Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem éri meg manapság...

Miért nem éri meg manapság gyereket vállalni? Milyen okok miatt nem akarnak manapság gyerekeket az emberek?

Figyelt kérdés
2021. nov. 15. 08:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
69%

Elég felmenni a gyerekmentes ővezetre. Van néhány kultúrált, normális ember aki korrekten megfogalmazza a miértet,de a többség egy gyerekgyűlölő,konplexusos selejt.

Fényezik magukat,önigazolásokat gyártanak,annyi örömük van,hogy a gyerekeseket szidják. Szánalmasak szegények.

2021. nov. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
26%

Manapság ?


Miért talán a világháború, pestis idején jobb volt gyereket vállalni vagy a középkorban ? Sosem

Volt ennyire kinyalva a kismamák segge. 3 év gyes szerintem csak Magyarországon van.

2021. nov. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
59%

Olyan aranyosak vagytok. Milyen három év GYES van Magyarországon?

Két éves kortól 25 000 forint a tamogatas. Fel évtől 170 000 körül ha jól tudom. Ez a jelen árfolyamon nincs 500 euró. Nem hiszem hogy van nemet vagy osztrák anya, nyugatabbra pláne nincs, aki ennyiert otthon maradna. Persze ehhez az is kell, hogy ennél jóval többet keressen a munkahelyen, ami Magyarországon valljuk be, nem mindenhol valósul meg.

2021. nov. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
67%
Én azt tapasztalatom, hogy aki fennen hirdeti, miért nem csinál valamit, amit senki nem kérdezett, az inkább félelemből "arcoskodik". Szerintem a fogyasztói társadalom rákfenéje az, hogy nem mernek a nők és férfiak elköteleződni egy útnak, ahogy egymásnak se, gyereket meg pláne nem... mert hátha akkor lemaradnak valami jobb lehetőségről. Mintha végtelen lenne az élet és csak az öregedne meg, aki valamit elront. Aztán 40 éves korukban rájönnek, hogy úgyis sok szempontból kényszerpálya lett az élet és jön, hogy a nagy tervek, szabadság és önállóság helyett valami egyszerűbb, valami érzelmi biztonság kellene... és szinte már mindegy, kivel, hova és milyen kockázatos, de mégis férjen bele a gyerek is, mert nem akarják azt se kihagyni, hátha az majd betölti és vissza is fiatalít, na meg új kihívás. Szóval sok halogató bartánőmnél végigasszisztáltam ezt, hogy félelemből nem vállalnak és utána félelemből mégis vállalnak. És persze mindezért nem a liberális popkultúrát hibáztatják, ahol egy kiskutya fotója 100x annyi lájkot kap, hanem a konzervativista politikai nyomást a CSOK-kal... persze a lényeg, hogy ne kelljen felelősséget vállalni a döntésekért, akár lesz gyerek, akár nem, csak hadd maradhassanak sajnálható és panaszkodó áldozatok.
2021. nov. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
92%
Pl az én nővérem egyáltalán nem akar gyereket, arról se vesz tudomást hogy én gyermeket várok. Soha nem kérdezte meg hogy vagyok, szerintem azt sem tudja hol tartok, fiú e vagy lány... Házas, se ő se a férje nem akarnak gyereket, szerinte egy csecsemő idegesito, meg bombol meg minden.. 🤷‍♀️ Vannak ilyen emberek..
2021. nov. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarják feladni a kényelmet, lusták.
2021. nov. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

#7 úgy látom nem csak én vagyok "betokosodott agyú"

Ha mindenki hülye csak te vagy helikopter, akkor lehet elkéne gondolkodni 😉

2021. nov. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
25%
Engem abszolút nem erdekel,mennyi a gyes és mennyi a gyed maximuma, mert az a szülővel töltött idő nagyon fontos,és irigylésreméltóak a magyar nők, hogy megtehetik,hogy 2-3 évet otthon töltsenek.
2021. nov. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
90%
De ezzel az erővel megteheti bárki, nem? 25 000 forint nem akkora kulonbseg, aki fontosnak tartja otthon maradhat akkor is, ha nem kapja azt a havi 25 000 forintot.
2021. nov. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
91%
Figyelj én 5 évig otthon maradtam mert megtehettem. De van akinek ez is pénz. Plusz ami szerintem még fontosabb az az,hogy mindeközben biztositott vagy és ez nem mindegy.
2021. nov. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!