Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen körülmények között...

Milyen körülmények között lévő anyukának lesz nagyobb eséllyel szülés utáni depressziója?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert nagyon félek, ha egyszer nekem is lesz kisbabám, nehogy én is beleessek. :(

Ez a baba miatti feszültség/nehézség miatt van?



2023. márc. 5. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Bárkivel elofordulhat
2023. márc. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem, teljesen random, nem tudod megjósolni. Az jó, ha van körülötted támogató emberke, aki szavakkal és tettekkel IS támogat, de a kialakulásában se a "nehéz baba", se a "körülmények" nem játszanak szerepet, sőt még az sem, hogy alapvetően mennyire vagy depis vagy vidám, akartál-e gyereket vagy sem.
2023. márc. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Ne rágódj ezen, azért ez nem mindenkit érint. Ismeretségi körömben egyvalaki mesélte, hogy neki volt. Az összes többinél nem fordult elő, szóval nyugi, nem lesz semmi baj.

N

2023. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondtam, hogy biztos nem leszek ilyen, aztán puff mégis beütött. Szóval, ezt nem lehet megjósolni. Hála Istennek, most már kijöttem belőle, de nagyon sz@r időszak volt.
2023. márc. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hittem biztos beleesek mert alapból hajlamos vagyok erre, de nem lett semmi probléma. Az eleje mindenkinek nehéz, de depressziótól nagyon messze volt.

Szerintem készülj egy tervvel hogy ha beleesnél akkor legyen egy pszichológus telefonszáma a zsebedben, de ennél jobban ne pörögj rá.

2023. márc. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Ez hormonális.. nem körülményfüggő
2023. márc. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A kolléganőmnek 3 gyereke van, első kettőnél minden rendben a 3.nál depis lett, de olyan szinten, ha a férje nem ér haza időben már nem él.
2023. márc. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

4-es oh sajnálom.

És hogy érezted magad? Volt olyan, hogy idegennek tekintetted a babád?

2023. márc. 5. 15:40
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A szülés után visszaesnek a terhességet fenntartó hormonok szintjei, emiatt bárki érintett lehet. De én úgy látom, hogy aki hajlamosabb a depresszióra azt inkább "elkaphatja" Nekem volt szülés utáni depresszióm és bár változó az életem során, de úgy látom van hajlamom a lelki nyavalyakra. Ismerősömnek szülés utáni pszichozisa lett, ami nagyon durva állapot, de ő sem egy stabil lelkületű ember, ez már korábban is látszott. Mindenki más a kornyezetemben depresszió nélkül megúszta a szülést. Nem annyira gyakori. Egy kis baby blues, ennyi szokott lenni.
2023. márc. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én hajlamos vagyok a depresszióra, mégsem szülés után voltak a depressziós időszakaim, pedig 3-szor is szültem. De ez csak egy ellenpélda, ettől függetlenül igaz, hogy hajlamosít a szülés utáni depresszióra a depresszióra való alaphajlam. Nem lehet jól megjósolni az ilyesmit. Testmozgás, napfény, érzelmileg is megtartó szociális háló - ha ezek megvannak, jók az esélyeid, hogy ne forduljon klinikai depresszióba a baby blues.
2023. márc. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!