Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, hogyan kezelitek az...

Anyukák, hogyan kezelitek az extrán hosszú hajatokat baba mellett? Rövid vagy hosszú haj?

Figyelt kérdés

Fenékig érő természetes színű, hullámos hajam van. A baba születéséig nagyon ápolt és gyönyörű volt, de ahogy megszületett a pici egyszerűen katasztrófa ami a fejemen van. Nincs időm vele foglalkozni, ezért csak felkontyolom, igen az a bizonyos gyeskonty van a fejemen. Nem is lenne idáig olyan borzalmas, de ám állandó jelleggel úgy összegubancolódik, hogy félve megyek hajatmosni.


Elegem van, hogy ilyen igénytelen és csúnyaaaa. Vágassak szerintetek egy rövidebb frizurát? Kerek, pufi arcom van 😅 szerintem előnytelen lenne de muszáj valamit kezdenem vele mert megőrülök. A hajhullásról nem is beszélve, még szerencse, hogy ez sörény nem is haj, nem látszik meg a milliós veszteség. 🤣🫠



2023. nov. 4. 16:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
45%

Én úgy gondolom a hátközépig érő hajjal a legegyszerűbb az élet. Nekem most pont az van, legtöbbször lófarokban fél éves baba mellett. Mosni sem olyan gáz, mint egy derékig érőt.

Korábban volt elől vállig érő, kleopátra fazon, azt imádtam, csak úgy 1,5 év után meguntam, hogy állandóan formázni kell, ha megyek dolgozni. Cserébe aránylag kevés idő alatt tök jó lett, vasalgatni nem tartott sokáig, mosni sem stb. De nem működik vele az, hogy gyeskonty vagy lófarok, ha épp nincs kedvem foglalkozni vele.

2023. nov. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
52%

Facebook-on van egy csoport ,göndör közösség a neve kb, cgm rutinnal kezelik a göndör/hullámos hajukat. Szerintem sokat segítene ha csatlakoznál hozzájuk.

Nekem is göndör és várandós is vagyok ,nem is szép már a hajam de már most felkészültem ,hogy szules-szoptatás után csak rosszabb lesz, ebben is segítenek a csajok. Semmiképpen ne vágasd le a hajadat mert egy fél élet mire visszanő 😀

2023. nov. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

Nekem olyan hajam van, hogy levágatom váll fölé, és fél év múlva már a fenekemig ér. Vastag és iszonyú sűrű, göndörödik is, nagyon sok idő maga a szárítás is, mert az én hajam könnyen roncsolódik, nem lehet sima forró levegősen szárítani, anélkül meg vagy egy óra. Engem kicsit se érdekelt, hogy ez kinek tetszik vagy sem, szülés után sajnos ezerrel hullott, a babahajak más hosszúságúak voltak, ahogy különböző időszakokban nőtt vissza a hajam, így folyamatosan nyírattam rövidre. Könnyebben tudtam tisztítani, ha kisfiam cincálni akarta, konty, ha meg akarom, kb fél év és úgyis újra hosszú.

Számomra sokkal taszítóbb lenne zsírosan és foltokban kopaszon, mint így rövidebb fazonnal.

Második babát várom most, én most is úgy tervezem, hogy pár évig rövidebb lesz, aztán ha visszamegyek dolgozni lehet hosszú.

2023. nov. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, ment a zöld ✅️


Szombaton megyek a fodrászhoz, nézek egy fazont és levágatom. Nálam már a rövid kategóriába tartozik a vállig érő is.

2023. nov. 5. 12:12
 15/23 anonim ***** válasza:
Kb milyen fazont szeretnél? Néztél már párat?
2023. nov. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
77%
Tuti tippem nincs. Én hasonló okokból levágattam, de eléggé megbántam. Ha kismama konytban nem éreztem vonzónak magam, na akkor így rövid hajjal kifejezetten antinőnek érzem magam. Pedig nincs ronda arcom, azt hittem simán fogom viselni a rövid hajat. De ennél még a konty is sokkal jobb volt. Úgyhogy most dm-es hajvitamint szedek, azóta mintha nem hullana annyira.
2023. nov. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
93%
Nekem nehéz a rövid, hullámos hajamat kezelni. Csúnya, ha nincs rá megfelelő idő.
2023. nov. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
69%

Nem hiszem el, hgoy nincs naponta 15 perced erre :) Ilyen nincs. A férjed annyi ideig simán elvan a babával.


Egyébként sem kontyolni kell, mert az roncsolja, inkább fond be lazán, sokkal jobb a hajnak, praktikusabb és szebb.

2023. nov. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
85%

Más: egy RÖVID hullámos hajjal még több bajod lesz.

Hullani ugyanúgy hullik, ráadásul normálisan össze sem lehet fogni, tehát még a gyerek is belekapaszkodik - vagy ken bármit.


Nekem is hosszú a hajam, befonom, vagy fésűcsattal feltűzöm és kész. VOLT rövid hajam, és van az a hossz, amivel pont semmit nem lehet kezdeni, mert összfogáshoz még rövid, de amúgy meg már hosszú, hogy beleérjen a számba, stb.

2023. nov. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Megtörtént a vágás? Milyen lett?
2023. nov. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!