Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukak ti hogy csinaljatok?

Anyukak ti hogy csinaljatok?

Figyelt kérdés
Hogy jut ido mindenre? Van egy 2 evesem es egy 3 honaposom. Ugy szeretnek minden nap kimenni + valami nagyobb dolgot csinalni a 2 evessel (sutni, fozni, kreativkodni) de sajnos egyszeruen nincs ido. Valahogy mindig kimarad valami. Faradt nem vagyok de hiaba kelek 6-7 kor, takaritas, fozes, kicsivel foglalkozas, naggyal foglalkozas es kb el is ment a nap. Ha a naggyal leulok olvasni az minimum fel oraig tart, nagyon szereti. Es ez kb egy nap 2* de van hogy 3* is van. Valami nincs rendben az idobeosztasommal. Pedig robotporszivom van, heti 1-2* mosok fel, 2 napra fozok. Megse megy. Tudnatok par tippet adni, ti hogy csinaljatok?

2022. szept. 11. 14:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Kösd magadra a kicsit, így mind a két gyerekkel ott tudsz lenni
2022. szept. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Nekem 2.5 év van köztük, 6hós a kicsi.


Reggel felkelek, megfőzök míg alszanak. Vagy legalább előkészítem. Minden nap főzök. Így legkésöbb 10re kész a kaja.

Takarítani minden nap egy kicsit. Egyik nap kisikálom a fürdőt. Másik nap mosok. 3.nap a konyha. 4.nap portörlés, locsolás. Stb. Egyik sincs több 20percnél és így mindig rend van. A kicsi 2x alszik, addig csak a naggyal játszok.

Délután udvaron vagyunk. Sétálunk, homokozunk, stb. Vagy épp csavargunk, bevásárolunk. Mindenre van időnk, amire akarom.

2022. szept. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%

2-es, hogy lehet 20 perc alatt "kisikálni" a fürdőt?


Komolyan kérdezem.

2022. szept. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

3, még a durván retkes, vízköves fürdőt se tart tovább.

Vízkőoldó/fürdőszoba tisztító befúj -fél perc, állni hagy, wc vegyszert beönt, állni hagy, addig vissza a gyerekekhez, 20 perc múlva vissza, szivaccsal/kefével átsikál - 5 perc, leöblít, kész. Padló felmos, újabb 5 perc, kész.

2022. szept. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Az lenne a durva, ha ennél tovabb tartana... na akkor csinál valamit rosszul az ember


2#

2022. szept. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%

De mit sikáltok át 5 perc alatt? :D


Nem azt mondom, hogy én órákat töltök a fürdőben, de azért heti egyszer ennél mégiscsak alaposabban takarítok, és az nem 20 perc.


Zuhanykabin üvegajtaját áttörölni, a wc-t kitakarítani, a kádat, a dupla mosdókagylót kisikálni, már ez is több mint 5 perc például.


Akkor a tükröket letörlöm, a mosdószekrényt áttörlöm, feltöltöm a szappanokat, felporszívózok, felmosok.


Na, ez tuti nem 20 perc, azért túlzásba se essünk m@r.

2022. szept. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%

6!

Nem mindenkinek van zuhanyzós, kádas, két mosdós, óriástükrös 100m2es fürdője...


Én körbesikálom a kádat, 2perc. Ezalatt a wct aztatom vízkőoldóba. Azt kisikálni ujabb 2perc. Körbr a csempét lefújom vízkőoldóval, lesikálom/törlöm a lapos felmosóval. Újabb 5 perc. Lesikálom a mosdót, 2db csapot, ujabb 3perc. Feltörlöm a padlót 3perc...

Lehet még 20perc sincs...


De holnapra pont a fürdő van soron, a kedvedért mérem majd az időt...


2,5#

2022. szept. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem lejjebb kell adni a haztartàsbòl. Heti 2x elèg főzni, lehet hideget enni (főtt ètel túl van èrtékelve), rendelni. Takarìtasbol a.legszüksegesebbet, vagy csinàlja az apjuk mikor ràèr. Szpotatàs közben lehet mesèt olvasni, ha magadra kötöd a picit akkor lehet bùjócskàzni, stb. Nem nagy dolgok kellenek, hanem sok apròsàg. Amikor mindkèt gyerek kicsi, az a tùlelèsről szòl.
2022. szept. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

7-es, ez rendben van (mondjuk az én fürdőm is csak 7,5 m2, nem 100), de akkor nem úgy kell írni, mintha tök alap lenne, hogy 20 perc alatt rendbe lehet tenni egy fürdőt, miközben nem.


Max. egy kicsi fürdőt, ezzel sincs gond, csak ezt a hepciáskodást nem értem mellé, hogy jajigeniskilehettakarítani.

2022. szept. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

9!

9.5m2 a fürdőszobánk 🤣

Az a nem tök alap, hogy ennyi minden van benne, mint a tietekbe... na ez a nem átlagos, nem az enyém.


7#

2022. szept. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!