Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valaki csak egy gyereket...

Ha valaki csak egy gyereket akar, és annyi is marad neki, miért kérdezgetik folyton az ismerősök, hogy mikor lesz kistesó?

Figyelt kérdés

Én egyedüli gyerek vagyok, és anyukám sokszor megkapta ezt a kérdést.

Viszont ha meg egy családban 3 gyerek van, akkor meg azon vannak felháborodva, hogy "ilyen világba nem érdemes 3 gyereket szülni, hova gondolnak az emberek"

Szóval nem értem...

Nektek hány gyereketek van, és még mennyit terveztek?


2023. ápr. 8. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy van, és mindig is egyet szerettünk volna. Egy is marad., 😃 már kamasz.
2023. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk két gyerek van, tőlem azt szokták kérdezni, mikor lesz harmadik. Nem lesz. Egyébként én sem értem miért j ezeket kérdezgetni, semmi közük hozzá. Mintha muszáj lenne mindig eggyel többet vállalni, mint amennyi van.
2023. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Mert ilyenek. Szokj hozzá, vagy szokj el innen!

Ha gyerekvállalási korba lépsz, téged is kérdezni fognak: ha nincs, mikor lesz? Ha 1 van, mikor lesz 2.? Ha 3, akkor azt kérdezik: becsúszott, csokos?

2023. ápr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Jajj igen, a 3 gyerekeseknél meg mindig a CSOK-kal jönnek 😄

Azt is nagyon bírom

2023. ápr. 8. 18:04
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Mindig megkérdezik, hogy mikor jön a következő.

Én is meg szoktam.

Kíváncsiságból, érdeklődésből.

Amikor mondom, hogy pfffff jajjjj neeeeem egy bőven elég :D mindig megértőek.

Szerintem nem azzal van a baj, ha megkérdezik, hanem ha meg kell védeni az álláspontunkat

2023. ápr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát én olvastam Fb-on egy gyerekneveléses poszt alatt, hogy egy idősebb nő (kb 50-60 év között lehet) írta hozzászólásban, hogy "régen még mosni is kellett a pelenkákat, nem lehetett őket eldobni, és a mai anyáknak mennyivel könnyebb dolguk van mindennel, de mégis csak a panaszkodást lehet hallgatni, hogy mennyire nem bírják", stb.
2023. ápr. 8. 18:15
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Megkérdezni is bunkóság. Senki nem tudhatja, hogy a másiknak miért nincs gyereke vagy miért nincs több gyereke.

Kismillió egy oka lehet. Egyszerűen így döntött, de akár betegség, trauma is állhat a háttérben.

2023. ápr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

2 van,kettot is akartunk,tobb nem is lesz..nem birnam mar memtalisan es hat szegyen vagy nem szegyen,talan anyagilag sem.

Az emberem amugy mindig talalnak maguknak csamcsogni valot.

Lanyom mar nagyobb,9 eves,fiam 1 eves...mindig az volt,miert nincs masodik...mikor osszejott vegre,akkor volt aki megjegyezte minek masodik.mikor megszuletett azt kerdeztek,lesz harmadik?

Ilyenektol falra maszok.

2023. ápr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%

Amiért a 0 gyerekeseket, hogy mikor lesz az első.

Mert itt tartanak sokan agyilag csak.

2023. ápr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 ja csak elfelejti, hogy akkoriban kevesebb volt az elvárás az anyák felé.

Mások voltak a nevelési elvek.

Azok a gyerekek bele voltak rakva a járókába, kiságyba had ordítsanak. Erősödik a tüdejük.

A nagyobbak nevelték és gondozták a kicsiket, több gyerek munkaerőt jelentett.

Ma már nem rakjuk bele a járókába az ordító gyereket, a 9 éves meg nem reggelizteti és öltözteti a 2 évest.

Azért óriási különbségek vannak.

Anyukám engem a mai elvek szerint nevelt, és nem is lett testvérem, mert ezzel a mentalitással nem lehet 1-2 gyereknél többet bírni egyedül.

2023. ápr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!