Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 7 év együttélés után a párom...

7 év együttélés után a párom szerelm, es lett. Elkoltöztem. Maradt egy ház, meg agy autó aminek a törlesztését én fizettem. Többi lent?

Figyelt kérdés

fizetek 30000 ft gyerektartást,plusz vásárolom a ruhákat,hozom viszem héthetnte stb.Most lett egy fiatal pasija,aki odaköltözött hozzá.

van jogi lehetőség arra,hogy a gyerektartást egy bankszámlára utaljam,ami a gyerek nevn lenne?


2016. aug. 28. 22:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartás nem zsebpénz a gyereknek. Azt az anyát illeti, hogy abból is tudja fizetni a gyerek dolgait.
2016. aug. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%
A gyerektartás a gyereké,de amíg nem nagykorú,az édesanya rendelkezik vele,és olyan dolgokra költi,hogy ruha,suli,étel,rezsi...elhiszem,hogy fáj meg minden,de ne szívasd a gyereket.
2016. aug. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
már hogy lenne? a gyerektartás NEM A GYEREKÉ! a gyerektartás egy hozzájárulás a gyerek kiadásaihoz. a rezsihez és az ételhez! amit a másik szülő fizet, tehát neki kell fizetned! nyithatsz egy bankszámlát amire utalsz a gyereknek zsebpénzt, ettől függetlenül a volt párodnak fizetned kell a gyerektartást
2016. aug. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
a gyerek dolgait,ruháit,iskolai étkeztetését stb ÉN fizetem.eddig is és ezután is én fogom.CSAK HA MÁR ÉN NEM NEVELHETEM,ÉS ABBA HAZBA AMIT ÉN ÉPITETTEM,BEKÖLTÖZIK EGY UJ BIKA,PLUSSZ AZT AZ AUTÓT AMIT ÉN FIZETTEM KI,ÉS UGYMOND A FIAMNAK HAGYTAM,MÁS HASZNÁLJA,NEM FOGOM MÉG ANYAGILAG IS PÉNZELNI AZ UTÓDOM.A FIAM MEGKAP MINDENT AMIT MEGTUDOK ADNI.ANYAGI TÉREN.MIÉRT KELLENE TÁMOGATNOM AZ UJ EMBERT IS?ÁLLITÓLAG DOLGOZIK.A GYEREKEM ANYJA IS DOLGOZIK.A KIADÁSOKAT ÉN ÁLLOM.AKKOR???MIRE?INKÁBB BERAKOM EGY BANKSZÁMLÁRA A FIAM NEVÉRE
2016. aug. 28. 23:25
 5/20 A kérdező kommentje:
mondtam már,a gyerek dolgait,ruhák,étkeztetés stb,még plusszba én fizetem.mit nem értetek?milyen kiadásról beszéltek?iskolai kirándulástól a cipőkön át a sapkáig mindent én veszek.a gyerektartáson kivül.akkor mire ez a háborgás?ezt a jovőben is megveszem.csak pénzt nem fogok adni többé.
2016. aug. 28. 23:28
 6/20 A kérdező kommentje:
mivel ugysem a gyerekre költenék,mert nem kell rá költeniük.
2016. aug. 28. 23:28
 7/20 anonim ***** válasza:
74%

Ha ennyire fontos a gyerek, miért nem idítasz pert, hogy nálad helyezzék el?


Másrészt: ha van határozat arról, mennyit kell fizetned, akkor azt kell. Minden más egyéni döntés, senki se kötelezhet rá. Ne fizesd, és kész.


Mikor jótékonysági intézményt játszottál, otthagytál mindent, vállaltad, hogy így lesz. Azt írod, szerelmes lett az exed, aztán azt, hogy most jött össze egy pasival. Akkor most melyik?!


Kicsit sántít ez a történet.

2016. aug. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

szerelmes lett egy apjával egyidős családos fasziba.előzmény,hogy négy évig otthon volt,a szülei telkére épitettem,az anyján és két szomszédasszonyon kivül más ,,inger,, nemigazán érte.

antidepresszánsokat szedett,de ugy érezte nincs rá szüksége és abbahagyta.

teljesen befordult,fejre is állhattam gyakorlatilag,csak a negativumokat látta.

elkezdett dolgozni,és jöttt egy fickó,aki ,,megértette,,

eltelt 3 év,minden hétvégén velem volt a fiam.hivtuk hogy jöjjön el ,moziba,állatkert stb.

sosem jött

most uj munkahelye lett.

és onnan van egy uj fickó

ha sántit még valami,szivesen oszlatom a homályt :)

nem a biróság itélte

én mondtam h ennyit adok.

meg a plussz dolgok

valahol ugy éreztem,mi még egy család vagyunk

2016. aug. 29. 00:11
 9/20 A kérdező kommentje:

ja,perinditás

a fiam ott van kilenc éve.a megszokott környezetében,a nagyszüleihez közel.

én ugy jöttem el,hogy hoztam 3 táska ruhát,és kerestem egy albérletet.

nincs az a biróság,aki ezek után,egy környezettanulmány után nekem itélné a gyereket

pedig ezt szeretem a legjobban,hogy én nevelhessem

2016. aug. 29. 00:13
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Erre nagyon egyszeru a megoldas.

Fizeted a gyerektartast es annyi.mast nem vagy koteles.esetleg par ruhat vehetsz idenyvaltaskor.

Akkor biztosan a gyerekre kolti a penzt.

A kocsi ha a Te neveden van,hozd el.majd Toled megkapja a gyerek.Anyuka majd buszozik.nem fog belehalni O sem es a gyerek sem.

Most bocs de Te voltal a hulye.menj birosagra,legyen papir arrol mennyit kell havonta fizetned es akkor aztan semmit nem kerhet pluszban.

Bankszamlara meg tedd felre azt a penzt amit eddig a gyerektartason felul koltottel a gyerekre.ha 18 lesz megkapja.

2016. aug. 29. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!