Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz anya vagyok ezek miatt,...

Rossz anya vagyok ezek miatt, szerintetek?

Figyelt kérdés

Hozok több pèldát is, kisfiam 2,5 èves.

Nem erőltetem rá a mondòkázást, sem az olvasást. Szoktunk, de mèg csak most kezdett el mondatokban beszèlni, ha nem akar, nem kell utánam ènekelnie, csinálnia a mozgásos mondòkákat. Ha nem akarja, hogy olvassak sem erőltetem. Rituálè volt az esti olvasás, de most nem igènyli, pedig szeretnèm, de ha nem akarja, ráhagyom.

Nèzhet mesèt, mehet a háttèrben a TV adòn a mese nèha, úgyis ráun ès otthagyja, nem figyel rá egy idő után, közben játszunk, járkál utánam stb. Ha nagyon beszippantaná egy mese, kikapcsolom, elterelem, de nincs tiltva!

Ha kint vagyunk, hagyom kertèszkedni, tenni-venni, múltkor mosatlanul ette a sòskát, a retket a fòliában...

Hagyom besegìteni mindenben, múltkor pl hámozta a rèpát nekem (nem mellesleg tök ügyesen), adok neki választási lehetősèget ruhában, hova menjünk, mivel menjünk...

Minden nap kaphat valami nasit a kaja után, gyümölcsöket, nyers zöldsègeket ès emellè szoktam pl győri kekszet, zabkekszet, Smarties, puffasztott kenyèr, sajtok, túròkrèm, csokigolyò, ezeket kedveli.

Ha nem eszi meg a főtt kaját, pròbálkozom másik, B tervvel, nem hagyom èhesen.

Ha èjjel közènk mászik, s már engem zavar, visszarakom az ágyába.

Nem engedek a hisztinek, ha kell, otthagyom magában sìrni ès ha lenyugodtunk, beszèlünk, bocsánatot kèrek èn is, ha kiabálok vele

Ha szomorúvá, dühössè tesz, èn nem leplezem, elmondom neki, hangot adok neki.

Nèha kiabálok rá, ha megköveteli a helyzet, volt, hogy a kezère is csaptam.

Ha nem akar felöltözni, pelust húzni, otthagyom, mert hiába a sok èszèrv, dacol. Ha ezután sem akar, erőszakkal van öltöztetve.

Nem erőltetem rá a köszönèst, 2x is köszönök akkor, ha nem köszön valakinek, a nevèben is.

Nem erőltetem rá, hogy ossza meg a játèkát a másikkal, ha nem akarja.

Elektromos autò vètelèvel ösztönzöm a bilizèsre.

Nèha ijesztgetem valamivel pl. Ha bent szemetel, akkor azt mondom a kukásautò legközelebb megharagszik ránk ès nem hagyja, hogy meglessük, a bácsi sem fog integetni neked, ha szemetelsz. Vagy pl zsarolom, ha nem eszel, nem lesz nasi sem, ugye azt tudodm?

Ha földnöz vágja a játèkokat többszöri figyelmeztetès után is, elpakolom jòpár napra.

Nem hagyom mezìtlábaskodni sokáig, mindig papucsot adok rá.


2023. ápr. 29. 01:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem sok mimdenben nem jó amit csinálsz. Mindent ráhagysz kb, mintha nem érdekelne a saját gyereked lelki világa. Eroltetesnek hivod, azt, hogy nincs kedved a motivalasba energiát fektetni ezért le se szrod pl.azt sem ami jó lenne neki. Te vagy az anyja, neked kell tudni mi a jó neki, nem egy 2 évesnek.
2023. ápr. 29. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Nem vagy rossz anya hidd el. De ha valamire azt mondod hogy nem akkor legyen az nem. Te parancsolsz nem pedig O. Te tudod hogy neki mi a jó. Dackorszak fog következni vagy már kezdődik is nagyon nehéz lesz. Én is rossz anyának éreztem magam de csak kialakult. A mese olvasást az enyém is hanyagolta egy ideig aztán újra kérte. Türelem türelem türelem. Legyél határozott következetes. Mert egyre nehezebb lesz. Hasonló anya voltam én is és mára egy csodálatos nagylanyom van.
2023. ápr. 29. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagy rossz anya, de van amiben nem értek egyet, ez ilyen..
2023. ápr. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Nem vagy rossz anya, én pár dolgot másként csinálnék, de ez csak a nevelési stílus különbözősége. Egy-két dolog van, amiben viszont úgy gondolom, hogy hibázol. Az egyik szerintem, hogy a háttérben folyton megy a tv, de pont akkor kapcsolódod ki, amikor valami igazán érdekli. Meg 2,5 évesnek azért a mesék közül sem minden tartalom jó. Szóval a helyedben együtt néznék vele meghatározott ideig neki való tartalmakat még jó ideig. A másik, hogyha fenyegeted valamivel, az okés, de olyannal, ami valós, hogy bekövetkezik vagy bekövetkezhet. Így tanulja meg a következményt. Pl hogyha nem eszi meg a rendes ételt, akkor nincs nasi, ezt jól csinálod, ez következmény, el is magyarázhatod, hogy a főételre van szükségünk, a nasi meg csak finom. Viszont a kukás nem integet, ha szemetel, ez nem valós következmény, próbáld mással motiválni. Pl nem szép dolog szemetelni, csúnya lesz a szoba,stb.
2023. ápr. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%

Ezek nem rövid távon "káros" dolgok. Ha tényleg érdekel olvass utána külön a témáknak, Lukács Liza könyveit pl ajánlom.

De nem megyek bele, ha zavar változtatsz rajta, te döntésed.

2023. ápr. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Miért érdekel mások véleménye? Másoknak élsz?
2023. ápr. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

"ha kell, otthagyom magában sìrni"

Ilyenekkel azért én nem dicsekednék. Sok mindenben nem vagy következetes, és a jövőben ezekre te is ugyanúgy rá fogsz fázni, mint a gyerek, akit most nevelni kellene.

2023. ápr. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Várom a tippeket ki csinálja máskènt, melyik dolgot, mert tènyleg èrdekel a tèma :) Egyèbkènt az, hogy nem erőltetek rá semmit egy új dolog nekem, mármint előtte èn is kèrtem: köszönj szèpem, hogy köszönünk, mièrt nem köszöntèl? Elkezdtem olvasni hangosan a maciknak, de nem èrdekelte, ott hagyott, pedig már rituálè volt nálunk az esti olvasás összebújva...Sok szakembert hallgattam meg ès egyik sem szorgalmazta azt, hogy erőltessem rá ezeket, szòligassam, hogy köszönjön másoknak,olvassunk, ha nem akar is, adja oda a lapátját a másiknak vagy köteles mondòkázni velem, mert Pistike már kìvülről fújja az összeset, hasonlìtgassam másokhoz. Azt ecseteltèk pont az káros, ha ráerőltetjük ezekre. A kiabálás persze olyan, hogy kerülöm, amìg tudom, de nem vagyok èn sem robot. Mostanában ezèrt praktizálom, hogy kijövök a szobábòl pár mèly levegőre. Azt is szoktam mondani, hogy nagyon csúnya dolog szemetelni, anya nem szereti, gyere, segìtek a kukába dobni. Mostanában már nem is csinálja, sőt, a helyère viszi a poharát a konyhapultra, a pelust a szemetesbe dobja, szòval haladunk. Az ijesztgetès generáciòs hiba úgy gondolom, minket is állandòan ijesztgettek gyerekszedővel meg kitudja mikkel, ha rosszak voltunk, pròbálom elhagyni ezt a rossz mintát, nem gondolom helyesnek ezt, de nèha kicsúszik a jaj de rossz vagy ès hasonlòk...A TV-zès nagyon megosztò tèma, mindig is az lesz, van aki tiltja teljesen, minimalizálja, van aki meg szabadabb...
2023. ápr. 29. 08:24
 9/15 A kérdező kommentje:
7-es: bocsánat, de nem èrzem gondnak, hogy ha van okom rá, otrhagyom hisztizni. Ha pl.megdobál kockával tutujgassam? Szòlok rá, hogy kèrlek, ne dobáld, nem szabad. Ha direkt megdob, otthagyom. Ha ordìt, toporzèkol, hogy nem kap kinder csokit, megmondom neki, hogy most nem lehet. Ha nem èrti meg ès elkezd dobálkozni, sìrni, nem lehet vele beszèlni, èn bizony ott hagyom majd ha lenyugodsz beszèlünk mondattal. Pár perc ès jön, hogy anya, bocsi...ilyenkor megbeszèljük, megölelem. Nem a sorsára hagyom, csak lenyugodni. Vannak pillanatok, hogy semmi sem használ, csak ez. Ez van.
2023. ápr. 29. 08:29
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem másoknak èlek, csak úgy gondolom sok règi nem túl helyes nevelèsi elv ègett belèm a szüleim által. Anyòsom szuper nagymama, sokat van vele, szeretik egymást,de nála is elkapom sokszor ezeket a mondatokat:ne legyèl rossz, mert akkor máskor nem jöhetsz. Kicsúfolnak, ha ìgy viselkedsz. Hogy mèsz ìgy oviba, ha bekakálsz? Ne sìrj, te már nagyfiú vagy... Na ezekre gondolok... Szeretnèm jòl csinálni, èrdekel a tèma ès pròbálok következetes is lenni
2023. ápr. 29. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!