Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire lehet/kell egy 1...

Mennyire lehet/kell egy 1 évest nevelni?

Figyelt kérdés
Nagyon kezdő vagyok, bocsi... Kisfiamnak napjában 100x mondok el dolgokat, pl. hogy ne dobálja el az ételt, ne üsse kővel az ablakot, ne tegye tönkre a játékot, ne ordítson, ne marjon belénk, stb., de felszólításra rám néz, és nevetve még jobban csinálja tovább. Tudom, hogy nem érti még, hogy mit miért nem szabad, meg hogy ez nem rosszaság, hanem inkább életkori dolog, de nem látom, hogy ebből hogy lesz egyszer szófogadás. El kell ezeket a dolgokat 1000x mondani már ilyenkor, vagy hagyjam rá, amíg meg nem érik rá, hogy megértse?
2023. ápr. 18. 08:13
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Holnap lesz 12 honapos a fiam.

Amikor olyat csinal amit nem szabad,akkor nem kiabalva de erelyesen a mutatoujjamat felemelve mondom neki,hogy nem szabad,nono...eloszor nez ram nevet,de harmadszorra negyedszerre mar nem csinalja.

Meglatjuk mi lesz a kesobbiekben mennyire fog szot fogadni.

2023. ápr. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
El kell neki mondani. Próbáld a "nem szabad" és társai helyett azt kiemelni, hogy mit csináljon. Például ne azt mondd, hogy "ne dobáld az ételt, nem szabad", hanem "az étel a szájba való, tegyük bele szépen", stb stb.
2023. ápr. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Nekem 9 hónapos a kisfiam. Én is a nem szabad, nono, mutatóujj felmutatása használom, persze nem érti még, pont azt csinálja, ami a statuszon volt kérdés - erre a felszólításra abbahagyja a tevékenységet pár másodpercre, aztán folytatja továbbmosolyogva.

Én azért ezredszer is elmondom, hogy nem szabad a konnektorhoz nyúlni és fogom, elviszem onnan (be van dugaszolva, de akkor is) .szerintem ha akkor kezdenem mondogatni, hogy nem szabad, amikor már érzi is, akkor nem értené, eddig miért volt szabad, most meg nem.

2023. ápr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor csinálom tovább kitartóan 😃
2023. ápr. 18. 09:44
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 1 éves kora körül bevált, hogyha alternatívát adtam a cselekedetekre. Pl. ha dobálta az ablakot kaviccsal, akkor kerestem mást, amit dobálhat, pl. ,,nézd ezt a lyukat a földben, inkább ide dobáljuk be a kavicsokat". Marás helyett ,,ha így csinálod, anyának fáj, nézd, így kell finoman simogatni". Mondjuk nálunk a kaja nem játék, ha nem eszik, dobálja, csak túrja, akkor egyszer figyelmeztettem, hogy megyünk kezet mosni, ha folytatta, akkor el is vittem. Most 2 éves, ez az alternatívásdi nem mindig működik, de egy évesen nagyon lelkes volt még :)

Nem hagynám rá, mert később csak rosszabb lesz, mert nem úgy szokta meg. Legalábbis nálunk most a dackorszakban sokszor érzem, hogy a régi, jól megszokott dolgok, szabályok adnak kapaszkodót a gyereknek, egyfajta biztonságérzetet.

2023. ápr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az is jó, ha megmutatod neki, hogy mit marhat meg, mit dobálhat, stb. Mikor a gyerekem pl. köpködős időszakban volt, akkor fogtam egy tál cseresznyét, bementünk a fürdőszobába, és a kádban lehetett a magot egy műanyag edénybe köpködni. Ha belém mart, akkor mondtam, hogy ,,fáj, nem szabad!", elvettem a kezét, odanyújtottam a sarkam vagy a tenyerem, és mutattam, hogy itt szabad.
2023. ápr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Látom, az 5-ös is hasonlót írt, ez tényleg jó módszer, így megtanulja megfelelp mederbe terelni ezeket a dolgokat.
2023. ápr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!