Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenképp rossz, ha idősebben...

Mindenképp rossz, ha idősebben vállalunk gyermeket?

Figyelt kérdés
Van olyan akinek idősebb korában lett gyermeke? Akár férfi, akár nő? Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy mennyire hátrányos? Van egy 10 éves kisfiam, 40 vagyok. A párom 50 éves, neki nincs gyermeke, de mind a ketten benne lennénk egy babában, persze megfelelő vizsgálatok után. Mennyire nézik ki az embert ennyi idősen ha gyermeket vállal? Nagyon gáz lenne? Vagy ne foglalkozzak más véleményével?

2023. márc. 13. 14:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%

Nyugat Europaban dolgozom korhazban, itt tobb a 35 felett szulo no, mint az alatta. Elso gyerekes.

Igaz, itt a 90 evesek elnek es viselkednek ugy mint otthon a 60 evesek, de ez meg csak rajtad mulik.


Masodik gyerek 40 evesen, hogy lenne mar idos, ne viccelj :)


En is kozel a 40 hez szultem, annyi, hogy nincs mar annyi turelmem mint 10 eve volt, de erre meg jo a magnezium 😆

Semmi mas hatranyat nem latom.

2023. márc. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
60%

A barátnőm most 43 évesen lett anyuka. A párja idősebb pár évvel. Nagyon nagyon boldogok, a terhesség és a szülés is problémamentes volt.

Én 34 múltam, mostanában szeretnénk majd tesót a kisfiunknak.

Azzal meg egyáltalán nem kell foglalkozni, hogy ki mit mond :)

2023. márc. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
67%
Azzal, meg, hogy mint gondol mas utoljara 9 evesen aggodtam.
2023. márc. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
65%
Elso voltam. (1 es 3)
2023. márc. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyire nézik ki az embert ennyi idősen ha gyermeket vállal?"


Amikor a címet elolvastam, egészségi szempontok merültek föl bennem, meg, hogy fel tudja-e nevelni a két szülő a gyereket.

A legutolsó utáni szempont lenne, hogy kinéznek-e valahonnan valakik.

Különben ma már inkább nem is ritkaság ez.

2023. márc. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
62%

Ha az érdekel, hogy mit gondolnak mások, akkor nem vagy elég idős 😉

Én 41 egy vagyok, első (és minden bizonnyal utolsó) babára készülök. Lesz@rom, ki ért vele egyet, meg ki nem🤷🏼‍♀️

2023. márc. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

40 évesen miért az a fontos, hogy másnak mi a véleménye? Ha ti felelősségteljes döntésnek érzitek és azt gondoljátok, hogy mindent egybevetettetek, és ez alapján hoztok döntést, akkor kit érdekel, hogy ki mit szól és hogy xy szerint gáz-e. Vagy hány xy szerint kell, hogy ne legyen gáz, hogy vállaljatok vagy megfordítva, hány zy szerint kell, hogy gáz legyen, hogy ne vállaljatok?

Te tudod mivel jár egy gyerek, egy újszülött, kisgyerekkor, dackorszak, iskolakezdés. Belefér ez nektek? A kialvatlanság? Lesz elég türelmetek a miért korszakban a 1000. kérdésnél és az ok nélküli hisztiknél a dackorszakban? Most komolyan, ez tényleg annak a függvénye, hogy azt gondolja e Gipsz Jakab, hogy gáz-e vagy sem?


Egyébként barátnőm fiatalabb volt jóval, 28, mikor az első gyerekük született. Viszint a férje 44 volt. Majd 48 a másodiknál. Most már 54 és minden rendben. Semmivel sem másabb, mint az én férjem, akinek 45 évesen van 16 éves fia. Azzal azért számolni kell, hogy aki 50 évesen vállal gyereket, az nem biztos, hogy találkozik az unokáival. Ezt erősen bele kell kalkulálni, és tudatosan tenni érte, hogy minél tovább fitten és jó egészségi állapotban tartsa magát. (Azt tudom hogy baleset bárkit érhet, bármilyen életkorban, de a saját egészségéért mindenki maga felel. Ha meg van egy gyereked, akit még fel kell nevelned 70+ éves korodig, akkor meg duplán. Vannak nagyon fitt 70esek, és vannak nagyon gatyák...genetika és tudatosság meg szerencse)

2023. márc. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
81%
A párom 56, én 39 voltam, amikor megszületett a fiunk. Nem foglalkoztunk másokkal. Bearanyozta az életünket, a legjobb dolog, ami történt velünk, szívünk minden szeretetével szeretjük.
2023. márc. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
31%
Aki más véleménye alapján vállal vagy nem vállal gyereket, az inkább ne tegye
2023. márc. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%
Általában több komplikáció merülhet fel ha idősebb korban szül az anyuka de ez nincs kőbe vésve. Nyilván ilyenkor az embernek kevesebb a türelme, nem olyan fogékony mint pl tíz éve. Meg így nyilván ti is idősebbek lesztek amikor a gyereketek felnő.
2023. márc. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!