Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves Anyukák! Találkozta...

Kedves Anyukák! Találkoztatok már olyan kisbabával,aki egyszerűen nem jelzi ha éhes??? Kislányom most lesz 8 hetes és ébreszteni kell,hogy egyen?! Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

2021. máj. 30. 07:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Nem kell ébreszteni, örülj, hogy alszik. Hidd el, ha szüksége lesz rá, jelzi :)
2021. máj. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

1-es, épp az a kérdés lényege, hogy nem jelzi. Attól, hogy te még nem találkoztál ilyennel, még létezik.

A lányomat sem érdekelte soha az evés. Soha nem kért enni, később sem. Rengeteget izgultam miatta, azóta kiderült, hogy feleslegesen, sőt. Csak azt láttam magam körül, hogy minden kisbaba állandóan enni akar. A lányom fél évesen 6 kiló volt, a rokon gyerekek 10-12 kilósak. Azóta ezek a gyerekek 9-16 évesek és csak a lányomnak nincs súlyproblémája.

Én azt javaslom neked, hogy ha a hízása elfogadható, akkor ne nagyon görcsölj ezen. Légy türelmes. Nálunk a hozzátáplálás is nagyon lassan ment. Nagyon kis mennyiségeket evett, de ezt úgy értsd, hogy 30-40 gr-ot (mármint a főzelékekből) és ez után 4 órán keresztül nem fogadott el semmit.

Azt hogy érted, hogy ébreszteni kell? Én akkor etettem meg, amikor ébren volt, de nem magától kérte, nem sírt érte, csak adtam neki, amikor kb. 3-4 óra eltelt az előző evés óta.

2021. máj. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2-es köszönöm a válaszod megnyutattál kicsit! Most mi is taktiká váltottunk nem keltem 3 óránként várunk 4 órát és akkor adok neki enni,de pl most is felkelt 3.5 órára meg is lepődtem és 110 ml evett! Amúgy azt nem írtam,hogy naponta olyan 600-670 ml között eszik! Eddig nem volt baj a súlyával 3100 született most pénteken mértük és 4315g volt és azért is ilyedtem meg mert sajnos nem hízott 1 hét alatt semmit Az utolsó mérésen is ennyi volt! Remélem helyrejön minden és rendben lesznek a dolgok!
2021. máj. 30. 10:47
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Kislányom is ilyen volt. Az elején én is ébresztgettem, aztán később már nem. Akkor jöttem rá, hogy Ő másként jelez. Nem vehemens sírással. Addig Neki nagyon tág volt a tűréshatára, és mivel aggódtam, hogy nem eszik, és megetettem; az elején nem jutottunk el addig, hogy már sírjon. Nagyon jó alvókája is volt. Az első perctől kezdve átaludta az éjszakákat.

Végül rájöttem, hogy Ő először elkezd sokat ficeregni, mint akinek sehogy sem jó; ez már az éhség első jele volt. Onnantól már tudtam, hogy mikor éhes.

A mai napig ilyen nyugodt természetű, alig hisztizős, elfogadó típus.

2021. máj. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6%
Nem sárga?
2021. máj. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4-es,igen én is észrevettem,hogy tekergeti a fejét de nincs hangja csak ide oda ficereg,nagyritkán ad kis nyöszörgést is hozzá! És később esetleg jobb lett a helyzet? Vagy ahogy nőtt változott valami?
2021. máj. 30. 14:07
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha szépen gyarapodik, miért ébresztgeted? Add meg neki a 4 óra nyugalmat.
2021. máj. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
5-ös voltunk sárgák de már azóta voltunk újra vérvételen és hálistennek lement róla.
2021. máj. 30. 16:27
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

#4 Jelzés szinten később sem lett sokkal jobb a helyzet részéről addig, amíg nem tanult meg beszélni; inkább azért lett jobb mégis, mert idővel Ő is beállt arra a napi ritmusra, amit következetesen tartottam, meg én is jobban ráhangolódtam a jelzéseire.

Persze, most már szól, hogy 'Anya, éhes vagyok!', és most már nincsenek ilyen problémáink.

Viszont helyette most az ivással szenvedek vele, mert képes egész nap 2 dl-t inni, ha nem én mondanám Neki, hogy 'most iszunk', vagy nem pótolnám ki tudatosan lédús gyümölcsökkel, zöldségekkel. De van, hogy teljesen elutasító ezzel kapcsolatban, és sajnos ilyenkor képes egész nap csak 2x pisilni... Szóval most ezzel küzdök.

És szobatisztaság terén is nagyon tág a tűrőképessége. Képes egész nap tartogatni mielőtt szól. Úgyhogy kénytelen vagyok -jelzés híján- rendszerességre nevelni, és arra tanítani, hogy egészségtelen sokáig tartogatni.

Így mostanra nagyjából kialakult az a rendszer, hogy felkelés után, délutáni alvás előtt, és után, és este, fürdés előtt meg kell próbálni, nem baj, ha nem sikerül.

Ezzel kezd most rendszereződni a helyzet, és egyre kevesebbet tartogatja.

2021. máj. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#4 akkor nekem kell a sarkamra állni és tényleg kialakítani a rendszerünket teljes mértékben, és ahhoz tartani magam és akkor talán majd Ő is lassan alkalmazkodik hozzá!! Nagyon szépen köszönöm,hogy megosztottad velem a tapasztalataitokat,remélem rendeződik az ivós problémátok is...!
2021. jún. 1. 07:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!