Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az utóbbi időkben tényleg...

Az utóbbi időkben tényleg olyan felkapottak lettek ezek a nevek: Bianka, Hella, Olívia, Emília/Emili?

Figyelt kérdés
Ti is úgy vettétek észre, hogy mostanában sok Emili/Emília, Olívia született?

2021. máj. 23. 22:11
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Az Olívia tényleg elég felkapott lett mostanában, egyébként még 14 éve nálunk is listás volt, de fiunk lett. A Bianka szerintem 20-25 éve gyakoribb volt, mint most, legalábbis én így tapasztaltam.
2021. máj. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
10-es, nekem is tetszik a Hella, nem értem, hogy miért nem szeretik olyan sokan, pedig nem tucatnév, de mégsem olyan kirívóan különleges. Sajnos a családból rajtam kívűl senkinek nem jön be (persze a végső döntés a miénk lesz). :)
2021. máj. 24. 09:36
 13/32 anonim ***** válasza:
93%
Emíliát kettőt is ismerek 5 év alattit. Amikor 10 éve Blanka lett a lányunk, még elég ritkának számított, de egyre jön feljebb, de szerintem még mindig a Bianka a menőbb, előrébb van a 100-as listán. Olívia is mindig akad az ovis csoportokban. Hellával még soha nem találkoztam, sokan ódzkodnak tőle a "hell" szó miatt, pedig egyébként tényleg nem csúnya név.
2021. máj. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem több ok is lehet, ami miatt nem népszerű. A skandináv mitológiában Hella( Hél) az alvilág úrnője, itthon meg egy fényszóró márka. A macskánkat így hívják, és én emberi névnek annyira nem is tudom elképzelni emiatt.

Ami hasonló hangzású, és még meg is gondolnám, hogy adom, az a Helka.

2021. máj. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

14

Arról nem beszélve, hogy ha véletlenül angol nyelvterületen köt ki, Hella jó lesz neki.

2021. máj. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
14-es, a Helkával pár hete találkoztam először, előtte soha nem hallottam róla. Egyébként az sem rossz, csak azt meg a Helgával lehet összekeverni, és nem akarom, hogy majd kellemetlen helyzetbe kerüljön, hogy akkor most hogy hívják. Helgát meg nem szeretném, mert ismeretségi körömben vannak Helgák.
2021. máj. 24. 10:25
 17/32 anonim ***** válasza:
74%
Nekem Olíviám lesz, nincs egy sem a környezetünkben.
2021. máj. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
86%

Olivia, Bianka, Zsófia, Rozina, Laura.

Nálunk a faluban csak idén ilyen nevű lányok születtek.

Fiúk Ádám, Marcell.

Eddig.

Mivel itt egy ovi és egy suli van, nem nagyon lesz válogatás, ilyen nevű gyerekek lesznek az osztályban.

Emilit is tudok, Jázmin 2-3at is, de ha ez tetszik, add ezt. Nem biztos hogy 4 lesz az osztályban a választott névből, de benne van a pakliban.

A Hella viszont külföldön nem tetszene, ha engem hivnanak úgy. Szlengben pokolit jelent.

2021. máj. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

18-as, igen tudom mit jelent a hell szó angolul, de nem befolyásol nagyon. :)


Köszi, a válaszodat, nekem ez is hasznos volt! :)

2021. máj. 24. 11:28
 20/32 anonim ***** válasza:
79%
Ó hát engem sem hat meg a Hella jelentése mondjuk 😃 nem hell amúgy sem, és nem is Hela.
2021. máj. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!