Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon nehéz lesz így, szorong...

Nagyon nehéz lesz így, szorongásos "betegként" anyának lenni?

Figyelt kérdés

Eléggé szorongó típus vagyok. Sőt. Pánikbeteg vagyok+agorafóbiás

Eddig minden munkahelyemet ott hagytam, mert képtelen voltam bejárni. Az iskolát is úgy sikerült elvégeznem, hogy átmentem estire, mert kikészítettek az oszt társaim.

Viszont most, hogy anya leszek határozottan felelős leszek a kicsiért és muszáj megregulázznom magam. Ugyan itt a párom, aki rengeteget segít mind lelkileg, mind anyagilag, de ő sem keres annyit, hogy tökéletesen eltartson kettőnket(magával együtt hármonkat).

Nagyon jó lenne egy itthonról végezhető munka. Csak még nem tudom, hogy mi is lenne ez. Leginkább olyan, ahol max online felületen kommunikálok másokkal.

Már attól görcsben van a gyomrom, ha utvára kell mennem. Hivatalos ügyek intézése előtt pedig 3-4x futok hasmenéssel a wc-re.


2021. szept. 11. 18:00
 71/104 A kérdező kommentje:

69-gyógyszereket semmiképp sem szeretnék szedni. Egyszer szedtem már 3 hónapig. Híztam 10 kilót (azóta lement), a gyors hízástól tiszta stria lett a mellem, ágyba vizeltem, 3 hónapig nem jött a vérzésem, majd mikor abbahagytam olyan erős menstruáciom lett, hogy orvoshoz kellett menni, meg és olyan étvágyam lett mint egy vizilónak...


70-es, az, hogy ‘mi az istennek doglok otthon?’ nem szerepelt a kérdésben.

2021. szept. 12. 10:38
 72/104 anonim ***** válasza:
100%
Facebookon lépj be a pánik,szorongás, depresszió csoportba. Sok hozzád hasonló anyuka van ott hátha tudnak segíteni. Amúgy meg,ha ilyen súlyos szorongásod van gyógyszert kéne szedned.(van amit lehet terhesség alatt is) Pszichiáterhez menj ő az orvos.Tovább küld majd pszichológushoz,ha úgy látja. Inkább velük beszélj,akik itt válaszolnak neked ők nem értik ezt meg,mert nem élték át. Ez betegség! Nem elhatározás kérdése.
2021. szept. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/104 A kérdező kommentje:

Megnézem majd, köszi.

A gyógyszereket még kerülném.

2021. szept. 12. 10:52
 74/104 anonim ***** válasza:
79%

Az a baj, hogy nem veszed észre, mennyire felelőtlen vagy. Olyan nincs, hogy nem megfelelő munka. Eltartatod magad, mert nem találsz megfelelő munkát? Olyan nincs. Dolgozol és nézelődsz közben. Ha találsz megfelelőt, váltasz.

Nem gondolod, hogy milyen terhet teszel a párod nyakára? Mi van ha a baba miatt sokat dolgozik a párod h el tudjon titeket tartani, te meg nem tudsz eljárni kezelésre és magadba fordulsz? Olyan nincs, h a baba miatt megteszed, magad miatt nem. Pont fordítva van. Ha valamitagad miatt megteszel, az a tartós változás.

2021. szept. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/104 anonim ***** válasza:
73%

Tökéletesen egyetèrtek azokkal, akik azt mondták neked nem való gyerek.

Látásbòl ismertem egy nőt, aki a pár hónapos babàját vízbe fojtotta... Mindenki ledöbbent rajta, aztán kiderült, hogy a nővel nem volt minden rendben ès gyógyszereket szedett rá. Akkor is azt mondtam, amit most is, hogy egy mentálisan beteg embernek TILOS gyereket vállalnia!!!

Ès a férjed se normális, ha tudja, hogy valami nincs rendben veled ès ennek ellenère mégis akar.

2021. szept. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/104 A kérdező kommentje:

Egy kis törékeny babát vízbe fojtani?

Már olvasom és attól rosszul leszek.


Szerintem meg nem mindegy, hogy milyen mentális beteg ember ne vállaljon gyereket. Ha a mentális betegség kizáró ok lenne, rengeteg ember nem élne ezen a földön.

Édesanyám is mentális beteg, csak nála nem harapódzott el. És ő is mindent megtett értünk. 20 éve gyógyszeren él. Én fentebb leírtam, hogy miért nem azeretnék. Neki szerencséje volt ilyen téren, nem tapasztalt mellékhatásokat.

2021. szept. 12. 12:15
 77/104 A kérdező kommentje:
Én lelkileg beledöglenék ha nem lehetne gyerekem. Kb ennyire vágyom rá. És ezzel arányosan meg is fogom becsülni.
2021. szept. 12. 12:17
 78/104 A kérdező kommentje:

74-es, de, van olyan, hogy nem megfelelő munka.

És olyan is van, hogy segít anyagilag a párom.

Megtörtént és ez a 2 a mi döntésünk. Nem jókedvemben vagyok itthon.

2021. szept. 12. 12:20
 79/104 anonim ***** válasza:
86%

Te jó dolgodban nem tudsz mit kezdeni magaddal.

Igenis eltartatod magad, büdös a munka.

Felőlem szülj 8 gyereket. Akkoris felelőtlen vagy.

Egyszer azon veszed magad észre, hogy hopp, volt férj, nincs férj. Akkor vakargathatod a fejed búbját.

Lehet, h a hideg kiráz mert valaki vízbe fojtotta a babáját. Honnan tudod, h te milyen állapotban leszel mentálisan egy terhesség után?

Zsákbamacska....

2021. szept. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/104 anonim ***** válasza:
81%

aha, most ezt mondod, kérdező. Aztán megszületik a gyerek. Megérzi a kattanást és sírós lesz. Sírni fog ha aludnál, ha főznél, de még egy szrást se tudsz nyugalomban lebonyolítani. Itt rohdjak meg ha sosem fog semmi olyan az eszedbe jutni.

Most azt hiszed minden rendben lesz, de egy normális életet nem tudsz kialakítani magadnak, szerinted egy ekkora teherrel el fogsz bírni? Nem.

2021. szept. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!