Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok úgy gyereket, ha...

Vállalnátok úgy gyereket, ha tudnátok nektek kell majd a gyerek körüli feladatok 90%-át elvégezni? Nemcsak amíg pici hanem utána is.

Figyelt kérdés
A párom azt mondta lehet gyerek ha szeretném, de nekem kell róla gondoskodnom, törődnöm vele nagyrészben.
2022. jún. 17. 19:32
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
42%

Mindig nő az aki többet foglalkozik a gyerekel az első 2-3 évben teljesen utána is csak munka mellett nők figyelik mikor mit kell befizetni suliba ,oviba bölcsiben ,fogadó órákra nők mennek többségel kell e új cipő ruha stb.

Férfiak max ha este vagy hétvégén lehet rá bízni gyereket.

2022. jún. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
83%
Biztos, hogy nem, pont azért, mert az elsőt egyedülállóként szültem meg és neveltem évekig. Tök jó volt így, de azt semmi szín alatt nem vállalnám, hogy ott van az apa, de igazából nincs ott, nem tudnék tarskent tekinteni olyan pasira, aki szülőként nulla.
2022. jún. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
88%

Még egyedül is jobb, mint egy passzív emberrel.


Nálunk is mindent én csináltam, aztán elváltunk. Azóta sokkal könnyebb az életem. Nem kell minden nap főznöm, mert a gyerek eszik az iskolában, elég heti egyszer mosnom, kevesebb a takarítani való, mosogatni való, kevesebb pénzt költök a boltban, sokkal több szabadidőm van. Ráadásul minden második hétvégém szabad, mert megy hozzá a gyerek. :D

2022. jún. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
91%
Én is voltam egyedülálló anya, nagyon fárasztó,de legalább nem kell senkihez igazodni, kevesebb házimunka,sok időt megspórol az ember amit egyébként a párkapcsolata ápolásával tölt es senki nem kritizál,te sem puffogsz h munka után még ezt is neked kell, mert tisztában vagy vele h csak te vagy erre. Második férjem mellett viszont látom hogy milyen az, amikor megoszlik a gyereknevelés, amikor játszik vele, átveszi ha neked sok, ébred hozzá ha te már nem bírod, megoldja, marad vele betegszabin és nem rettegsz h elveszíted a munkahelyed ha beteg a kicsi. Ezen túl a gyerek szemében is van egy apaminta. Nem lenne jó h azt látná h őt csak az egyik fél akarta, a másiknak meg láb alatt van. Akkor inkább valóban jobb ha csak egy szülője van, de az teljes mellszélességgel és szívvel mögötte áll.
2022. jún. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
49%

Én így vállaltam. De már volt akkor 2 lányom, szóval tudtam mivel jár a gyerek.

Párom kamionsofőrként dolgozik, szóval gyakorlatilag egyedül vagyok a gyerekekkel.

Baromi nehéz. De szeretem annyira, hogy bevállaltam. Most 1 éves a közös kisfiunk. Nem bántam meg egyáltalán, csak nagyon nehéz az tény. Főleg, hogy 3 hónap múlva megyek vissza dolgozni, arra még készülök lelkileg :D

2022. jún. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!