Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szürke szemű férfinak és Zöld...

Szürke szemű férfinak és Zöld szemű nőnek milyen színű lett a gyermeke szeme?

Figyelt kérdés

2021. júl. 18. 22:50
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

#21! Figyelj, hagyd. Köszi, hogy leírtad helyettem, nekem már nem volt energiám vitatkozni. Azt hittem, ez már mindenki számára köztudott, de annyi pirosat kaptam, hogy csak lestem. Legyen ez a legnagyobb örömüket az életben, ahelyett, hogy, tanulnának. Nem ciki, ha valaki nem tud valami, de az nagyon, amikor a buta okoskodik.

#6

2021. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Anyám kék szemű (a szürke az kék hivatalosan..), apám zöld.

Testvérem (fiú) zöld szemű lett, én (lány) kék.

Az összes nagyszülő is kék vagy zöld szemű.

2021. júl. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
88%

#21


Én meg direkt képet is linkeltem a gyengébbek kedvéért, de még én is 64%-os vagyok.


De mit is várunk az olyan emberektől, akik azt hiszik, hogy felmenőktől és távolabbi rokonoktól is lehet örökölni bármit...

Örökölni csak szülőktől lehet. Nekik lehetnek recesszív génjeik, amelyek náluk nem mutatkoznak meg, de az utódokban látványosabbak. De a barna szemért felelős gén(ek) pont nem recesszív(ek).


Mint a vércsoportoknál:

2 A-s embernek lehetnek A-s és 0-s gyerekei, ha mindketten heterozigóták, de AB-s vagy B-s gyerekük nem lehet, hiába hogy a család többi tagja az. Nincs ahonnan.

2021. júl. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
#23! Igen. Nekem pl.barna szemem van, mert apámnak barna volt, anyámnak kék. Hármunk közül egy tesómnak lett kék. Tehát nekem simán lehet kékszemű gyerekem, ha a pasi is hordoz kék gént, hiszen nekem biztos van(anyámtól ugye csak azt kaphattam.) Ha tehát én a kéket adom tovább és a barna szemű párom, azért barna szemű, mert ő is egy kéket és egy barnát örökölt, akkot ő is tovább tudja adni a kéket. Már kész is a két barna szeműnek a kékszemű gyereke. Azt nem értik, hogy ez fordítva nem működik, mert 2 kékszeműnél nincs barna gén, ami pedig nincs, azt tovább se lehet adni🤷
2021. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen színváltós szem, hideg és meleg fény van, ettől függ, hogy milyennek látszik az ember szeme, illetve különböző környetezi tényezők csalják meg az ember szemét, pl milyen színű ruha van rajta. Zöld ruhában zöldesnek fog látszani, mert az agyad csal, kék ruhában meg kéknek. De a fény az elsődleges, hideg, meleg árnyalatú, illetve mennyire erős, direkt, vagy szórt fény.
2021. júl. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
#20-as vagyok. Egyetértek veletek. Illetve a fényviszonyok mellett a pupilla tágulása az, ami miatt másnak hathat a szem színe. A pupilla méretét meg ugye meghatározzák a fényviszonyok, érzelmek/hormonok stb.
2021. júl. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
2021. júl. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

A szemszín öröklődése sokkal bonyolultabb, mint ahogy középiskolában előkerül. (Ha egyáltalán szóba hozzák, mert mi pl csak a vércsoportokat tanultuk) Valójában legalább 16 gén van hatással a szemszín öröklődésére.


[link]


[link]


Pusztán a szemszínből nagyon nehéz lekövetni, hogy pontosan mi lehet a háttérben. Ezért gyakran egyszerűsített modelleket használnak. Ilyen például a két génes modell, ami fentebb részben linkelve is volt, és még megérteni is viszonylag könnyű:


[link]


[link]

2021. júl. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
Az én szüleimnek is ilyen a szeme.( szürke, zöld ) Nekem zöld a szemem, lány vagyok és s fiútesómnak is zöld a szeme.
2022. júl. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Szerintem fél szemű lesz, az az egy is vak lesz :( nem szabad ilyet
2023. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!