Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem éri meg manapság...

Miért nem éri meg manapság gyereket vállalni? Milyen okok miatt nem akarnak manapság gyerekeket az emberek?

Figyelt kérdés
2021. nov. 15. 08:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

A többség szeretne gyerekeket.

Tény, hogy egyre többen döntenek tudatosan a gyerektelenség mellett.

Szerintem egyszerűen van, aki nem vágyik rá. Ugyanúgy, ahogy valaki nem vágyik elkötelezett kapcsolatra, mert ott alkalmazkodni kell, vagy nem szeretne komolyan egyetemre menni, mert az sok idő, áldozat, sok év az életèből. És van, aki a gyerekről gondolkodik így, a kötöttséget latja benne, amit nem kíván magának.

Ideális esetben van valami más fontos, tartalmas az életében, amivel foglalkozik, sikerélménye és öröme van benne.

Sokan pedig azért maradnak gyerek nélkül, mert nehéz megteremteni az anyagi biztonsagot és nehéz idealis part találni.

2021. nov. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
És érthető ha valaki nem akar különböző okok miatt gyereket?
2021. nov. 15. 08:21
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de szerintem lényegtelen is, hogy érthető-e, ez egy teljesen személyes döntés, mindenki úgy éli az életét, ahogy komfortosnak gondolja, csak közben ne ártson vele másnak.
2021. nov. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%

Én 2 típust ismerek.

Az egyikük soha nem akart, ő szeret a férjével kettesben lenni, utazgatni. Imádja a munkáját. Abban teljesedik ki.

Nem fikázza a gyerekeseket, egyszerűen csak nem vágyok rá


A másikuk azt állítja h nem szereti őket, de szerintem ez nem igaz.

Ő csak szimplán fél.

Van egy kis megfelelési kényszere. Fél attól h "megbukik anyaként".

Lépten nyomon szidja a szülőket/gyerekeket, lesajnálja őket. Mindig talál egy témában valamit amiben kifejtheti h de rossz dolog ha gyereked van. Önigazolást keres h ő jól döntött h nem vállal.

2021. nov. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

Amiert en nem akarok:

- elveszi az idomet (amit en kulonosen nagy becsben tartok)

- tonkreteszi a testemet a terhesseg es a szules

- elveszi a penzemet

- zajszennyezo (gyulolom a magashangokat - megoritenek)

- allatbol is olyat veszek, ami utan ritkan kell takaritani az uruleket, es ami nem budos (pl. hullok), biztosan nem kellene egy egesz kisbaba

-fuh, szerintem folosleges tovabb sorolnom... lenyeg, hogy 99%-ban ellene szol minden

- ami a legfontosabb: hogy igy felelossegteljes dontest hoztam, es inkabb egy eletet teszek boldogga (magamat), mintsem kettot tonkre

2021. nov. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Anyagi okok (pénz, lakhatás), párkapcsolati okok (nincs kivel, vagy lenne, de az nem akar, vagy nem érzi stabilnak, rossz tapasztalat miatt nem tud bízni), egészségügyi okok vagy félelmek, környezetvédelmi, sőt politikai okok, személyes szabadság, vágyak, célok, karrier elvesztése miatti félelem, rossz családi minta ("nem akarok olyan lenni, mint anyám/apám"), hiúság/öregedéstől való félelem... De biztos van még. Ma egyébként elég divatos is ezeket felvállalni. Amivel nincs is baj, ha valaki nem akar vagy bármiért így alakult az élete, csak az már a ló túloldala, amikor a védekezés támadásba megy át.
2021. nov. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
17%

4-es, te valami betokososdott agyu ember lehetsz. Mint aki kitalalta a Fidesz kerdoiveit.


Vagy szabad akar lenni, vagy fel, aki gyereket nem akar? Hat pedig en konkretan utalom oket. Idegesitoek. Mi szamodra olyan qrva hihetetlen ebben? Ez pont olyan, mint a kutyak... lehet, hogy letezik 1-2 cuki a vilagon, de attol meg szivembol "menjenek a faxomba".

2021. nov. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

- sokkal bizonytalanabb a megélhetés mint régen, anno ha dolgozni akartál volt munkád, ha dolgoztál, lakáshoz jutottál stb.


- sokkal több lehetőség van utazni, világot járni, szórakozni mint régen, van aki inkább ezt választja mint a babázást, gyerekre költést


-van, akit szimplán nem vonz, vagy egyenesen taszít, manapság nem ciki ezt felvállalni, 30-40 éve azért megszólták volna érte rendesen, ha 25 éves korodra nem voltál házas vagy komoly kapcsolatban már kibeszéltek

2021. nov. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%

Nekem mondjuk ezt nehéz megérteni. A gyerekek is különbözőek, mint a felnőttek. Nekem is vannak antipatikus gyerekek, nem olvadok el feltetlenul a nagy szemecskektol, apró kezecskektol, mint sok ismerosom. De vannak kifejezetten helyes, okos gyerekek, akikkel nagyon szuper beszélgetni, jatszani.

A felnottekkel pont ugyanígy vagyok. Azért ne felejtsük már el, hogy a gyerekek is emberek, te jó eg, csak fiatalabbak.

Azt mondani, hogy gyűlöli valaki a gyerekeket ugyanolyan, mintha azt mondana, hogy gyűlöl minden embert.

Nyilván engem is idegesít ha egy menő étteremben rohangal és kiabal órákon at a szülei meg atszellemult mosollyal nezik, de ugyanígy zavar az a felnőtt, aki részegen hangosan beszél baromságokat a szomszed asztalnal.

Szerintem aki bármilyen embercsoportot általánosságban “gyűlöl”, szexualis orientáció, faji, vallási hovatartozás, nem, vagy életkor alapján az nincs rendben és valamilyen feldolgozatlan trauma álla mögötte.

2021. nov. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
70%
Marmint azt, hogy nehéz megérteni a hetes válaszra írtam, aki azt írta, utalja őket.
2021. nov. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!