Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy érzitek magatokat anyukák...

Hogy érzitek magatokat anyukák otthon a babaitokkal?Mentálisan,lelkileg gondolom.En sehova nem járok, még boltba sem,néha jönnek hozzánk, ennyi.Nem vagyok egyébként társasági ember,de ez már lehet káros,mert nagyon begubózik az ember.

Figyelt kérdés
2023. ápr. 5. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Elmegyunk most már játszótérre,előtte meg más anyukákkal babakocsiztunk, azóta jobb.
2023. ápr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Miért nem jársz sehova? Én sokat jöttem-mentem, mikor otthon voltam vele. Még a külföldön élő anyósomékhoz is elrepültem a 3 hónapos gyerekkel, mert ők nem tudtak jönni. Szüleimet, nagypapámat, nagynénémet, nővéremet rendszeresen látogattam. Barátokkal is találkoztam, ha sikerült összehozni. Nem értem, miért kell otthon ülni. Persze sokkal nehezebb gyerekkel bármit is szervezni, de rugalmasnak kell lenni.
2023. ápr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Tuti beleőrültem volna ha nem megyek sehova, már az elsőnél is amint lehetett mentem, most a 3.nál mivel téli, 2 hetesen vittem először sétálni, 6 hetes kora óta pedig mindenhoba viszem, megyünka nagyobb tesóért is stb. Amúgy jót tesz nekik minél több inger éri őket, otthon ülve a 4 fal között állandóan az anyukának és a babának sem.jó
2023. ápr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Én mindig is introvertált voltam, így tartottam/tartok tőle, hogy hajlamos lennék begubózni, ezért megfogadtam, hogy akkor is elindulok, ha nagyon nincs kedvem.

De szerencsére jelenleg a séta a nap fénypontja. Alig vártam, hogy vihessük a kisfiunkat. Február végén született, az első hetekben ramaty idő volt.

Most 2 napot ki kellett hagyni a nagy szél miatt, pedig már nagyon mehetnékem volt.

A társaságnak jelenleg elég a kolléganőimmel folytatott telefonás, babalátogatás, a családtagokkal találkozás. Úgy alakult, hogy a legjobb és egyben egyetlen barátom a terhességem alatt kikopott az életemből.

2023. ápr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Huh,köszönöm az eddigi válaszokat. Az a helyzet, hogy én is zárkózott vagyok,vágyom is,meg nem is kimozdulni.Amit pedig az utolsó válaszoló írt meg egy nagyon érdekes téma,hogy kik maradnak meg az ember mellett,ha eltűnik egy közegből. Sajnos azt látom valameddig működik,ha már nem vagyunk jelen egy adott helyen,de kb mindenki lekopik idővel,sajnos
2023. ápr. 5. 18:27
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Mi rengeteget megyünk, ringató, babaúszás, baba-mama klub, kismama torna, Pikler játéktér stb, meg hetente kétszer nélküle is elmegyek edzeni, egyszer meg barátokkal találkozni vagy moziba. (összesen kb heti 7 óra nélküle töltött idő)


Teljesen jól érzem magam, életem egyik legjobb időszaka, annak ellenére is, hogy sosem aludtam még ilyen keveset:-D


Ha zavar hogy otthon vagy, ismerkedj környéken élő kisgyerekesekkel, bandázzatok, jön a jó idő. Vagy csak egyszerűen menjetek el sétálni a kicsivel, gyűjtsetek virágokat, nézzetek bogarakat(ha már elég idős)

2023. ápr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

4 éve vagyok itthon. Eleinte élveztem az elszigetelődést. En is eleg introvertált vagyok. Na meg antiszociális.


Kb 1 éve viszont durván megőrülök.


Család nincs. Barátok messze. Itt a játszóterek folyton üresek.


Annak sok értelmét nem látom, hogy céltalanul sétálgassak.


Férjem reggeltől estig távol, gyakorlatilag a 2 kicsivel vagyok csak egész nap.


Nagyon becsavarodtam.

Ősszel kezdi a kicsi a bölcsit tervek szerint, nagyon várom.

2023. ápr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Amit a 6-os válaszoló írt nagyon jó,így kéne szerintem, hogy az ember jól érezze magát.


Az utolsó válaszolot teljesen megertem,én is ugyanilyen vagyok,szerintem az ilyen "magukanak valo"típusú embereknek ilyen tekintetben veszélyes terep ez a gyedes időszak,mert mi hajlamosak vagyunk megjobban elszigetelodni ezáltal. Kicsit attól is tartok,hogy nehogy valami pánik féle alakuljon ki később ebből.

2023. ápr. 5. 18:35
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
A legjobb időszak volt az életemben. Nem hiányzott a társaság, a gyerek tökéletes társaság volt. Nyugodt boldog korszak volt. Azóta.. mióta visszajöttem dolgozni, katasztrófa. Állandó rohanás az élet. A két gyerekre alig van idő. Utálom, pedig a munkát konkrétan szeretem, de összeegyeztethetetlen tökéletesen. Amúgy 6 évig voltam otthon.
2023. ápr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon szeretem a kisbabás időszakot igazából a kedvencem 3 hónapos kortól. Viszont sosem voltam otthonülő típus, így nekem fizikai fájdalommal jár,ha nem mehwmetek sehova, egy séta is tökéletes csak mehessek, nyilván a gyermekágy nem épp a jövés-menésről szól,bár igen korán vittam már mindegyiket sétálni,ez nem azt jelenti,hogy nem voltak napok mikor nem mentünk sehova, de többségében mentünk és megyünk legalább sétálni illetve a nagyobbért az oviba pl. Nem sokára kezdjük a babaúszást is alig várom, más anyukakkal.enm nagyon talalkozom kiveve a szomszédékkal.
2023. ápr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!