Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon nehéz lesz így, szorong...

Nagyon nehéz lesz így, szorongásos "betegként" anyának lenni?

Figyelt kérdés

Eléggé szorongó típus vagyok. Sőt. Pánikbeteg vagyok+agorafóbiás

Eddig minden munkahelyemet ott hagytam, mert képtelen voltam bejárni. Az iskolát is úgy sikerült elvégeznem, hogy átmentem estire, mert kikészítettek az oszt társaim.

Viszont most, hogy anya leszek határozottan felelős leszek a kicsiért és muszáj megregulázznom magam. Ugyan itt a párom, aki rengeteget segít mind lelkileg, mind anyagilag, de ő sem keres annyit, hogy tökéletesen eltartson kettőnket(magával együtt hármonkat).

Nagyon jó lenne egy itthonról végezhető munka. Csak még nem tudom, hogy mi is lenne ez. Leginkább olyan, ahol max online felületen kommunikálok másokkal.

Már attól görcsben van a gyomrom, ha utvára kell mennem. Hivatalos ügyek intézése előtt pedig 3-4x futok hasmenéssel a wc-re.


2021. szept. 11. 18:00
 51/104 A kérdező kommentje:

Köszönöm a belémrúgást kedves tökéletes anyák!

Majd kérdezzétek meg a gyerekeiteket 20 év múlva, hogy mit gondolnak a nevelésetekről, addig kár elbízni magatokat.


Az én gyerekem is menne a kötelező vizsgálatokra/oltásokra.

Közösségbe is járna. Mert a gyerekemért megtenném. Nem is mondtam, hogy nem tenném, csak hogy szorongást vált ki beleőlem néhány helyzet.

49-es, amúgy most perpill talán jó neki, de 18 év múlva nem fog rá emlékezni, hogy járt-e baba mama klubban. Na nem ettől leszel jó anya. Ezt nem fogja tudni az élményei közé sorolni.

Normális kapcsolatban a férj/párom is segít. Nem lennék magamra utalva. Vagy ez már gond?

2021. szept. 12. 09:27
 52/104 anonim ***** válasza:
77%

Akkor minek kérdezed, ha te már eldöntötted hogy márpedig betegen leszel anya? -.-

Beszéld meg a pároddal ha már olyan biztos vagy magadban hogy kötekedsz.

2021. szept. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/104 anonim ***** válasza:
84%

Nem, nem tennéd meg a gyermekedért. Ha magadért nem voltál képes rá érte sem leszel az. A gyerek nem egy csodaszer ami majd rendbehoz. Feltettél egy kérdést, válaszoltunk. Nem olyan választ kaptál amiben reménykedtél. Ennyi.

De nyilván a világ a gonosz, és nem lehet, hogy igazunk van.

Jó babázást, a gyereknek, párodnak sok kitartást, remélem nem teszed teljesen tönkre őket

2021. szept. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/104 A kérdező kommentje:

A kedves válaszolók kezdtek el kötekedni.

Kifordítják a kérdésemet, magukat fényezik és adnak egy pofont a kérdésemre.

Nem azt kérdeztem, hogy kell-e gyerek, mert kell. És lesz is. Ahogy neked volt hozzá jogod, nekem is van. Imádni fogom, nem fogok telibe carkodni a fejét ahogy. 49-esel tette az anyja. Nem rajtam kéne levezetni a gyerekkori frusztrációját.


Én azt kérdeztem, hogy nehéz lesz-e? Mert valamennyire tudom, hogy az lesz. De arról jogotok nincs bíráskodni, hogy legyen-e.

2021. szept. 12. 09:35
 55/104 A kérdező kommentje:

‘ha magadért...’

Egy anya pont, hogy a gyerekért megtesz mindent. Maga elé helyezi. Normál esetben így működik. Velem is ezt tette anyám, ezt a példát láttam. A gyerekemért mindent megtennék, sajnálom ha te nem ezt vetted át a szüleidtől.

2021. szept. 12. 09:38
 56/104 anonim ***** válasza:
80%

Akkor is felelőtlen vagy. Munkát én gyerek előtt kezdtem keresni mert kell a gyes,gyed. Nem pedig terhesen kezdtem nézegetni. A gyerek nem fog csodával határos módon negvaltoztatni. Ha így lenne nem lenne annyi szar szülő, minden alkoholista, drogos, pszichopata jó útra térne...

Menj dokihoz, kezdj dolgozni és remenykedj hogy nem cseszed el.

2021. szept. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/104 A kérdező kommentje:

Dokihoz tervezek menni és munkát is keresek(nehéz kapni megfelelőt), de ezzel egyhuzamban jönni fog a baba is.


Lehet, egy sz-r szülőt nem lehet megváltoztatni, aki tojik a gyereke fejére, de az nem én leszek.

Nem én leszek az se aki agyonveri, leordítja, nem hallgatja meg az érzéseit, nem érdeklődik irányába, nem veszi ember számba.

2021. szept. 12. 09:44
 58/104 anonim ***** válasza:
53%

Gyereket csinálni könnyű, minden féleszű tud szexelni, a szülést ma már levezetik, még programozott császár is van hogy nyomni se kelljen, ott a gyed, gyed, csed, ked, led, a nagyszülők majd vigyáznak a gyerek(ek)re ....

2 szomszédomban is ilyen gyerekek vannak, direkt a nyugiért költöztem ide de most mások kölkeit kell hallgatnom, mert full inkompetens emberek a szüleik...

Felőlem szüljél, csak ne hozd a közelembe.

2021. szept. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/104 anonim ***** válasza:
74%

49-es vagyok.


Nem írtam sem azt, hogy emiatt én jó anyának tartom magam, sem azt, hogy neki ez 18 éves korában bármilyen élményt fog jelenteni. Azt írtam, hogy számára és számomra is az, hogy egész nap egymást nézzük a lakásban, nem jó. Unjuk, mind a ketten. Ugyanazok a játékok, énekek és mondókák. Mindenkinek jót tesz, ha van konkrét program, amire mehetünk. Nem, nem baba-mama klubba, de lényegtelen, hogy mi ez, ha úgy sincs ilyen a közeledben, akkor neked mindegy is. Jobban is alszik és jobb kedvű is. Utálom, mikor valaki ezzel jön, de most ez tényleg az a kategória, hogy majd megtudod, ha gyereked lesz, hogy amikor heteken át minden egyes nap pontosan ugyanaz történik, te leszel az első, aki keresel valamit, amivel kicsit ki tudod zökkenteni.

Másrészről te is tudod, hogy nem úgy értettem, hogy a párod ne segítene. Nem tudom, hogy direkt forgatod-e ki a mondandómat, vagy őszintén ilyen butácska vagy és tényleg nem érted, mit mondok? A férjed - veled ellentétben - dolgozni fog. Ha te kapsz egy időpontot kedd délelőttre és ő akkor pont melóban van, akkor gondolom nem fogod elvárni tőle, hogy szabit vegyen ki, mert te rettegésben élsz. Egy csomó olyan helyzet lesz, amit neked KELL majd megoldanod akkor is, ha a világ legodaadóbb férje neked van és munkából hazaérve egyből átveszi a gyereket és onnantól az ő dolga őt intézni. Nagy részt akkor is te leszel vele, és senkin nem fog segíteni, ha rendszeresen olyan szituációba keveritek magatokat, amiket te állítólag nem tudsz kezelni. És mondom ezt úgy, hogy 100ezerszer asszisztáltam végig az ilyen szitukat anyámnál, ha valakinek joga van így beszélni, az én vagyok. Hányszor volt az, hogy ott hagyott engem 6-7 évesen, mert ő éppen befosik, orvoshoz nem kísért soha, még műtétre is egyedül mentem 10 évesen (odatelefonált, ismerős intézte, ahol meg nem lehetett, oda nővérem jött velem).

Aki dolgozni nem tud, gyereket nevelni sem és pont. Vagy nálad ez ilyen szeletív, hogy csak azoknál a dolgoknál jön elő, amihez nincs kedved? Hogy működik ez? És ez nem beléd rúgás, sok éves tapasztalat alapján feltett teljesen jogos kérdés. Mi a terv, ha meg kell oldanod egy helyzetet, amit most nem tudsz? Mit fogsz csinálni? Erre válaszolj és ne gyere azzal, hogy mert mi sem vagyunk tökéletes anyák. Tényleg nem, ilyen nem létezik. De azért azt te is beláthatod, hogy annak nem kellene ekkora felelősséget a nyakába venni, aki teljesen hétköznapi szituációkra is pánikrohamokkal reagál.

2021. szept. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/104 anonim ***** válasza:
81%

Ki is derült, miért közösítenek ki mindenhol. Mindent támadásnak veszel és nulla az önkritikád. Mutasd már meg légyszi, melyik kommentben láttál "tökéletes anyát". Kb.senki nem írt magáról, kivéve, aki hasonló helyzetben volt és leírta, hogy mit tett magáért. Nyilván ő a hülye, hogy tett azért, hogy rendbe jöjjön, ahelyett, hogy szült volna bele a vakvilágba, mert KELL neki a gyerek.

Azt meg döntsd már el, hogy beteg vagy, vagy nem. Mert ha igen, akkor egyedül nem tudsz változtatni, hisz megtetted volna magadért is. A gyerek nem gyógyszer. Ha meg tudsz változni "a gyerekért", akkor ez csak egy hiszti, nem betegség.

2021. szept. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!