Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akkor is viszitek programokra...

Akkor is viszitek programokra a gyereketeket ha úgy viselkedik, hogy kb egész nap csak büntetésben lehetne?

Figyelt kérdés

Úgy általában minden nap, nem csak egyszer-egyszer...

Alsósra gondolok


febr. 1. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
2%
Persze
febr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Egyszer nem vittem.

Szombat délelőttre korcsolyázást terveztem velük, de péntek délután úgy viselkedtek, hogy lefújtam.

febr. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem. Persze, előtte szólok, és elmondom, ha nem fejezi be, akkor ugrott a beígért program. Eddig kétszer kellett tényleg lefújni, azóta, ha beígérem hogy nem viszem, tudja, hogy nem szórakozok.
febr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Én akkor nem viszem/vittem, mikor már nagyon elegem volt belőle és nem bírtam volna idegekkel, hogy ne kiabáljak vele mások előtt.


Egyébként viszem, máshol valahogy mindig összekapja magát, hogy ne nézzék hülyének.

febr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Ha minden nap így viselkedne, akkor súlyosabb probalémát sejtenék a háttérben. Nem a közös programok megvonásával próbálnám orvosolni, hanem szakember bevonásával. Igazából ha ekkora probléma van, akkor vagy a gyerek idegrendszerével van valami, vagy a gyerek-szülő kapcsolat tropa, és mindkét esetben ártana a közös idő megvonása. Esetleg amiatt is lehet, hogy a szülő nagyon nem tud nevelni vagy ő a sérült, akkor passz, de nyilván nem a gyereket kell büntetni.
febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Igen. Nem azért viszem programra a gyereket, mert megérdemli, hanem azért, mert szüksége van a friss levegőre, a mozgásra. A program jellege változhat. Ha zizi a gyerek, akkor nem megyek vele tömegbe. Olyankor inkább a közeli erdőkben sétálunk, vagy csak szabadon eresztem a játszótéren.
febr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem viszem mert ez büntetés
febr. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nálunk inkább arról van szó, hogy mi vinnénk el őket szívesen, őket nagyon nehéz kimozdítani az itthon kényelméből (főleg mivel mindenhová hosszú az út és ezt utálják), ott már jól érzik magukat. De így, hogy amúgy is mindig megy a balhé meg úgy kell őket kirángatni nem tudom megéri-e egyáltalán ezzel vesződni. Állandóan veszekedni kell, a szép szót leszrják, tesznek magasra mindenről

De ez sem állapot, hogy az egész gyerekkorukat a szobában poshadva töltsék

febr. 2. 02:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja, persze, az elindulás nálunk is egy nehéz téma. Két kanapékrumpli, akiknek majdhogynem az a büntetés, ha elmozdítjuk őket a monitor elől. De ki kell mozdulni, egész egyszerűen az immunrendszer megfelelő működéséhez naponta legalább 3 órát kellene a szabadban tölteni. Időjárástól függetlenül.

Igen, macera elindulni, sok türelem kell ahhoz hogy egy programon végigterelgessük a gyerekeket, és nagyon elfáradunk. De kellenek a közös családi élmények. Az agynak, a vérkeringésnek, az idegrendszernek kell a szabadban történő mozgás. És persze kell a képernyőmentes idő.

febr. 2. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!