Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha valaki...

Mit lehet tenni, ha valaki megbánta az anyaságot, azt, hogy anya lett?

Figyelt kérdés

Nővéremben mindig megvolt az, hogy ő jobb, értékesebb, mint én, mert anyuka. Ez nekem már akkor is furcsa volt, mert én úgy vagyok vele, hogy ha boldog vagyok, azt nem kell világgá kürtölni, mások arcába tolni, bizonygatni. Ő mást sem csinált...

Ha én elértem valamit a tanulmányaimban, karrieremben, azonnal próbált rálicitálni valamivel. Például, hogy három gyereket szült bármiféle érzéstelenítés nélkül (igen, komolyan). Mellé az állandó nyomás, hogy én mikor szülök már, higgyem el, egy gyerek nagyobb boldogság bármilyen munkánál (nekem mindig az volt az első, hogy sikeres, jó életem legyen).


Aztán most kipukkant a lufi, kiderült, hogy a férjével már évek óta nincsenek meg jól, a 3. gyerek "mentőöv" lett volna a házasságuknak, de rosszul sült el... Válófélben vannak, nővérem a három gyerekkel visszaköltözött a gyerekszobájába a szüleinkhez, most "keresi önmagát" anyukánk megfogalmazása szerint (értsd: se munkája, se célja).


Kétszer elhívtam magamhoz, meg nyáron voltunk 4 napot nyaralni a szüleink unszolására, hogy kicsit kapcsoljon ki, érezze jól magát. Ez oda vezetett, hogy nyáron előállt azzal, hogy folytatni akarja azt a szakot, amit anno 10 éve otthagyott az első terhessége miatt, jelentkezik a pótfelvételivel és ez milyen jó lesz így. Szüleink ennek örültek is, mert legalább csinál valamit.

Itt jön a váratlan lépés.

Igaz, hogy levelező képzésre jelentkezett, viszont kitalálta, hogy ő péntektől hétfő reggelig itt akar lenni Pesten, mert ő "itt boldog". Erre akkor jött rá, mikor nálam volt. Hogy milyen jó beülni valahová úgy, hogy közben nem a gyerekeket kell csitítani, tud úgy enni, hogy nem kell felpattanni 5 percenként valami miatt, nem zsong a feje a nap végére és neki ez az a terápia, ami kell. Hogy legyen heti pár napja gondok, bajok nélkül. Szüleink mondták erre, hogy rendben, de van három gyereke... Az volt a reakció rá, hogy ő ebből a háromból igazából egyet sem akart, a férje erőltette a nagy családot, aztán dobbantott és éli világát, ő meg szívhat élete végéig és úgy bánja már az egészet, hogy ha lehet, azonnal visszacsinálná.


Most az a felállás, hogy anyukánk bevállalta az unokákat (háztartásbeli, nem dolgozik), hogy a tesóm "keresse az útját" tovább. Otthon emiatt állandóak a viták, mert apukánk szerint felnőtt nő így nem viselkedhet, a gyerek nem olyan dolog, amit meg lehet unni és csak úgy otthagyni valahol. És hogy ő is érezte néha úgy, hogy itt hagyna mindent és csak utazna egyedül a nagyvilágban, de nem tehette meg, mert ott voltunk mi, meg anya.

Szerintem itt több van a háttérben, minthogy nem találja önmagát és szaksegítség kellene, nem az, hogy anya tutujgatja, apa meg veszekszik vele.


2023. szept. 5. 12:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
94%

Mit lehet?


Semmit.


Ha anyátok ilyen hülye, hogy támogatja a testvéredet ebben ahelyett, hogy felhívná a nővéretek felelősségét, akkor ez van.

2023. szept. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
80%

Egyre kacifántosabb kitalált sztorik vannak itt mostanában...

Persze mind ugyanabban a témában ;)

2023. szept. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 A kérdező kommentje:

Igen, hihetetlen, hogy valaki fiatalon szül gyereket (nem is egyet), aztán a házassága gallyra megy a 2/3-os válási arány mellett.

Nem kéne ennyit a gyakorin lógni, akkor látnád, hogy rengeteg különböző élethelyzet van!

2023. szept. 5. 13:10
 4/89 anonim ***** válasza:
79%
A lényeg akkor is megint az, hogy te vagy a tanult, okos testvér és a szar alak a novered, aki a semmire pottyantott 3 pulyat, aztán megbánta és most élné az életét. Baromi unalmas.
2023. szept. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 A kérdező kommentje:

Azt, hogy frusztrált vagy, ne itt vezesd le.


Ha azt írnám ahelyett, hogy sikeres vagyok a munkámban, hogy kukákat ürítek ki naphosszat, jobban éreznéd magad?

2023. szept. 5. 13:18
 6/89 anonim ***** válasza:
74%

😂 teljesen egyet kell értenem a 4# válaszolóval.


Rohadt unalmas más. Nem is értem, hogy a tudatos gyermektelenek mi a fsznak csőveznek itt folyamatosan?

2023. szept. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 A kérdező kommentje:

Az anyukák meg miért ennyire rosszindulatúak?

Ha úgy érzitek, nem tudok/akartok segíteni, miért nem görgettek tovább?

2023. szept. 5. 13:22
 8/89 anonim ***** válasza:
61%

El vagy tevedve, nem vagyok frusztrált (de egyébként is ki vagy te, hogy megmondd, mit csináljak), de feljon az ember gyakorira nagy ritkán és mindig ilyen ,,anyuka megbánta a gyereket" kérdésekbe botlik. Miközben a kérdező magát fenyezi, hogy ő gyerektelenul mennyi mindent elért, a másik meg csak szült.

Ez azért elég nagy elégtétel így neked, gondolom. Az irasodbol süt a lenezes és a felsőbbrendűség. Egyébként meg mit foglalkozol vele, nem a te dolgod. Ha anyad segít neki, akkor segít. Egyedül a gyerekek isszák meg a levét az egésznek, neked meg semmi közöd az egészhez.

2023. szept. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 A kérdező kommentje:

Dehát nem fényezem magam, leírtam a valóságot!

19 éves korom óta ebben éltem, bármit értem el, azonnal kontrázott rá valamivel. Most meg hirtelen kifordult a világa, ami bizonyos problémákat vet fel. Ez van.


"de egyébként is ki vagy te, hogy megmondd, mit csináljak"

Csak egy ötlet volt, hogy kezdj valamit magaddal, mert ez a vergődés, amit itt leművelsz, kellemetlen.

"feljon az ember gyakorira nagy ritkán és mindig ilyen ,,anyuka megbánta a gyereket" kérdésekbe botlik. "

Minek nyitod meg, és olvasod el? Ha én valamire nem vagyok kíváncsi, akkor kikerülöm, nem még neki szentelem a figyelmemet és állok neki hisztizni.

2023. szept. 5. 13:27
 10/89 anonim ***** válasza:
77%

Nem azért ilyen mert fiatalon szülte a gyereket és házasodott.

Én is húsz évesen szültem a fiam sőt 19 évesen mentem férjhez mégis boldog dolgozó anya vagyok egy boldog házasságban.

A nővéred elvan kapatva és el is volt mindig. Anyád nem normális hogy bevállalja a gyerekeket. Én biztos nem tenném. Vállalja a felelősséget már nem kislány. Baszni jó volt óvszer nélkül ahhoz elég nagylány volt hát akkor hajrá most is legyen az.

2023. szept. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!