyelt kérdés
2021. máj. 8. 18:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon-nagyon keveset. Most akarom vinni vérvételre, nem vashiányos-e.

3 éves koráig nagyon jól evett.

2 éves koráig szoptattam, amellett is evett rendesen.


De manapság már a kedvenceit sem eszi meg :(


A doki Apetitis szirupot adott. Az se használ, nem kéri azt sem.

Az oviban semmit nem eszik szinte. Az óvónő szerint annyit eszik, mint egy kismadár.


Mai menü: Reggel vajas fonott kalács, rudi. A rudit megette, a kalácsból 1 harapást sem evett.

Tízórai alma volt. Abból eszegetett.

Ebédre főztem paradicsomlevest, csirkemájpörköltöt orsótésztával (ez a kedvence), alig evett.

15 órakor negpróbálkoztam még 1x az ebéddel. Eszegetett kicsit.

Bontottam banánt is.

Vacsira vajas kenyér volt, szalámi, paradicsom. Egy fél szeletet evett meg a kenyérből.

Most épp gránátalmát eszik.


Szóval választék lenne, de mostanában nem eszik semmit.

Általában 2 harapás után azt mondja, hogy elég volt.

2021. máj. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
38%

Az enyém sajnos nem sokat, erre ne építs, de leírom.

Ez egy hétvégi menü, mikor nem oviban eszik:

Reggeli: vajas kifli, kakaó...kiflinek csak a fele

tízórai: keksz, gyümölcs, ivójoghurt

ebéd: amit mi is eszünk, valamiféle főttétel, általában 1 kis szelet husi körettel, 1 tányér tészta, főzelék stb

uzsonna: legtöbbször kihagyja, kivéve ha csokit kap

vacsora: melegszendvics, müzli, vagy déli maradék

2021. máj. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
62%
A lényeg lemaradt: 5 éves kislány.
2021. máj. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
75%
Látom, közben írtak. Szóval az 1es válaszoló vagyok. A lányom 5 éves.
2021. máj. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
69%

1-es, én a kettes vagyok.

Mondtam, hogy az enyém keveset eszik, de a tiedhez képest annyira nem is.

Viszont annyira nem kell túlaggódni, mikor én voltam kicsi, sokszor csak pár szelet sajtot ettem egész nap, az oviban is mindig azzal fogadták anyukámat, hogy "már megint nem evett a gyerek", le is voltam maradva kilókkal, de ahogy kamaszodtam jó étvágyam lett és emberi formám is. Nem fog örökké így maradni, sok a rosszevő gyerek.

2021. máj. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Keveset.

Reggeli egy ivójoghurt.

Ebéd: két ötforintosnyi falat rántott hús, egy evőkanálnyi krumplipüré, egy fél barackkompót.

Vacsora: egy banánból készített zabkása.

Ez a mai. Kisétkezésre (tízórai, uzsi) általában semmit nem eszik, hiába ülünk le és eszik a testvére is.

Óvodába most nem jár, de ott elmondás szerint még ennyit se szokott.

Már rég elengedtem, nem aggódok rajta. Az évek során mindent (tápkiegészítőket, roboráló tápszert is...) próbáltunk,nem jött be. Vérképe jó szokott lenni. A testvére jóevő.

5,5 és 110 cm 16 kg.

2021. máj. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
65%

4 évesem szerencsére jó evő, nem eszik sokat, de azért bőven többet mint pár falat, szóval nem panaszkodom.

Reggeli: kakaó, sajtos szendvics retekkel

Tízórai:banán

Ebéd:quinoa saláta és a tegnapi grillezésből maradt husi.

Uzsonna: tej kaláccsal.

Vacsora:körözöttes szendvics uborkával és teával.

2021. máj. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
52%

Az én lányom elég jó evő.

Hétköznap reggel ovi előtt itthon mindig eszik/iszik valamit. Ha több időnk van és éhesebb is, akkor egy fél szelet kenyér felvágottal, vagy rántotta. Ha annyira nem éhes, akkor egy banán turmix (most banán-eper a kedvenc), vagy egy actimel, ivójoghurt.

Oviban általában mindent megeszik, a tízórait nem mindig, mert a péksütiket nem szereti annyira, így ha az van, akkor abból csak pár falatot eszik. De az ebédből szinte mindig eszik. Ebéd után hozom el. Itthon délután mindig eszik gyümölcsöt, általában almát, narancsot vagy szezonális gyümölcsöt. Most épp az eper a kedvence, meg persze azért kis nasit is kap. Vacsorára az ebédből eszik amit aznap főztem, vagy hideget, szalámi, felvágott, sajt, zöldségek.

Mai nap: reggelire bundáskenyér teával. Tízóraira csak egy kakaót kért. Ebédre mentünk, húsleves és pacalpörkölt (meglepő, de a pacal a kedvenc étele😅) meg egy kicsi epres süteményt is evett. Uzsonna szintén pacal. Vacsorára csak egy fél vajas kiflit kért.

És amúgy egyáltalán nem kövér. Teljesen átlagos testalkatú. Neki is volt olyan időszaka, hogy alig evett valamit egész nap.

2021. máj. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Nálunk a mai nap:

Reggeli: Egy kis pizzás csiga (házi, tehát kb egy tenyérnyi, nem az a nagyobb bolti)

Tízórai: 2 fél barackbefőtt

Ebéd: Egy kis tányér gulyásleves egy fél szelet kenyérrel, egy kis tányér csokis puding eperrel

Uzsonna: Megint egy pizzás csiga és egy kis jégkrém

Vacsi: tejbegríz

Lefekvés előtt még egy kis danon actimelt megivott


Ez így nagyon kevés szerintetek?

2021. máj. 8. 22:29
 10/29 A kérdező kommentje:
Volt még zöldborsófőzelék és sajtos tészta is, de azokból nem kért:(
2021. máj. 8. 22:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!