Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is elvárja a fèrje ezt...

Másnak is elvárja a fèrje ezt a hozzáállást?

Figyelt kérdés
Fèrjem nem a legtürelmesebb ember, főleg, ha napja van...gyakran feszült, pedig a dolga csak az, hogy melòba járjon, rengeteget dolgozik, hogy spòrolhassunk ès szèpen èljünk, tisztelem benne nagyon ezt, mindent meg akar adni a családjának, ez szèp, de sajnos csak este 6-kor esik haza hozzánk, sok felelőssèg van rajta, de más dolga nincs már este, mint velünk lenni, vacsorázni. Mindig főtt ètellel várom, kedvère teszek stb. Mindent levettem már a válláròl, amit tudtam, mègis türelmetlen, lobbanèkony. Szex is van, nèha eltudunk menni szòrakozni is, jòl megvagyunk. Ma bealudt a gyerek alvásidejèben, a kisfiunk felèbredt, elkezdett apán ugrálni, keljèl apa, ő meg egyből hagyjál már aludni, üvöltött rá, ne csináld, fáj stb. Nèha olyan ingerülten szòl, már ettől kivagyok. Másrèszt meg tudom furán hangzik ezután, de egy nagyon jò ember, aki becsületesen dolgozik, nagyon ügyes szakember, művelt, èrzèkeny, szeret minket, ki is fejezi sokszor, de ezek a kirohanásai nagyon zavarnak. Èn sem vagyok tökèletes, napi szinten szr anyának gondolom magam, ha èpp kiabálok, kiborulok valami miatt, de ez már gáz. Elvárja, hogy ha rossz napja van, viseljük el ezt meg azt is, ha èpp már a gyerek visìtás, rosszalkodás kiakasztja hozzam mellőle el a gyereket, mert hát neki már nincs türelme hozzá ès hagyjam lenyugodni pár percre.. Persze azt mondja ez oda-vissza játèk, de azèrt javarèszt èn vagyok a türelmesebb, èn vagyok a gyerekkel totál egyedül reggeltől estig, mègis nekem nagyobb a türelmem. Őt ha fáj a feje, beteg, hagyni kell, ha a gyerek beszalad hozzá már reklamál nekem, hogy köszi, hogy hagysz pihenni. Vagy ha felrakja a PC előtt a fülest, az okè, elvonul, de egy anya mikor csinál ilyet? Ritkán... Ha kèrdezem mitől feszült nem tud rá magyarázatot adni. Ha kialudja magát sem kiegyensúlyozott msx egy darabig, már ma megint összeszòlalkoztunk emiatt meg amiatt is, hogy sokszor káromkodik ès èn szòligatom ezèrt, mert nem szeretnèm ha a gyerek eltanulná. 2,5 èves sincs ès már ismeri a hülye szòt.. Lènyegèben már a kapcsolatunk eleje òta ilyen, de most ez hatványozòdott ès ahogy gyerekünk lett egyre jobban zavar. Nálatok hogy van, apa türelmes, bìrja a strapát?

#türelem #Ingerültsèg
2023. ápr. 2. 20:30
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
De fèlre èrtès ne essèk, mert nagyoon sokat foglalkozik a gyerkőccel, rendszeresen legozunk, ma puzzleztunk, bunkert èpìt, asztal alá mászik vele, fürdenek együtt. Szeretik egymást, most is ő altatta el a fiunkat. Viszont amint a gyerek átmegy a dackorszakos, semmit sem hajlandò csinálni fázisba, vagy kiabál, hangos, na akkor ott már szakad a cèrna. Nem soká bìrja.
2023. ápr. 2. 20:36
 2/47 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk is ugyanez a probléma, pedig azt se mondhatom, hogy 6-ig dolgozik. 8 órát van oda, oké, minden extrát ő intéz, mert egy kocsink van, de amúgy neki sincs már itthon semmi dolga, van kaja, tisztaság, minden megcsinálva, csak velünk kellene lennie, és mégis ugyanez megy, sokszor türelmetlen a gyerekkel, ordít, mindenki viselje el, ha rossz napja van.


És szintén kezdi ez már megviselni a kapcsolatunkat, egyre jobban besokallok.

2023. ápr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
96%
Basszus én is este 6-kor érek haza a munkából és sok felelősség van rajtam, mégis foglalkozok a gyerekemmel és rengeteg házimunkát is végzek. A férjem is sokat foglalkozik lányunkkal.
2023. ápr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy várja el. Az én férjem normális apa.
2023. ápr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
79%
Nem, nem normális. Nézz utána a nárcisztikus személyiségnek, eléggé jellemző, hogy csak a saját szükségleteivel van elfoglalva az ilyen ember.
2023. ápr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
90%

Csatlakozom.

Itthon dolgozik a garázsban. Reggel kimegy, este 6-7 mire bejön. Ittbenn semmi dolga. Konkrétan arra nem képes mostanába, hogy a koszos tányérját a mosogatóba tegye, otthagyja az asztalon ahogy befejezte a kaját.

Ő mibdig fáradt, a gyerekekkel is ingerültebb. Ha valani baja van, hozzá se szóljon senki.

Emellett családi program az szó szerint 0.

Eddig sem volt az a házitündér és mintaapa, de amióta itthon dolgozik, azóta ilyen. Úgy fél éve.

Én már az elengedés fázisávan vagyok. Csak tűrök, tűrök, lassan betelik a pohár és beadom a válást. Eleget könyörögtem már

2023. ápr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
88%
Mond meg neki hogy munka után minden stresszt idegbajt hagyjon ajtón kívül. Ki akarja a gyerekét ilyen feszültségben élni, felnevelni? Aztán járhatsz vele gyerekpszichológushoz majd a szorongásai defektjei miatt amit otthonról kap merr ez minden de nem kiegyensúlyozott nyugodt környezet. Apa meg kezelje a hangulat változásait nyugodtan ne a családja torkan akarja letolni azzal hogy ezt el kell viselni. Kell a fenét
2023. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
78%

Igen.


Sajnos a férfiak azt gondolják, hogy minden a nő dolga, nekik csak megcsinálni kellett a gyereket meg hazahozni a pénzt és ez elég.

2023. ápr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
95%
Én emiatt váltam el. Bár köztünk a testiség se működött már mert úgy kiábrándultam belőle. Úgy éreztem hogy jobb ha nem ilyen feszült ingerült környezetben nő fel a kisfiunk. Egyébként a volt férjem a láthatásokat általában várja, és nagyon bizom benne hogy 2 hetente 2 napig türelmes bír lenni a gyerekkel, bár kicsit zavar hogy nem látom hogy bánik vele mikor nála van.
2023. ápr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
89%

"Mond meg neki hogy munka után minden stresszt idegbajt hagyjon ajtón kívül. Ki akarja a gyerekét ilyen feszültségben élni, felnevelni"


Ez nagyon szép hangzik, csak mint tapasztalom, nem működik.


Sokszor elgondolkodom, hogy van egyáltalán normális férfi-apa? A szomszéd arra panaszkodik, hogy náluk apuka soha nem fürdet, pelenkáz, semmit nem csinál a gyerekkel, az egyik barátnőm arra, hogy az ő férje egyáltalán nem akar részt venni a háztartási feladatok megosztásában, a másik arra, hogy a férjével folyton veszekszik, mert kicsi gyerek mellett is kéthetente bulizni akár menni hajnalig, részegen hazaérve.


Na az enyém nem bulizik, részt vesz azért a háztartásban, a gyerekkel is játszik, de ugyanez az idegsokkosság van, hordja haza a problémàt, hozzá senki ne szóljon, ha rossz kedve van délután, kiabál a gyerekkel, türelmetlen vele, a telefont nyomkodja sokszor mellette.


Nem tudom eldönteni, hogy mi vagyunk ilyen balf*szok, vagy ennyire nincs normális férfi.

2023. ápr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!