Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszerethetem az anyaságot,...

Megszerethetem az anyaságot, ha a hátam közepére sem hiányzik a gyerek?

Figyelt kérdés

Régen is ezt éreztem, akkor még hallgattam, hogy majd meggondolom magam, ha már felnőtt leszek, lesz párom, saját otthonunk.

Megvan mind, 26 évesen még most is ugyanazt érzem...


Nem hiányzik az, hogy feladjam a saját életemet, életünket.

Bevallom, túl önző is vagyok szerintem az anyasághoz. Nekem saját magam volt mindig az első, az, hogy nekem jó legyen. Szeretem a kényelmes életet, azt, hogy nem kell alkalmazkodnom semmihez és senkihez, hogy úgy alakítom a napjaimat, ahogy akarom.


Viszont a férjem már pár hónapja mondogatja, hogy talán mégis jó lenne nekünk egy gyerek. Baráti társaságban három is született az utóbbi fél évben, cukik és aranyosak, de egy óra bőven elég velük. Akkor is azt szoktam érezni, hogy "de jó, hogy otthon nincs ilyen".

De egyre gyakrabban szóba kerül ez itthon, félek, ez nem csak múló hóbort, kapuzárási pánik, hanem ő komolyan meggondolta magát, és gyereket akar.


2023. szept. 22. 09:25
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
33%
Mindegy is, egy 10 éven belül úgyis dobni fogod.
2023. szept. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Fő a kedvesség és a pozitív hozzáállás! :)
2023. szept. 22. 10:00
 13/40 babyboom567 ***** válasza:
67%

Neked nem való gyerek,mert te is az vagy, illetve ez amit művelsz ez beteges.Amit csinálsz, az nem rózsaszín köd,hanem elmebaj.

És el kell hogy szomorítsalak, sajnos ebből a helyzetből csak sza....rul jöhetsz ki AMÍG FEL NEM NŐSZ,és elkezdesz felnőttként viselkedni és felelősséget vállalni saját magadért.

Ezt mindenképp megszívod sajnos.Ha szülsz gyereket azért, ha nem azért.

2023. szept. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
38%

12: realista :)

Nem egy ilyet láttam már, ott is, ahol volt gyerek.

2023. szept. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
A te realitásod, és a miénk nagyon különbözik. Ez már abból is látszik, hogy szerinted ha egy házaspár nem ért egyet valamiben, akkor a válás a megoldás (mert nem egy futókaland vagyok az életében, akit csak úgy dobna, egyik napról a másikra).
2023. szept. 22. 10:04
 16/40 anonim ***** válasza:
93%

15: nem ilyet soha nem írtam

De igen, vannak kérdések, ahol nincs kompromisszum. Ez is olyan.

2023. szept. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
Várhatsz, hogy hátha egy "alkalmi hóbort", de ha tényleg meggondolta magát és akar gyereket, te meg nem, akkor nincs közös jövőtök. Ebben a kérdésben nincs kompromisszum, nem lehet az, hogy lesz is gyereketek meg nem is. És nem is olyasmi, ahol az egyik fél egy vállrándítással enged, hogy oké, akkor legyen/ne legyen.
2023. szept. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez 48 évesen tényleg kapuzárási pánik lesz inkább, ha eddig nem akart gyereket, akkor most sem nagyon akar valószínűleg.


Viszont amit csinálsz nem átlagos, szerintem érdemes elgondolkodni rajta, hogy nem jó ötlet-e pszichológushoz menni vele. Persze, ha a mindennapokban nem zavar, akkor nem kell, de kicsit nehezen hiszem el, hogy egy gyakori hétköznapi helyzetekben ennyire erősen előtörő viselkedés nem jelenne meg másban is.

2023. szept. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
72%
Az a helyzet kérdező, hogy sajnos ez idővel egyre rosszabb lesz, még ha szeretitek is egymást, mert valakinek fel kell adnia önmagát. Bár az hogy te 26 évesen még nem akarsz gyereket, nem azt jelenti hogy később se fogsz, én is szinte rosszul vtam tőlük annyi idősen, aztán 36 évesen meg életem legnagyobb harcát vívtam azért, hogy anya lehessek. Még nagyon fiatal vagy es még sok minden változhat. Viszont az valóban önzőség, hogy a párod megad neked mindent saját elmondásod szerint, de téged egyáltalán nem érdekel az h ő mit szeretne. Ha szereted, akkor ne akard őt boldogtalanná tenni es kisajátítani magadnak.
2023. szept. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
33%
18-as, a kapuzárási pánik pont arról szól, hogy akar valamit, amit eddig nem akart. Miert is ne akarhatna most gyereket? Mellesleg egy pasi 48 évesen még egyáltalán nem öreg a gyerekvállaláshoz sem. Hülye lenne feladni a saját kívánságait a kérdező miatt, akit látszólag csak az érdekel, hogy neki jó legyen.
2023. szept. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!