Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 év kapcsolat, 2 év együttélé...

3 év kapcsolat, 2 év együttélés után korainak tartjátok a baba-projektet?

Figyelt kérdés

Én nem, és tudom, hogy nem mások véleménye határozza meg, de csomó ismerősöm 8-10 év kapcsolat után válat gyereket.

Itt mi a többség?

28/nő vagyok, nem a korom miatt “sietünk.”


2022. aug. 24. 21:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk 5 év kapcsolat, ebből 2 év házasság után jött az első, és 19 év után váltunk. Azóta mindkettőnknek van új párja.

Nem tudom, mi a tanulság :D Talán csak annyi, hogy ha mindketten szeretnétek, de ha egyedül is tudsz róla gondoskodni vészhelyzet esetén, akkor hajrá. Ha viszont ki leszel szolgáltatva anyagilag és a párodat úgy kell rábeszélni, akkor még ne.

2022. aug. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
73%

Figyelj, erre most úgysem fogsz egyöntetű válaszokat kapni, akik 2-3 éves kapcsolatba vállaltak gyereket, és még együtt vannak, azok úgyis azt fogják mondani, hogy nem számít mióta vagytok együtt, 10 év után is el lehet válni, satöbbi, hiszen mindenki magából indul ki és senki sem szereti a saját döntését kritizálni.


De azért logikusan nézve nyilván minél régebb óta vagytok együtt, annál jobban ismeritek egymást, annál több hullámvölgyet átéltetek már, míg 3 után még bőven befolyásolhat a szerelmi elvakultság, 10 év után már azért racionálisabban tudsz a másikra tekinteni párkapcsolat céljából.


És igen, az előzőekhez csatlakozva én is azt látom, hogy akik hamar házasodtak, hamarabb is váltak, persze kivételek mindig vannak és valóban sokan válnak el 10-15 év után is. Sőt, mivel a házasságok kb. 70%-a válással végződik, valószínűbb, hogy elváltok majd, minthogy nem.


De ettől függetlenül egy 30 éves nyilván nem feltétlenül tud várni, ha biztos gyereket akarm

2022. aug. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Katona Dius ***** válasza:
100%
Mi 10 éve vagyunk együtt,mi most kezdünk bele (én 30 ferjem 35 éves). Nálunk mindössze azért húzódott eddig,mert mostanra lett meg minden,amit szerettem volna a gyerek születése előtt (saját ház, autó, jó munkahely,ahol esetleg home officban is tudok dolgozni gyerek mellett,ha úgy alakulna a dolog). Ha hamarabb összejön,hamarabb kezdünk neki. Ha ti úgy érzitek,hogy mar be tudjátok vállalni,akkor hajrá 🙂
2022. aug. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk is kb így volt, 2017ben jöttünk össze, összeköltözés 2018, esküvő 2020, első baba 2021. Szerintem ez teljesen normális. Általában ott várnak 8-10 évet, ahol nagyon fiatalon jöttek össze. Én 2017ben már 27 voltam, párom 28. De pl unokatesómék 18 évesen jöttek össze, 29 volt, mikor a lányuk született, tehát még így is fiatalabb volt, mint 30.5 évesen, amikor anya lettem.
2022. aug. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi 9 éve vagyunk együtt, 4 éve saját lakásban lakunk együtt, de előtte is laktunk együtt hol egyikünk hol másikunk szüleinél.

Most fog érkezni a baba.

Előtte én nem álltam készen, a kapcsolat rendben volt végig.

2022. aug. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Na igen, szerintem sem mindegy a kor.

Mi 25 és 28 évesek voltunk, amikor összejöttünk. Mindkettőnknek volt végzettsége, autója, biztos munkahelye. A házunk pedig most áll felújítás alatt, amit vettünk.

Ha 18 évesen jön össze az ember lánya valakivel, akkor természetes, hogy 21 éves korára ezek nincsenek meg neki. Én akkor még tanultam, otthon éltem és az anyám tartott el. Tisztelet a kivételnek.

2022. aug. 25. 10:59
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 éves kapcsolatban (ebből 2 év együttélés) vállaltam gyereket,már elváltunk. A szüleim 3 hónap ismeretség után összeházasodtak, 1 évvel később megszülettem, 45 éve élnek boldogan együtt. Szóval én úgy gondolom, nincs jelentősége, hogy mióta vagytok együtt.
2022. aug. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!