Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A biológiai apám egy donor,...

A biológiai apám egy donor, mit kezdjek ezzel az információval?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Tegnap mondták el a szüleim, hogy apám nem a biológiai apám. Apukámnak olyan betegsége van ami miatt nem lehet gyereke, elvileg egy jóindulatú daganatot diagnosztizáltak nála 20 évvel ezelőtt. Nagyon szerettek volna egy gyereket, ezért vettek egy anonim donortól spermát és anyukámat mesterségesen termékenyítették meg. Tudomásom volt az utóbbiról, de mindig azt mondták nekem, hogy mindketten biológiai szüleim. A donort elvileg úgy választották ki, hogy édesapámra hasonlított (haj szín, magasság, alkat stb) ezért nem is tűnt fel, hogy nem hasonlítok rá.

Kissé gyanús volt már évek óta, hogy nálunk az egész család kékszemű, csak én vagyok zöldes barna. A leggyanúsabb a vércsoportom volt.

Szeretem apámat, sőt nagyon is tisztelem, hogy ilyenbe is bele ment csak azért, hogy legyek neki. Mindig is jó apa volt, mindent megadott nekem, sosem éreztem rajta, hogy én "más" vagyok. Jobban szeretett engem mint más a saját vérét. De itt jön a nagy DE. Attól még érdekelne, hogy ki is a biológiai apám, nem akarok vele bármilyen kapcsolatba lépni, tudni szeretném, hogy ki és mit csinál. Ami a legfontosabb, hogy tudni szeretném, hogy az ő családjában van e valamilyen típusbetegség vagy hajlam mert így lehet, hogy egy jövőbeli betegséget meg tudok előzni.

Egyke vagyok, de kíváncsi vagyok, hogy vannak e féltestvéreim.

Mit tanácsoltok? Mit kéne tennem? Eléggé furán érzem magam, mintha az elmúlt életem kicsit hazugság lenne, tudom, hogy szeretnek, de nagy csalódás számomra, hogy apa nem az igazi apám.



2021. júl. 12. 12:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

"Nagyon szerettek volna egy gyereket, ezért vettek egy anonim donortól spermát és anyukámat mesterségesen termékenyítették meg."


Mondjuk már itt értődik a kamuszag, de mindegy.


Mi a kérdésed?

2021. júl. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűleg vannak féltestvéreid, de egy donor apa gondolom nem szeretne kapcsolatot minden gyerekével. Nem tudom, hogy meg lehet-e tudni ki ő, de ha én lennék a helyében letiltanám az adataimat. Szerintem az apád az igazi apád, örülj neki, hogy ilyen szép családod van. A betegségekkel kapcsolatban, a te vérmintádbol is látszik mire van hajlamod.
2021. júl. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Én úgy tudom, általában orvosi egyetemre járó fiatalok a donorok. És anonim a dolog, soha nem fogják kiadni neked.

Ő azóta dolgozik, nyilván családot alapított, és a legkevésbé sem hiányzik neki sem, meg a családjának sem, hogy valaki ebbe belerondítson.

Szeresd apádat, aki felnevelt.

2021. júl. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A kérdésem az, hogy mit kellene tennem. Hogy érted hogy kamuszag első?
2021. júl. 12. 12:14
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Ne tegyél semmit, az ilyen donorság úgyis anonim.
2021. júl. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Mit kellene tenni? Semmit.

Úgy értem a kamuszagot, hogy nagyon gyenge mese az egész.

2021. júl. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Élj tovább, ahogy eddig.


Az meg teljesen kizárt, hogy a donorról bármilyen infót kapj. Nem véletlen, hogy anonim a dolog. A donorok pénzért/jószándékból, bármi más okból adományoznak sejtet, nem azért, hogy 20-30 év múlva kopogjon az ajtón 1-5-10 gyerek, hogy szia anyu/apu.

Ezen kívül a donorokat megfelelően szűrik, genetikailag egészségesek, különben nem adhatnak sperma/petesejtet.


Mondjuk az a rész érdekes, hogy vették a spermát. Ezt hogy érted? Magyarországon soha nem volt engedett, hogy sejtért/szervért pénzt adjon az ember. Lehet, hogy megoldották okosan, csak ezt kihagyták a sztoriból.

2021. júl. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%

Léteznek DNS-tesztek, ebből egyrészt kiderülhet, hogy milyen betegségekre van örökölt hajlamod, másrészt meg (bár erre nagyon minimális az esély) még akár vérrokonra is bukkanhatsz.

Megértem a kiváncsiságodat, de azt hiszem, hogy nem véletlenül anonim a rendszer.

Amúgy mit gondolsz, jobb így, hogy tudod, vagy jobb lett volna, ha nem mondják el neked?

2021. júl. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy jobban érzem magam így, jobb tudni az ilyet. Köszönöm a válaszokat. Sajnos mint a legtöbb ember én is kíváncsi vagyok, szeretem apukámat, örülök, hogy ő nevelt fel. Anyukám mondta, hogy elvileg orvostanhallgató lehetett.
2021. júl. 12. 13:12
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a zavartságodat. De gondolj bele, apádnak egy betegség miatt nem lehetett saját gyermeke . Ez épp elég trauma neki, de szerettek volna és nem az örökbefogadás mellett döntöttek, így legalább édesanyád saját. Lehet ezt előbb is tudtodra hozhatták volna, nem csupán 19 évesen. Illetve eleve, kisgyermekként jobb az ilyet tisztázni, így később nincs a becsapás érzésed, neked. A biológiai apádra nem a genetika miatt vagy kíváncsi, mert a betegségeket sokkal egyszerűbb külön erre való vizsgálattal megnézni. Még ha fel is leled édesapád, nem jár hozzá géntérkép. Meg mit kezdesz azzal az információval hogy 2 cukorbeteg, 3 szíves, 4 rákos, sok szuvas fog és idős korra szemüveg jár az apa családi génjeihez. Meg ez nem is mind gén, ez életmód stb. Simán lehet hogy anyukád meg egészséges típus és az ő génjeit örökölted. Ez a gén sztori neked egy áltatás, hogy kiderítsd ki is vagy valójában. Mert most úgy érzed te nem az apad vagy, hanem valaki más. Ez most neked egy hatalmas adag intenzív identitás bizonytalanság. Azt kell, hogy mondjam ez tök természetes érzés ennyi idősen. Hagyd most megélni ezeket az intenzív érzéseket. Én simán kerném egy pszichológus segítségét, ez elég komoly bizonytalanság és elmehet a szüleid felé egy haragba is ami nem jó, mert mégiscsak nekik köszönheted az életed. Szeretetben tisztességel felneveltek.

Le kell magadban tisztázni a donor dolgot, de ez rólad szól és nem a biológiai apadról. Nem fogsz attól megnyugodni ha megkeresed.

2021. júl. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!