Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha ennyire...

Mit tehetek, ha ennyire hajthatatlan?

Figyelt kérdés

Férjem apja már elhunyt régebben, nem ismertem. A párom nagyon megszállottja, fotók meg tetoválás minden ő utána.

Nincs még gyerekünk, a jövőben tervezzük hogy legyen. Múltkor már szóba került többször, hogy ha lesz fiunk vagy lányunk, akkor hogyan hívnák őket.

Nekem tetszik egy-egy név mindkét nemre, nem is ismerek korábbról ilyen nevű embereket szerencsére. Pont jók lennének, amiket kitaláltam mert férjemnek sincsenek ilyen ismerősei. Ezt csak azért említem, mert ugye van a félig poénos mondás, hogy akkor jössz rá mennyi embert utálsz, amikor elkezdesz a gyerekednek nevet keresni.

Na visszatérve, szóval csak így beszéltünk erről, de egyből határozottan rávágta, hogy ha fiú lesz akkor az apja után nevezzük el. A lányra hálisten nincs ilyen terve. Szép lenne, ha őt meg az anyjáról kellene elnevezni. Azt mondta hogy az kb. nem is érdekli, nem tud lányneveket.

Az apjának régies neve van, szerintem nem szép és tényleg nem mostani világba illő név már. Nem az apjával van bajom, tiszteletben tartom, hogy szereti meg megemlékezne róla, de ne legyen már ilyen régies neve szegénynek, ha majd megszületett. Említettem, hogy második névnek adhatnánk és akkor úgymond megtiszteljük az apját, de lesz egy fiatalos, nem sulis céltábla neve is majd a gyereknek. Kijelentette, hogy nem! Nem lesz két neve a gyereknek, mert az hülyeség.

Nem értem én ezt, de teljesen letaglózott ezzel az arroganciájával.

A vezetéknévnél is egyből ez volt, hogy csak az ő családneve lehet, nem visszük az enyémet is. Abba még belementem, de ez már sok. Az én gyerekem is, én fogok vele a jövőben megszenvedni, nekem fog fájni. Nem akarok hülye nevet adni neki, ráadásként még a számra sem jön a név. Borzasztó szerintem. Erélyes szeretnék lenni, de persze tudom hogy ő neki is kell beleszólása legyen, hiszen az ő gyerek is lesz. Egyébként a saját szüleimről sem nevezném el a gyerekeimet (max második névnek), mert nekik is régies nevük van, ami nem tetszik. Őket persze így szeretem, de ha születik egy új kis élet, nem akarom ezzel megpecsételni. Amúgy nem teljesen idétlen és modern nevek tetszenek, csak olyan pont jó átmenet a nagyon régi és nagyon modern között.

Mit lehet tenni ilyenkor?

Komolyan elgondolkoztam, hogy ha ilyen arrogáns és nincs benne semmi kompromisszum készség akkor minek legyünk együtt. Akkor a jövőben sem lenne semmi más helyzet másként.

Amúgy 2-3 év múlva esedékes a téma igazán, de ha már most ilyen akkor én nem vagyok benne biztos, hogy akarom ezt az egész közös életet.



jan. 13. 23:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
90%

A többi dologban egyezni szokott a véleményetek, az elveitek?

Beszélgess vele ezekről, mielőtt meghozod a végső döntést, nézd meg, mennyire illetek össze ezek alapján (is).


Anyagiak, például közös vagy nem közös kassza?

Mik a hosszútávú, rendszeres anyagi céljaitok? Lakás, ház, kocsi, évente hány nyaralás?


Egyikőtök kertes házat szeretne vidéken, míg a másikat kirázza tőle a hideg?

Szeretne egyikőtök külföldre költözni, míg a másik nagyon nem?


Te fogsz otthon maradni a leendő gyerekkel, ha igen, hány évig?

Amíg te otthon vagy a gyerekkel, hogy fognak kinézni az anyagaiak?

Hány gyereket szeretnétek, milyen korkülönbséggel?


Amikor beszélgettek ismerős gyerekeiről, ha van ilyen, mit reagál, milyen mondatokat ejt el? Például említesz egy ismerőst, akinek a gyereke magániskolába jár vagy zeneiskolába, mi a reakciója? Például neked tetszik az ötlet, de szerinte hülyeség.


Ez csak egy egyszerű példa, de ezer ilyen dolgot kell gyerekneveléskor eldönteni,megbeszélni, érted szerintem, mire gondolok.

jan. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

A gyereket elnevezni közös feladat. Mi most várjuk a második gyerekünk, de mindkettőnknek van vétó joga. Nem lesz olyan neve a gyereknek ami egyikünknek nem tetszene.

Én a párod hozzáállása miatt aggódnék. Az élet más területén is ilyen agresszív? Mert a gyereknevelés során számtalan kérdés lehet amiben nem értetek egyet. Ezeket mindenképpen tisztázzátok le mielőtt gyereket vállaltok!

jan. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Inkább most vannak hülye nevek és azok a nevetségesek. A mi középsős ovis csoportunk a van Zoltán, Dénes, István. És van Emir, Donoven, Ibrahim. Hát... Én az első felsorolást részesítem előnyben.

Az más kérdés, hogy ennyire megszállott és mar ezen sem tudtok intelligensen megegyezni. Jönni fognak még a gondok.

jan. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha így kijelent dolgokat, amikbe igenis mindkettőtöknek lenne beleszólása, akkor én hagynám a francba. Sajnos ilyen volt a testvérem első férje, idővel még több dologban derült ki, hogy egy igazi barom, de nála is azzal kezdődött, hogy a gyerek neve. Nagyon ronda vezetékneve van, el is ismeri, de nem volt rá hajlandó, hogy ne azt kapja a gyerek, és ott is a nagypapa keresztnevével. Tesóm belement, és igen, nagyon durván csúfolják szegény gyereket az iskolában. Szerencsére már régen elváltak, de a gyereken ez komoly stigma maradt.
jan. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Örülhetsz, hogy még most, gyerek előtt kiderült. Hogy az apja nevét szeretné neki, azzal szerintem nincs gond, de ha nem veszi figyelembe, hogy te mit szeretnél, az gáz. Más kérdésekben is ilyen? Mert akkor elgondolkodnék, hogy ez egy egyenrangú kapcsolat-e.

Nálunk a férjem már az ismeretségünk elején kijelentette, hogy ha egyszer fia lesz, a nagyapja után szeretné(!) elnevezni. Egy régi, abban az időben gyakori, ma már ritka magyar névről van szó. Nekem nem volt vele bajom, ha pedig csúfolni akarják, bárhogy is nevezzük, kitalálnak valamit. A gyerekek igen kreatívak ilyen téren is. A fiunk ezt a nevet kapta, a lányunknál azt mondta, hogy ha a fiút ő választotta, a lányt válasszam én. Ott mindketten írtunk egy listát és a kettő metszetéből választottam. Ezt azért írtam le, mert van, hogy valakinek van egy ilyen kattanása.

Megjegyzem, úgy voltam vele, hogy inkább egy "elavult" magyar név, mint valami mostanában divatos "tájidegen". De másnak meg ezek tetszenek. Így legalább nem hívnak mindenkit ugyanúgy.

jan. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
12%
Nem túl etikus dolog, de a kórházban te fogod kitölteni az anyakönyvhöz a nyomtatványt... Tuti nem adnék ronda, régies nevet, nem érdekelne,kinek az apja.
jan. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
26-os nálunk a férjemet kérdezték meg a babánk nevéről mikor engem varrtak szülés után.
jan. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!