Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem büfizik a baba de sokat...

Nem büfizik a baba de sokat csuklik?

Figyelt kérdés

7 hetes a kislányom, mohón eszik, nagyon nehezen büfizik és nagyon ritkán. (Próbáltunk már mindenféle poziciót) Büfiztetés közben vagy után szinte mindig csuklik. Mivel a levegő így bent marad hasfájós a pici, puffad, kemény a hasa. (Erölködve jön

ki a puki is neki, vagy egyáltalán nem jön csak erölködik, tornáztatjuk de még így sem mindig, széklet is csak pukicsővel vagy glicerin kúppal van) BioGaia-t és Espumisant kap (gyerekorvos tanácsára).Mitől lehet hogy ennyire nehezen büfizik? Mit lehet még tenni, hogy jobban büfizzen?



febr. 3. 05:50
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Itt a bufinel nagyobb problema, hogy nem kakil magatol.

Mit mond erre az orvos? Az nem egeszseges egy 7 hetes babanal, hogy allandoan kup meg szelcso kell neki.

febr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Annyit mondott az orvos a székletre, hogy a tápszertől sűrű a széklete, tápszer váltásnak értelmét nem látja, hanem segítsek neki kúppal.
febr. 3. 09:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ugyanez volt. Annyi, hogy mi infacolt adtunk espusamin helyett az jobban bevált. Mi csak szélcsőt használtunk kétszer. Nem használtunk kúpot. Nálunk ami segített, hogy naponta 3-4 alkalommal maszíroztuk a hasát illetve a lábait emelgettük, valamint a két kezedbe venni ülve, mintha a wc n ülne és picit mozgatod a kezed. Valamit állva és sétálva büfiztetni. A szélcdőt akkor használtuk ha 3 napja nem volt kaki. Ez volt kétszer. Utána a sok maszirozás és a cseppek megtették a hatásukat. 2 hónapos korban mindet elhagytuk azóta naponta van neki kaki és néha masszirozzuk mert amúgy szereti.
febr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Próbáltuk mi is az infacolt, coliefet de nekünk nem használt. Mi is masszírozzuk a pociját, a lábát, de eddig nem sok sikerrel. Állva, sétálva, ülve, fekve. Már mindenhogy próbáltuk a büfit de nagyon ritka. Esetleg ezt a "mintha wc-n ülne" pózt megpróbálom. Köszönöm a tanácsot. 🤗 Esetleg ha még valami ötlet van elfogadom. 🤗
febr. 3. 18:02
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Ha ennyire szorulása van a tapszertől biztosan nem adnám neki. Addig ütnem az orvos asztalát míg nem ad másikat vagy vennék drogériában. De hogy nem a fenekét turnám minden nap csak hogy kakiljon az is biztos.

Ilyen pici baba nem nagyon tud még büfizni, később szoktak nagyokat. Pár hét és a hajatokat is lebüfizi. Az első 3 hónappal a hasfájás is elmúlik.

febr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És ami még segített nekünk..leopád póz. Férjem csinálta én nem mertem :D de olyanokat pukizott utána. Hátha. A mintha a wc n ülne és mozgatod kicsit a védőnönk mutatta. Sokszor csak úgy ment neki. Nekem úgy könnyebb volt hogy leültem így fogtam a két kezemmel a popója alatt és fel le mozgattam kicsit finoman. Magamnak döntöttem ugye ne boruljon el. Kvázi tényleg mintha a wc n ülne :D 3 voltam
febr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom mondjuk anyatejes volt, de kb soha nem bufizett, viszont szintén sokat csuklott.

Az orvos meg nem is értem miért nem ír fel másik tápszert, ha ennyire székrekedése van

febr. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kérdeztem hogy miért nem lehet tápszert váltani, azért mert elvileg "por-por" és szinte mindegyiknek ugyanaz az összetevője tehát ugyanúgy székrekedést okozna és meg kell tanulja megemészteni a baba, mivel szóltam hogy fehér darabos a széklete, zöldes ezen alapul a dolog, hogy még fejletlen az emésztőrendszere és ebben a korban még "belefér". Én sem szivesen szélcsövezem, vagy teszek kupot neki, de magától akármennyit erőlködik nem jön csak nyűgölődik, sír. :(
febr. 3. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!