Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a lányom...

Mit tegyek, ha a lányom folyamatosan zsarol az unokámmal: ha nem vogyázunk rá, akkor nem hozza ide?

Figyelt kérdés

Négy gyerekes anya vagyok. Az első gyerekem már nagykorú, családja van, van egy 1 éves kisunokám, akit mindennél jobban imádok.

A lányommal jó volt a kapcsolatom addig, amíg meg nem született a kicsi.

Amíg a gyermekágyas időszak volt, addig ott voltam vele a két nagyobb lányommal, segítettünk neki, mert nagyon csúnyán elintézték szülésnél. Igen am, csak hogy ezt a segítséget ő mai napig elvárja. Állandóan idehozza a kicsit, amivel nem is lenne semmi gond, de mindig itt vannak. Intézném a dolgaimat, de nem tudom, mert a kicsit mindig a kezembe nyomja. Annyit szokott csinálni, hogy bevásárol nekünk is, addig a kicsit itt hagyja, de ez is olyan, hogy se teregetni, se mosogatni nem tudok, mert a kicsi megy mindenfelé.

Egész nyáron az ment, hogy vagy a nagyobbik vagy a kisebbik lányomat mindig elcsalta fel a városba (vásárlással, stb.), hogy aludjanak nála. Szegényeknek a tökük tele volt azzal, hogy mindig a kicsire kellett nekik vigyázni.

Ha azt mondjuk, hogy nem, akkor nem hozza hónapokon keresztül és nem láthatjuk.


2021. okt. 24. 15:47
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:

Nyáron is festettünk. Mondta, hogy jön segíteni a férjével. Aztán hozta a kicsit is, amivel inkább hátráltatott minket, és valamelyikünknek mindig kint kellett vele lenni, meg sírt az anyja meg az apja után.

Nem arról van szó, hogy nem szeretjük, mert szeretjük.

De nekem két szabadnapom van egy héten, az egyik vasárnap, a másik meg szerda. Hajtok mint a güzü, mert kevés az ember, megcsappant a létszám. Van még 3 gyerekem, akik már nagyok (17-14-12 évesek), de velük is kell foglalkozni. Újítjuk fel a lakást apránként, nem érünk rá heti többször több órára egy 1 éves gyereket pesztrálni.

Plusz a két lányomnak vonatoznia kell (másfél óra oda, két óra vissza), örülnek, ha hétvégére nem kapnak házit.

2021. okt. 24. 15:54
 2/40 anonim ***** válasza:
18%

Oké szóval bevásárol nektek, cserébe te addig az unokáddal játszhatsz, ami nem tetszik, mert nem tudsz mosogatni.


Pampogsz ha odaviszi és foglalkoznod kell vele és azért is mert nem akarja odavinni ha nem vagy képes foglalkozni vele?


Lehet hogy félreértek valamit, de ebben a sztoriban te vagy a rossz.

2021. okt. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
30%
Nem tart örökké ez az időszak, már 1 éves 2 év és oviba megy. Szerintem használd ki ezt az időt. A házimunka megvár.
2021. okt. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
84%
Örülj ha nem viszi a nyakatokra. Amúgy úgyis csak sértettségében mondja, nem fog ő ennyit foglalkozni a saját gyerekével, ne aggódj, annál lustább a lányod.
2021. okt. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
18%

Megértem, hogy mi a problémád, de próbáld meg egy kicsit másképp nézni a dolgokat.

Minden anyának kell egy kis "én idő" amikor kiszellőzteti a fejét, úgy van emberek között, hogy nincs vele a kicsi. Tudom, nem igazságos, hogy erre az időre hozzád viszi a kicsit, viszont ha nem vinné akkor gondolom az hiányozna.

Próbáld meg elérni, hogy csináljátok ti felnőttek programot ameddig az apuka vigyáz a kicsire, van egy olyan gyanúm, hogy ez ritkán történik meg.

2021. okt. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
89%
A kérdező nem egy unatkozó öregasszony akinek nincs jobb dolga, mint unokázni. Megvan a maga élete, 3 kiskorú gyereke, céljai, stb. Ebbe baromira nem fér bele az, hogy pesztrálja az unokát állandóan, csak hogy a lányának legyen szabadideje. Akkor minek szült????
2021. okt. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, a kommentelők nem értik a kérdést. Itt az anyuka nem néha viszi oda a gyereket, hanem mindig. Azért na...


Az én sógornöm ugyanezt csinálja, naponta-kétnaponta viszi a gyereket, nem érdekli öt, hogy anyósomék amúgy még dolgoznak, ha végeznek 4-kor, ő negyed 5-kor már ott van náluk a gyerekkel, majd este megy érte. Hétvégén leadja sokszor reggeltől estig. Egy hónapos kora óta.


Anyósomék meg mindig nekünk panaszkodtak, hogy hulla fáradtak, nincs idejük semmire a gyerek mellett, nem jutnak a dolgaik végére, mert mindig ott a kicsi. Mikor egyszer-kétszer szóltak, ők is ezt a zsarolás kapták, hogy ha nem vigyáznak rá folyton, akkor egyáltalán nem is láthatják a gyereket.


Most nem mernek már szólnii, viszont így minket martak el teljesen, mert a mi gyerekükkel már nem marad idejük foglalkozni, amivel a mi lelkünkne tapostak bele.

2021. okt. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Amikor olvastam a kérdésed, már rögtön éreztem, hogy kapni fogsz és lesz egy, két véranya, akik azzal jönnek majd: "örüljön a nagymama az arcának, hogy a lánya rá hederít és hordja oda a unokát. Meg móka és kacagás megint vigyázni a kisgyerekre 0-24-ben, amikor a nagymamának is van rendes munkája, családja, kötelességei es élete. Véranyukák szerint a nagyi üljön szépen otthon és álljon haptákban, amikor viszok az unokat".


Ez nem így működik. Te felnevelted a saját gyerekeidet. Nem kellene a segítséget és az "állandóan kihasználjuk a másikat" helyzetet összekeverni.


Beszélj vele. Szorítsátok határok közé, hogy mikor hozza át az unokát és egy héten menyit tudsz jó szívvel elvállalni, hogy vigyázol rá. Ha meg zsarol, hogy akkor nem hozza a gyereket, akkor hagyd rá egy ideig. Hidd el, ezeknek a fajta embereknek néha csak idő kell, hogy rájöjjenek, butaságot csinálnak.

2021. okt. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Huh én ismerek hasonlót.

Sajnos sokan elfelejtik, hogy a gyereket maguknak kell szülni, nem a családnak.

Igen, a mamák imádják az unokákat, ahogy te is (remélem nem baj a tegeződés). De ettől függetlenül van életük. Sose jutott eszembe az anyukámat hívni ha beteg volt a gyerek (hogy ne kelljen táppénzre menni) vagy hogy minden egyes hétvégén lefárasszam a munka után.

Régen amikor együtt éltek a generációk, akkor az időseknek nem volt más dolguk, a fiatalok intézték a fizikai munkát, az idősek pedig segítettek a kicsikkel. De ma már a legtöbb mama még 8 órában dolgozik, hitelt törlesztenek, ki vannak fáradva és örülnek ha eljutnak a Balatonra nyáron…

Én értem a problémát és ez nem arról szól hogy ne szeretné a kérdező az unokáját vagy hogy lusta lenne. A lányának kellene felismernie a helyzetet, hogy tiszteletben kellene tartania a szülők igényeit is. Ami egyensúlyban van az unokával és az egyéni dolgokkal!

2021. okt. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Kell az anyukának az énidő? Én is anyuka vagyok, nekem is kell.

Egy nap 9 órát dolgozok, 2x30 percet utazok. Én kérek elnézést, hogyha a szabadnapomon pihenni szeretnék meg a családommal lenni. Megnézném, hogy te hogy bírnád azt, hogyha vasárnap meg hétfőn vagy szabad, lehúzol 9 órát 3-4 ember munkáját elvégezve, majd jövőhéten kedden odavinné a lányod a kisgyerekét szigorúan alvás előtt, hogy aztán elaltassa ott nálad, leléceljen és este 6-ig ott gürcölsz a gyerekkel, hogy legyen csendben legalább 1 órára (nem fog), mert a fiad témazárót ír, tanulni szeretne, de a ház legtávolabbi pontján is a kicsit hallgassa.

Igen, a mosogatás megvár, és ez az, ami szaar. Mert nem mindegy hogy este 5-kor vagy este 9-kor mosogat el az ember.

2021. okt. 24. 17:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!