Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A kisfiam autista. A nagymama viszont nem akarja ezt elfogadni és folyton kifogásokat gyárt. Pl.: "Azért ilyen a gyerek, mert nem járunk eleget közösségbe."

"Életkori sajátosság, hogy így viselkedik." Stb.

A nagymama egyszerűen nem érti meg, hogy másként kell bánni a gyerekkel. Pl.: Nem szabad lerohanni, meg kell várni, amíg ő közelít. Nem szabad hangoskodni, mert nem bírja a nagy zajterhelést. Nem tud akárhol elaludni. Nem eszik meg akármit.

Elvárja a nagymama, hogy menjünk többször, mert ő így nem tud unokázni, de amikor ott vagyunk a gyerek végig ordít, mert nem érzi jól magát. Nekem pedig baromira rosszul esik a folyamatos kioktatás, mert tudom, hogy az én gyerekemet másként kell nevelni.



2022. ápr. 16. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Adnék neki szakirodalmat


A gyerek akkor megy, ha azt sikerült felfogni.


Megmutatnám a diagnózist.

És szemébemlndan, hogy ideje lenne a homokból kihúzni a fejèt.


( nálunk végül nem autizmus, csak idegrendszeri éretlenség volt…

A nagyszülők miatt vittem később szakemberhez a gyerekem… mert nincs baja.. ráér.. életkori.. csak féltékeny.. stb

Utóbb kerek perec megmondtam, hogy elfogultak voltak, és ha nem győzködnek, hallgattam volna a megérzésemre)

2022. ápr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Nekem 2 tanulási nehézséggel küzdő gyermekem van. Figyelemhiány, fejletlen idegrendszer, adhd is kinéz stb.. Nem lehet sok ingerrel lebombázni őket, ahogyan édességgel kolával sem agyon tömni, mert iszonyatosan felpörögnek.. Szüleim sem tudják felfogni, megérteni végképp, hogy mások a gyerekeim.
2022. ápr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Derjaderja ***** válasza:
76%

A lányomnak eddig nincs semmi diagnózisa, mert igazából úgy látjuk, hogy ami volt furcsasága, az mind kiérik, és kb minden rendszeres és alkalmi közösségben dicsérik, itthon is oké az életkori hisztisségen kívül, de Anyámék egy óra alatt elérik, hogy sikítva rohangásszon felalá meg este ordítva jaktáljon. De kb én is. Babakorában ilyen magas hangon visítottak neki, ha egy perce elvolt szegény, pl nézett egy játékot már hoztak neki másik hármat és rázták az orra előtt. Később ugyanez, csikizés, kergetés, visítozás. A gyereken lázszott egy idő után hogy teljesen szétesett, úgy vihogott mint egy bolond, és örültek hogy végre édesen kacag....

Elég nehezen fogták fel és sokáig azt gondolták, kötözködöm, de amikor tényleg rájöttek hogy nem hallgat rájuk és nem lehet leállítani, akkor hirtelen visszavettek.

Az is nagyon bosszantó volt, hogy az anyám egyszerűen nem áll velem szóba ha ott a gyerek, mert csak zavarom az unokázásban, amit ki akar élvezni szóval meg sem hallgatott soha.

Kinti parki séták alkalmával tudtunk inkább beszélgetni.

Állj ki a gyerekért, esetleg valahogy gyerek távollétében beszéljétek át.

Ha átjön Hozzátok is ilyen? Nem lehet egy fél napra elhívni és próbálni megmutatni neki a napirendet, a gyereknek ideális kommunikációt? Férjed mit mond?

2022. ápr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%
"Nem szabad lerohanni, meg kell várni, amíg ő közelít. Nem szabad hangoskodni, mert nem bírja a nagy zajterhelést. Nem tud akárhol elaludni. Nem eszik meg akármit." ez amúgy szerintem pont minden kisgyerekre igaz :D
2022. ápr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is autista a fiam. Most tizenéves, de kisebb korában ő is rosszul érezte magát a nagyszülőknél, szenvedett és kerdezgett, mikor mehet már haza. Pár éve tartunk ott, hogy ott már elvan a nagyszülőknél pár órát, de ott aludni pl.soha nem akart, ezért nem is erőltették. De tényleg évek kellettek, hogy idáig is eljussunk. Nagyinak el kell fogadni, nem tud mit tenni. Rugalmasabban kell kezelni a helyzetet és pl. neki élménnyé hozzátok, nem elvarni, hogy csak ti menjetek.
2022. ápr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!