Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosak az elvárasaim, ha a...

Jogosak az elvárasaim, ha a párom azt szeretné, hogy a gyerekei hozzánk költözzenek?

Figyelt kérdés

A párom szeretné, ha a gyermekei hozzánk költöznének vagy legalább váltott elhelyezésben legyenek (2-2 hét), ebben az a gyerekek anyja is támogatja. Én is támogatom, de csak néhány feltételhez kötötten. Például, hogy az én gyermekeim helyzete ne változzon jelentősen, azaz maradjon a külön szoba, kert stb (ezt csak közös alberlettel lehetne összehozni), elsődlegesen ő foglalkozzon a gyerekeivel értve ezalatt, hogy iskolába és haza ő vigye őket, a tanulmányaikkal ő foglalkozzon, ő ellenőrizze a házikat és a felszerelesüket, ő tartsa a kapcsolatot a tanáraikkal...

Ahogy ezt elmondtam, teljesen kiakadt, hogy miért szabok feltételeket, ő sem szab nekem. Legutóbb mar azzal jött, hogy ha ezt csinálom, ő teljesen elbizonytalanodik a kapcsolatunkban.

Tényleg olyan durva dolgokat kértem tőle? Szerintem ennyi lenne a minimum.


febr. 3. 10:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
91%

Jogos. Ne a te kontódra játssza a mintaapát. Úgy könnyű, ha helyette megcsinálsz mindent.

Te is nyugodtan elbizonytalanodhatsz a kapcsolatotokban.

febr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
59%

Magyarul csak ti csak bérlő társak vagytok/lennétek. A család nem erről szól. Tudtad, hogy vannak gyerekei és mikor összejöttél vele ezt elfogadtad, ahogy ő is a tieid. Szakítsatok és mindenki lehet a saját gyerekeivel. Az ő gyerekeinek is pont ugyan az jár, mint a tieidnek.

Persze érthető, hogy a gyerekeidnek nehezen menne az új tesók elfogadása, főleg ha még nem nagyon ismerik őket. Különn jobb lesz nektek.

febr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
74%
2, kvára nem erről van szó, hanem arról hogy apuci úgy tervezi magához venni a gyerekeit, hogy elvárná, hogy a párja gondozza őket a saját meglévő gyerekei ellátása mellett, amiben ő nem vesz részt
febr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy ő mi mindent vállalt eddig a te gyermekeiddel kapcsolatosan.
febr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
81%
Ugyanazt akartam írni, mint #4. Ő is lesz.rja a gyerekeidet?
febr. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
44%
Oké de akkor ő meg egy fillért se adjon a te gyereked eltartásába, mindennek a felét te fizesd plusz a gyereked minden költségét, plusz ha beteg old meg egyedül a táppénzt, de a kevesebb fizudból is ugyan úgy te álld a részeteket, tőle egy fillért se várj semmire.. Érdekes a de purdéd az élhessen veletek, de az ő gyerekei csak a feltételeiddel? Na én abban a pillanatban rúgtalak volna ki a kölköddel mint azt a bizonyos macskát.
febr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
87%

Amiket neki elsoroltál, az egy alap dolog, amit minden szülőnek tartania kell. Ha a párod már ennyitől elbizonytalanodik, akkor itt súlyosabb gondok vannak, mint a feltételszabás, stb. Én azt gondolom, hogy azért van egy egészséges határ, amit az alapján kell behúzni, hogy ő hogyan viselkedik a te srácaiddal: elmegy értük suliba? Foglalkozik velük?

Itt csak és kizárólag annak az x számú gyereknek az érdeke a fontos, aki ebbe akaratán kívül belekerült egyébként. Ha akarod, ha nem, nekik ti teremtitek meg az egészséges egyensúlyt és ha a párodnak már alap dolgoktól feláll a hátán a szőr, lehet át kell gondolni a kapcsolat egészét, mert ebben ők fognak sérülni leginkább.

febr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
68%
De apuka a leírás szerint teljes időben megkapja a kérdező gyerekeit, az ő ellàtásuk minden feladatával együtt. A kérdező csak havi 2 hétben max.
febr. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
65%
"Ahogy ezt elmondtam, teljesen kiakadt, hogy miért szabok feltételeket, ő sem szab nekem. " - akkor szerinted jogosak a kéréseid, ha ő sem szab neked feltételt? Te nem akarod, hogy a te gyerekeid érdeke sérüljön, ő pedig azt nem akarja, hogy a saját gyerekei megszenvedjék a változást. Ez az ő részéről teljesen jogos. Abban viszont igazad van, hogy amit elvársz, az a minimum, viszont azt is be kell látnod, hogy fordított helyzetben te is ugyanígy elbizonytalanodnál.
febr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
100%
A párod eddig mennyit vállalt a te gyerekeid kapcsán?
febr. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!