Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen körülmények között...

Milyen körülmények között lévő anyukának lesz nagyobb eséllyel szülés utáni depressziója?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert nagyon félek, ha egyszer nekem is lesz kisbabám, nehogy én is beleessek. :(

Ez a baba miatti feszültség/nehézség miatt van?



2023. márc. 5. 13:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem éreztem soha, hogy idegen lenne a babám, nagyon szerettem őt már kezdetek óta. Inkább tehernek éreztem az egészet, úgy éreztem, hogy nem nekem való az anyaság. Semmihez sem volt erőm, a ház egyfolytában romokban volt és egy értéktelen szardarabnak éreztem magam. Úgy gondoltam, hogy jobb lenne mindenkinek nélkülem. Egyszer majdnem el is akartam költözni ez miatt, mert úgy gondoltam, hogy a gyereknek, meg a férjemnek is jobb lesz nélkülem. Támogató férj nélkül nem tudom, hogy hogyan jöttem volna ki belőle. Amikor megnyíltam neki, hogy mit érzek, akkor nagyon sokat segített, hogy kijöjjek ebből a nyavalyából. 4-es voltam.
2023. márc. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyerek után volt durvább baby blues-om. Depressziónak nem mondanám, elláttam a kisfiamat és minden mást magam körül, de lelkileg iszonyatosan voltam, az első 10 hetet végigsírtam. Ez elsősorban hormonális, ahogy már sokan leírták, a nődokim megfigyelése szerint problémás várandósság után gyakoribb. Nálunk sok ijedelem volt a terhesség alatt és nem is viselkedett/fejlődött átlagosan a babám már a kezdetektől, én az emiatti aggodalmat is hozzáveszem. Másodjára tudatosabban álltam a kérdéshez, rutinos is voltam, így egyel könnyebben viseltem, de a lehangoltság szintén megvolt. A férjem megértése+türelme nélkül viszont nem tudom, mi lett volna velem... A védőnő javasolta neki egyébként, hogy ha nagyon kivagyok, itasson meg velem egy deci bort. Egy korty alkoholt se ittam se a terhesség alatt, se a gyermekágy után, de volt pár olyan este, hogy ehhez folyamodtunk és szépen lelazított, szóval "ha nagyon muszáj" tudom javasolni... :D
2023. márc. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
64%
Nekem az első kettőnél nem volt semmi, a harmadiknál a szemét anyósom miatt lett. Nem a gyerek miatt, hanem ocsmány, gusztustalan megjegyzéseket tett folyamatosan, el akarta venni a gyerekemet stb hosszú történet, párom kényszerített bele, hogy hozzá költözzünk, életem legnagyobb hibája volt, hogy hagytam belezsarolni magam ebbe a helyzetbe. Persze folyamatosan menekültem a lakásból a gyerekkel együtt, kávézókban tengődtünk, sokszor rám tört a sírás, ha visszaértünk a lakásba, akkor magunkra zártuk az ajtót stb de még így sem volt nyugtunk tőle. Enni se mentem ki, nem is ettem, nagyon durván lefogytam 2 hónap alatt. Közöltem párommal, hogy ha most nem húzunk el innen, akkor én öngyilkos leszek. Abban a lelkiállapotban simán megtettem volna. Akkor végre komolyan vette, így egy másfél szobás albérletbe menekültünk. Naaaagyon sok idő volt mire feldolgoztam ezt az egészet, kellett pszichológus is stb de azóta is a halálát kívánom a rosszindulatú vén szemétládának! Soha nem bocsájtom meg amiket művelt, akkor se ha a pokolban fogok elégni emiatt. És most jólesett újra leírni, nekem ez terápiás célzatú is :)
2023. márc. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!