Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a cikkről?

Figyelt kérdés
Most találtam és elég vegyes érzelmeket váltott ki belőlem. Nevet nem írok és azt sem hol találtam, maradjon anonim. Csak érdekelne más véleménye is. Ahol írta ott csak rosszalló megjegyzéseket kapott. Aki csak szitkozodni tud az kérem ne írjon...
2010. szept. 3. 21:21
 1/10 A kérdező kommentje:

Amit most leírok, lehet sokaknak nem fog tetszeni, mert az emberek szemében az abortusz még mindig tabu és sokak szerint akik erre vetemednek az gyilkos. Nem is olyan régen én is megtettem ezt a bűnt, tettem ezt mindannak ellenére, hogy van két csodálatos kislányom. Tettem ezt úgy, hogy tudtam elveszem az esélyt egy kislánytól vagy egy kisfiútól, hogy valaha is meglássa ezt a világot…


A történetem azzal kezdődött, hogy megtudtam babát, várok. Hirtelen azt sem tudtam, sírjak vagy nevessek. Párom egyértelműen az abortusz mellett volt. Számomra nem volt ilyen egyszerű a dolog. Szívem szerint megtartottam volna, de egyéb-rajtunk kívülálló okok miatt-nem lett volna helyes, ha megtartom. Ezeket, az okokat nem részletezném. A döntés megszületett. A családvédelmiseknél tett látogatás után megvolt a dátum is. Augusztus 23. Kicsivel több, mint 1hetem volt gondolkodni. Sajnos nem volt min. Egyszerűen nem találtam semmi olyan indokot, amivel megtarthattam volna. Még a védőnő is a baba megtartása ellen volt. Sajnos nem sok támaszom volt. Senkivel nem tudtam megbeszélni azt, amit átélek. Eljött ez a bizonyos nap. Délelőtt felvettek az osztályra, majd a szobámba kísértek! 1,5 óra szenvedés következett. Egyedül voltam a 4fal között. Rengeteg gondolat kavargott a fejemben. Legszívesebben elrohantam volna, de nem voltam elég bátor hozzá. 11: 30-kor jött a nővér, majd bekísértek a műtőbe. Ezután felültettek a székbe, vagyis inkább fektettek. Következtek az ilyenkor szokásos teendők. Vérnyomásmérés és gépre kötés. Kaptam branült is, amin keresztül az altatót adták. Én nem tudtam mást csak sírni. Próbáltak nyugtatni, de nem sok sikerrel. Mondták ne sírjak, mert akkor így ébredek. Gondoljak inkább a lányaimra. Így is tettem, és 2-3sóhajtás után már aludtam. A műtétből semmit nem éreztem. Nem sokkal később már az ágyban ébredtem arra, hogy injekciót kapok. Nagyon kába voltam, azt sem tudtam, mi történik. 2órával a műtét után már hazamehettem. Testileg nem igazán viselt meg. Ezt a lelki oldaláról már nem mondhatom el. Mióta az eszemet tudom abortusz-ellenes voltam és most én álltam a másik oldalon. Tudom tettemre nincs mentség vagy magyarázat. Megtettem és ezen változtatni nem lehet. Nem mondom, hogy nem bántam meg, mert ez hazugság, de tudom helyes döntés volt.

Ennek ellenére nem tudom feldolgozni, és azt hiszem ez a hátralévő életemet, végigkíséri. Egyszerűen nincs kivel megbeszélni, hogy mit is érzek. Az emberek nem látják bánatom, hisz nincs rám írva. Én pedig senkinek nem mondom, szégyenlem amit tettem, bár tudom nem kéne.

Kérdezték páran, hogy miért nem adom inkább örökbe. Ezt a lehetőséget soha nem választottam volna. Ha már dönthetek, akkor abortusz. Inkább élek ennek az árnyékában, mint annak hogy megszültem egy gyereket, akit más nevel. Kérdem én: Ki tud úgy élni, hogy nevel 1-2gyereket a következőt, meg csak úgy odaadja egy idegennek. Hát én nem.

Tudom sok ember, van, aki nem osztja a véleményem, de ez nem is baj. Az írással nem az a célom, hogy vitát szítsak. Csupán az, hogy kiírjam magamból, amit érzek. Nem vagyok büszke tettemre és még most is úgy gondolom hogy az abortusz rossz dolog, de már tudom, hogy vannak esetek amikor az embernek nincs más választása. Ezeket, az embereket nem elítélni vagy megbélyegezni kellene, hanem támogatni, mert amit az ilyen emberek éreznek azt más, nem értheti és kívánom, hogy ne is kelljen soha megtapasztalniuk. Még most sem tudok a nélkül visszagondolni rá, hogy ne potyogjanak a könnyeim. Ennek ellenére kénytelen vagyok túltenni magam rajta. Ha másért nem is, akkor a lányaim miatt. Értük kell erősnek lennem és arra gondolnom, hogy van 2csodálatos gyermekem. Hálát adok az égnek, hogy ők vannak és talán egyszer én is kibékülök magammal…

2010. szept. 3. 21:22
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Megértem. Én sem vagyok híve az abortusznak,de vannak esetek,amikor nagyobb bűn megszülni egy gyereket,mint elvetetni.
2010. szept. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát....

Ez elég szomorú dolog. Biztosan meg volt a Jó nyomós oka erre a tettére és amint írta is nem tette volna meg ,ha nem így lett volna. Nagyon sajnálom őt!

Az én ismerősöm között is volt olyan, aki azért vetette el, mert becsúszott véletlen gyógyszer mellett és már volt 3 gyerek és nem tudták volna még őt is felnevelni!

Ez egy borzasztó dolog!

Én magam is abortusz ellenes vagyok! Most azt mondom, hogy soha nem tudnék "megölni" egy gyereket, aki pláne az enyém!!!!!

De soha nem lehet tudni mit hoz az élet!

Nem mindenkinek adatik meg a választás lehetősége.

Mondjuk az én esetemben nagyon remélem, hogy soha nem fog ilyen történni. Nekem mindig van aki segítene. Gondolok itt a szüleimre!!

De ez nincs mindenkinél így.

Egyetlen vigasza tényleg ennek az anyukának a két lánya, akik vannak neki. Miattuk erősnek kell lennie! És remélhetőleg még egyszer ilyen dolgon nem fog átesni. Nagyon sok kitartást kívánok neki!!!

2010. szept. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mit lehetne erre valaszolni?

32 hetes terheskent konny csordult a szemembe es nagyon sajnalom, hogy azt kellett tennie amit tett. Oszinten aterzem a fajdalmat.

2010. szept. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezlek benneteket,mert ahol kiírta, csak bántották. Elképedve olvastam a reakciókat. Egyszerűen nem akartam elhinni, hogy ennyire bunkók az emberek. Én is abortusz ellenes vagyok, de ha az ember nem tudja felnevelni akkor tényleg nincs más. Miért jobb az az embereknek ha megszülik és inkább kukába dobják vagy más rosszabb helyekre. Becsülöm azokat akik tudják vállalni tettüket.
2010. szept. 3. 21:39
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

"Miért jobb az az embereknek ha megszülik és inkább kukába dobják vagy más rosszabb helyekre."


Azért aközött, hogy elveteti, meg aközött, hogy kukába dobja, van több köztes fokozat is.


Nem tudhatom, mi vette rá. Lehet, hogy nemi erőszak, lehet, hogy végtelen nyomor, de lehet, hogy a fogamzásgátlás teljes hiánya. Hogy lehet ezek ismeret nélkül ítéletet mondani fölötte?


Csak a babát sajnálom, aki nem tehetett arról, hogy egyszerűen csak élni szeretett volna, és az édesanyja nem hagyta. Én nem tudnám megtenni.

2010. szept. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod hogy van ez... Ha valakinek van valami nyomora, az emberek inkább rúgnak rajta mégegyet, főleg így neten keresztül. Hiszen ott büntetlenül megtehetik, míg ha egy ismerősről vagy rokonról lenne szó, akkor a többség csak a háta mögött beszélné ki.

Meg ugye így előadhatják, hogy ők a tökéletesek, hiszen úgyse tud róluk senki semmit.

2010. szept. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szegénykém!Mint 2 gyerekes anyuka maximálisan átérzem a fájdalmát.Hála az égnek,még soha nem volt abortuszom,de nem tudom,hogyan élném túl.Tervezünk még 1 babát,szívből sajnálom,hogy Ő nem vállalhatta a 3. babát!
2010. szept. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

hát énis abortusz ellenes vagyok. van egy 2 éves kisfiam, és egy abortuszom is volt, bár azt hiszem nem így hívják..nem volt szívnhang...nem élt szegénykém...:( 11 hetesen vették el tőlem. de ugyanugy bántak velem a kórházban mintha ez az én döntésem lenne, nem így alakult volna. szerintem is néharosszabbat tesz az ember ha megszüli. pl. nem lenne pénze felnevelni, nélkülözni kellene. az jobb???? szerintem nem. ha egy gyereknek mindenről lel kell mondania, az az azért durva szerintem. nem ítélem el. néha muszáj. sajnálom szegényt, mert szenved, és még bele is rugnak.:(

2010. szept. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem képmutatás azt állítani, hogy valaki abortusz ellenes, de megérti, valószínű nem hobbiból megy senki sem abortuszra. Van aki felelőtlen és/vagy nincs szerncséje. Ennyi.
2010. szept. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!