Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy 3,5 eves gyereket...

Ha egy 3,5 eves gyereket vernek, es kiderul az ovodaban mit tehetnek?

Figyelt kérdés

Baratnom es a ferje tobbszor pofozza/utott a fejere a kisfianak. Volt 1-2 eset mikor elottem is kapott a gyerek tockost. Baratnom szerint ez teljesen ok, szerinte ez belefer. A ferje eleinte nem csinalta de atvette tole. Ilyenkor tiszteletlen a gyerek de szerintem nem veszes en biztos nem utnem meg a gyerekem ilyenert (egyebkent se utottem meg meg soha). De van hogy csak nyavog hisztizik es azert kap. Olyan mintha a kisfiu direkt is heccelne idonkent a baratnom, volt hogy nevetve mondta gyere anya pofozz meg. Erzem hogy a baratnom nem birja idegileg es belul banja. Ha felhozom neki verig sertodik es ugy csinal mintha mar nem utne meg megmagyarazza maganak is hogy az anyja is utotte ot megis itt van stb de amikor lelazul akkor kiderul 1-1 elszolasbol hogy meg mindig.

Sajnos van egy baratnoje aki ugyanilyen es mivel elviccelodnek ezen nem erzik a sulyat a tetteiknek.


Mar csak az ovodaban bizhatok hogy ott kiderul. Nem erzi ennek a sulyat ez egyertelmu. Emberileg nincs semmi kifogasolhato benne, ha nem ismernem eszembe se jutna a hogy uti a gyereket.


Abban se vagyok biztos hogy az ovonok lepnek-e ilyenkor? Biztos anyagi hatterrel rendelkeznek rendezettnek tunik minden. Cserfes kisfiu szerintem ha rakerdeznenek lelkesen elcsacsogna hogy utik.


jan. 31. 04:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Mit tehetsz? Semmit. Ha a gyámügynek jeleznéd se vennék el a családtól. Ez van. Egy beteg fasz a barátnőd.
jan. 31. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
Az oviban legtöbbször észre sem veszik. Gyámügynél tehetsz bejelentést, de simán el mondják ki tette a bejelntést. Ha nem név szerint akkor utalnak rá. Sajnos sokat nem tehetsz. Az ilyen emberek nem veszik észre mennyire káros a viselkedésük a gyerekre.
jan. 31. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Azt azért nem árt megerteni, hogy a leirtak nem merítik ki a gyermekbantalmazas fogalmát. Az ugyanis előre megfontolt szándékkal, konkret ok nélkül történik, egyedüli célja a fájdalom okozas. A barátaid simán csak idióta, eszköz nélküli szülők, akik nem tudnak máshogy hatni a gyerekre.

Ha ki is derül, hogy néha kap egyet a gyerek, a világon semmi nem fog történni.

jan. 31. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Ismerős gyereke sorozatosan azt mesélte, hogy verik otthon, és komoly ügy lett belőle. Hónapokig húzódott, több pszichológus, családsegírő bevonásával járt a dolog, mire a végén megállapították, hogy szó sincs gyerekbántalmazásról, csak a gyerek autista.
jan. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3: nagyjabol 2naponta szerintem. Mivel egyszer beszelgettem vele errol kedvesen(!) es segiteni szerettem volna hogy vezesse le mashogy a hirtelen jott duhet nagyon megorrolt ram. Akkor leallt ezzel a "vaganyodassal" mert latta hogy nem vagyok partner benne. Soha nem nyomnam fel a gyamugyon a baratnom igazabol csak az lenne jo ha kicsit elgondolkodna megijedne a ferjevel hogy nem kene. Mert szerintem egyre rosszabb lesz. Nekem mar a pofon is sok es megalazo. A tockos se egy kis finom legyintes , ment.


Az lehet hogy mar mondta a gyetek csak az ovodaban tobbet kell meselnie rola hogy tortenjen valami?

jan. 31. 07:05
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Kerdezo!


Még mindig nem érted, amit a barátaid csinálnak, az nem gyermekbantalmazas, csupán idióta nevelés. A bántalmazás az lenne, ha apu/anyu egész nap azt tervezgetné, hogy ha Janika haza jön az ovibol, hogyan kellene élvezni, hogy igazán fájjon neki, de ne látszódjon. Vagy Janika épp építő kockázat nyugisan a szobában, mire anyuka oda sétál és elkezdi verni egy konyvvel.

Hidd el, semmi se fog történni. Nem helyes amit csinálnak, nagyon nem, de nem gyermekbantalmazas

jan. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%
Illetve nagyon nyomós indokkal emelnek ki gyereket családból. Egy ilyen miatt biztosan nem...
jan. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

Ez testi fenyítés, amit Magyarországon törvény tilt.

Pár pofonból nem lesz ügy. Sajnos. Pedig a szülőknek segítség kell. Nem elvenni kell a gyereket, az már csak a végső megoldás. Olyan segítő csapat kell a család köré, akik eszközöket adnak a nehéz helyzetek kezelésére. Igazából a szülőknek kellene elindulni és segítséget kérni. Abban nem vagyok biztos, hogy a pedagógusnak van-e jelentési kötelessége, illetve milyen fokú bántalmazásnál van jelentési kötelessége. De az alapvető cél az lenne, hogy a család egyben maradjon és egy biztonságos közeg legyen a gyereknek. Ha a szülőknek ez nem megy zsigerből, akkor segítséget kell(ene) kérni.

jan. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
Saját tapasztalat: semmi sem történik. Anyám óvónő volt. Tudta,melyik gyereket verik. De nem tett semmit. Ő is vert minket.
jan. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

Kerdezo, keveered a dolgokat. Ez nem gyerek bantalmazas, az m,ast jelent, nezz utana.

Neked nincs eleted amugy ?

jan. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!