Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszerethetem az anyaságot,...

Megszerethetem az anyaságot, ha a hátam közepére sem hiányzik a gyerek?

Figyelt kérdés

Régen is ezt éreztem, akkor még hallgattam, hogy majd meggondolom magam, ha már felnőtt leszek, lesz párom, saját otthonunk.

Megvan mind, 26 évesen még most is ugyanazt érzem...


Nem hiányzik az, hogy feladjam a saját életemet, életünket.

Bevallom, túl önző is vagyok szerintem az anyasághoz. Nekem saját magam volt mindig az első, az, hogy nekem jó legyen. Szeretem a kényelmes életet, azt, hogy nem kell alkalmazkodnom semmihez és senkihez, hogy úgy alakítom a napjaimat, ahogy akarom.


Viszont a férjem már pár hónapja mondogatja, hogy talán mégis jó lenne nekünk egy gyerek. Baráti társaságban három is született az utóbbi fél évben, cukik és aranyosak, de egy óra bőven elég velük. Akkor is azt szoktam érezni, hogy "de jó, hogy otthon nincs ilyen".

De egyre gyakrabban szóba kerül ez itthon, félek, ez nem csak múló hóbort, kapuzárási pánik, hanem ő komolyan meggondolta magát, és gyereket akar.


2023. szept. 22. 09:25
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
81%

Amit eddig elolvastam, abból az a véleményem, hogy egyikőtöknek sem való gyerek, tehát ebben mindenképpen összepasszoltok.

Az, hogy a párod május óta be van zsongva, csak múló hóbort. A kemény tények azok, amiket 10-es kommentedben leírtál:


"Közel 50 éves, eddigi életében irtózott a gyerekektől. Volt, hogy az étteremben inkább nem kérte az asztalunkat, mikor meglátta, hogy gyerekkel ülnének a közelünkben. Bárhová megyünk, nyaralunk, ahol csak lehet, adults only hotelekbe megyünk, és még sorolhatnám."


Teljesen igazad van, hogy inkább őt kéne ráébresztened, hogy a gyerekvállalás nem azt jelenti, hogy amikor kedvünk van hozzá, ölelgetünk egy cuki kisgyereket és semmi több.

Szerintem amikor legközelebb étterembe mentek, direkt javasolj olyan asztalt, amikor strandra vagy bármilyen egyéb helyre mentek, menj olyan helyre, ahol kisgyerekeket kell magatok körül elviselnetek. Aztán, ha őt ez zavarja, akkor utána beszélgess el vele az állítólag vágyott saját gyerekről.

2023. szept. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
32%

De hülyék vagytok ti basszus….


Nehogy már egy 48 éves ember hagyja magát befolyásolni egy 22 évvel fiatalabb embertől, akinek jóval kevesebb az elettapasztalata.


Remelem ennél azért több esze van ennek a pasinak.


Vigyazz, nehogy úgy járj, hogy majd vkinek melletted titokban csinál egy gyereket.

2023. szept. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
81%

22-es, milyen élettapasztalata van ennek a férfinak a gyerekekkel? Nevelt akár csak egyet is, akár csak néhány évig?

Nem, ennek a férfinak ugyanúgy nulla tapasztalata van a gyerekekkel, mint a kérdezőnek, csak a kérdezőnek legalább van önismerete. A férfinak az sincs, mert ez sem életkortól függ.

2023. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
79%

"Ő az, akire bármiben számíthatok, aki minden álmomat, vágyamat valóra váltja"


Csakhogy ha ő gyereket szeretne akkor te nem ez vagy neki. Hanem egy nő aki nem váltja valóra az álmát. Majd kiderül hogy elég vagy-e neki.

2023. szept. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
85%

26 évesen még én sem akartam gyereket, és idegesítettek engem is strandon, hotelben mindenhol a gyerekek. 31 évesen szültem a kisfiamat, de akkor már éreztük, hogy akarjuk, hogy vágyunk rá. Azóta a gyerekzsivaj se zavar :D Sőt most próbálkozunk a 2.babával.

Szóval az alapból abszolút nem gáz, ha 26 évesen nem vágysz rá, hogy anya legyél. De mivel a férjed jóval idősebb és ő vágyik rá, így ebből lehetnek problémák a későbbiekben. Én is azt javasolnám, mint amit fentebb írt valaki, hogy menjetek el olyan hotelbe ahol családok vannak vagy állatkertbe ahol sok a gyerek és hagy lássa a férjed is a "valóságot". Bár az is tény, hogy a más gyereke van hogy akkor is idegesít ha a sajátod meg alapból nem. Szóval ez sem a legjobb megoldás :D

2023. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
27%
Én azt nem értem, hogy miért kell a ferjedet meggyőzni arról, hogy de márpedig ő nem is akar gyereket, csak azt hiszi… csak es kizárólag azért mert TE nem akarsz, es akkor ő meg szegény fogja be a száját es felejtse el a saját vágyait, de a tieidet azért teljesítse folyamatosan… az hogy eddig nem akart, nem számít, mert most akar es kész. Ez egy nagyon önző es tisztességtelen dolog a részedről, akárhogy is fényezed. Neki most megváltozott a véleménye, amivel semmi gond, miért kene egész életünkben mindig ugyanúgy gondolkodni? Te se ugyanúgy fogsz gondolkodni majd 48 évesen, mint most 26 évesen.
2023. szept. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
74%

Neked nem kell gyerek, az tuti. Nem is akarsz, meg őszintén szólva ha a férjeddel ilyen helikopter vagy, a gyerekedet teljesen tönkre tennéd ezzel a beteges csüngéseddel.

Ha a férjed fiatalabb lenne, akkor én is a válást javasolnám, mert pont a gyerek egy olyan téma amiben nincs kompromisszum. De mivel majdnem 50 éves, őszintén szólva már tök mindegy. Még ha el is válna egy majdani gyerek miatt, nincs már ideje más nőt keresni, őt eléggé kiismerni, gyereket csinálni neki. Ezzel elkésett, így járt, ha ma teherbe ejtene téged már az is késő lenne, nemhogy még mással idáig eljusson. Aki 50 éves koráig nem akart gyereket, az szerintem is inkább kapuzárási pánikban szenved, de nem lenne jó apa. Vegyen egy kutyát, vagy valami ilyesmit, az is cuki. De mindennek megvan a maga ideje. Én veled vagyok egyidős, az apám meg 50. Idén lett nagypapa. 50 évesen ennek van itt az ideje, nem az apaságnak.

2023. szept. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
88%

Menjetek ordibálós, toporzékoló, hisztis gyerekek közelébe, hátha észre veszi, hogy mégsem akkora buli ez minden nap.

Akár férfi, akár nem, ennyi idősen igenis öreg egy csecsemőhöz.

2023. szept. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó, ezzel nem feltétlenül értek egyet. Az én férjem 58 évesen lett újra apuka, miközben már 4 unokája volt. Mi megbeszéltük a kapcsolatunk elején, mikor kezdett komolyra fordulni a dolog, hogy neki ez belefér, mivel nekem nem volt gyerekem, és nálunk is elég nagy korkülönbség van, de mindenképpen együtt szerettünk lenni. Ha akkor, az elején azt mondta volna, hogy ő biztos nem akar már gyereket, nála ez ki van zárva, akkor nem is kezdtem volna bele a komoly kapcsolatba vele, és nem mentem volna hozzá. Itt nem a kor játssza a főszerepet, hanem valaki akar-e valamit, belefér-e neki, vagy sem.
2023. szept. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
83%

A leírásod alapján téged ebben a kapcsolatban az apakomplexusod kielégítése tesz boldoggá, ő meg gyanítom még egyszer utoljára "fiatal" akart lenni. Aztán most arcba verte a valóság, hogy közel 50 évesen még ha sportos és egészséges, akkor is már a B oldal forog, gondolom a vele egyidős ismerősei már mind megállapodtak, és ilyenkor az ember elég komoly válságot tud megélni, hogy akkor ennyi volt, nem marad utánam "örökség". Egy gyorsan "legyártott" gyerek még ezt enyhíthetné, de valójában neki nem a gyerek kell, csak a tudat, hogy van. Te meg a komplexus miatt félted a pozíciód, vagyis mindenképp rosszul élnétek meg a gyerekvállalást, de ezt leginkább olyan 5-10 év múlva fogod igazán megérteni, ha hormonok okán nálad is eljön a "most vagy soha" érzés.

Patthelyzet, ha lesz gyerek, ha nem, ez a kapcsolat meg fogja ezt sínyleni.

2023. szept. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!