Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki már hónapok,de inkább...

Aki már hónapok,de inkább évek óta alig alszik,hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Olyanokhoz szól a kérdésem,akik már legalább egy éve nem alszanak a gyerek miatt. Az enyém 14 hónapos,és attól tartok még hosszú idő míg a szopóágnak vége lesz. Az első négy hónapban semmit nem aludtam éjjel,de azóta is maximum hat órát két részletben a leges legjobb éjjelén. Egy átlagos éjjelén meg maximum öt órát három négy részletben. Elegem van,de nem tudok mit tenni. Hisztizek sokszor én is a ygerekkel. Olyanok válasza érdekel, akik maguk is így vannak,és nincs semmilyen segítség sem,apa is maximum fürdetesre ér haza. Ha legalább nappal ellenne,de nincs, sokat nyüszög,szinte mindig igényli a figyelmet. A nappali alvasai alatt sem tudok érdemben pihenni,ritkán sikerül,ha mégis,az is csak a túlélésre elég. Nem ötleteket kerek,azon már túl vagyok,mindenen is. Sorstársakat keresek,hogyan élték túl,mi segít, vagy csak vágjatok a centit,hogy előbb utóbb vege lesz?

Bocsi ha zavaros,ezt is alig tudtam megirni,részint,mert most is egy légüres térben készül megölni magát,részint,mert megint kétszer két órás alvással abszolvalom a napot.

Pedig mindig két gyereket akartam,de most úgy vagyok vele,ezt éljem túl,szerencsére utána már úgyis túl idős leszek,mire az idő megszépítené,és még egyszer ilyenre vetemedjek. (Imádom a gyerekem,ez a kérdés nem arról szól,hogy megbántam volna)



febr. 14. 15:29
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
74%

Tudom a hátad közepére kívánod, nekünk az jött be, hogy minden reggel van valami program. Akkor alszik nap közben. Amúgy csak ilyen 20-30 perceket, így 1,5-2 órákat.


Úgyhogy heti 2x baba-mama tornára járunk, heti 1x úszni, heti egyszer meg baba tornára. Az ötödik nap meg vendégségbe.


Nem tudom ez nektek működhet-e, de egy próbát megérhet.

febr. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
A világ végétől lakunk húsz méterre,úgyhogy sajnos nem,nem működhet. És még csak kipihentebb sem lennék ilyenektol,sőt.
febr. 23. 12:09
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, de amúgy se biztos, hogy működött volna. (Nem neked a program, hanem ha a gyerek lefárad tőle, akkor tudsz pakolni/aludni, ha van stabilan 2 órád délután.)
febr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm:) túlélek,ez van.
febr. 23. 14:38
 35/39 anonim ***** válasza:
86%

Az enyém se volt valami jó alvó, naplót vezettem, kb. 10 órát aludt összesen a 24-ből.

Egy éves korában elkezdtem neki - a védőnő tanácsára - tejitalt adni. Azt lehúzta este, és valahogy jobban aludt éjjel.

Nálunk még az válik be, hogy velem alszik (2,5 éves), mert próbáltuk külön szoktatni, de amikor éjjel kel, sokkal rosszabb átmennem hozzá, és mire visszaaltatom (akár másfél óra is lehet) kimegy az álom a szememből. Ha meg mellettem felsír éjjel, könnyebben megnyugszik, pár perc múlva alszunk is megint.

Délutáni alvásnál is alszom vele! Mindig!


Amíg pici volt, és szoptattam, csak én keltem hozzá éjjel (az etetés miatt). Akkor volt rosszabb időszak, hogy csak 4-5 órát sikerült aludnom, azt is több részletben. Két alkalommal voltam olyan szinten zombi napközben, hogy a férjem kérés nélkül kivette a kezemből a gyereket (nehogy elejtsem, mert az már az a szint volt), és mondta, hogy nyugodtan feküdjek le, majd ő vigyáz rá. 2 órát aludtam is, és teljesen feltöltődtem tőle. A mai napig hálás vagyok neki, és szoktam neki emlegetni, hogy ez mennyit jelentett nekem, kb.az életemet mentette meg. (Ő nem is nagyon emlékszik rá.) Még szerencse, hogy pont szabadnapos volt!


De tényleg nagy segítség, ha ilyenkor átveszi valaki a gyereket pár órára, amíg te pihensz. Nálunk nincs nagyi, barátok, baby-sitter. De a férjem legalább amikor itthon van, bevonható.

febr. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Az első időszak nekem is nagyon nehéz volt. Most 3 éves, még mindig ébred éjszaka, és ha ez már hajnalban van, én vissza se tudok aludni, hiába volna rá igényem. Nekem is sokan mondták azt, hogy aludjak nappal, de ez szinte sosem jött össze, részint elképesztően stresszeltem a bölcsőhalálon (pedig volt jó légzésfigyelőnk), részint nem mertem vele aludni, mert féltem, hogy ráfekszem, de ő emiatt sokszor ébredt és keresett, részint meg mindig volt valami külvilági zaj, hol a postás csengetett be, hol a futár, de a szembe szomszéd egy időben tartott kakasokat is, amelyek reggel 4:30kor fixen rázendítettek. Utóbbi egyébként adott pillanatban olyan agressziót váltott már ki belőlem, hogy csak azért nem dobtam mérget az udvarukba, mert féltem, hogy én leszek bűntetve miatta, de simán megtettem volna, hiába volt egy rakat állat még, amelyek nyilván nem tehetnek semmiről (itt jelzem, hogy egy város centrumáról van szó, hogy ki és mikor engedélyezte azt, hogy haszonállatot lehessen itt tartani…). Borzasztó volt. Adott pillanatban már hallucináltam. Többször előfordult, hogy mikor éjszaka megébredtem, vagy nem tudtam hol vagyok, vagy megijedtem, hogy ráfeküdtem, pedig mint írtam, nem is aludtam vele. Iszonyatosan szorongtam. Másfél éves koráig, ha magától véletlenül nem ébredt, akkor én már rongyoltam át a szobájába, hogy él-e még. Nem is értem, min féltem ennyire, így utólag annyira irreális az egész, de olyan elemi rettegésem volt, hogy az a pár óra alvás is ilyen felületesen történt. Remélem a másodiknál nem leszek így. Kitartás!
febr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
42%

36# jön a masodik ?

Aki alig bír 1el minek akar másodikat?

Nem te vagy a hibás hogy nehéz stb csak alapból mi vehet rá vkit hogy legyen még 1 ha el is alig élsz?

Ertem hogy szereted stb.de minek jó tonkremenni

márc. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
51%
36# kakasok: miért nem jelentetted /jelented fel. Ez nem normális hogy zavarnak olyan korán
márc. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

37: ez bennem is sokszor megfogalmazódik. Én is sokszor nosztalgiazok,de hamar elment a kisbabás kor (utólag),de érzem a hataraim. Sokszor félajult vagyok a fáradtságtól..ma is,mert négy órát aludtam két részletben. Hihetetlenül elcseszodott az alvasom az elmúlt egy évben,sokszor ha lehetne is már nem tudok.

Nagyon sokszor szerintem az svn,hogy ahogy telik az idő,úgy szépül nek az emlékek,és jónak nem is volt olyan kibírhatatlan,meg már tapasztaltak vagyunk, jobb lesz...aztán kis szerencsével a második is ugyanannyira rossz alvó,vagy emg jobban...akinek van segítsége,hadra fogható nagymamája szomszédban,akinek mondjuk le lehet passzolni a gyereket,hogy kicsit aludjon az ember,annak sokkal könnyebb,mint aki egymaga küzd az elemekkel, még a férj is egész nap odavan. Szóval igen,engem is érdekelne,mi visz rá valakit arra,hogy kigsiverelt,félajult állapotban még egyet vállaljon. Igen,elmegy az az idő is,lesznek nagyobbak (a problémák mások lesznek),de van egy szarka és van egy farka. Anonim oldalakon,hasonlóan rossz alvó,segítsége nulla anyuka szokott kifakadni,hogy nem bírják. És amit ilyen oldalakon nem szokták mondani,de igazán nehéz csak akkor lesz,mikor anyuka is kénytelen visszamenni dolgozni. Nekem is hiányzik a babakor,akármilyen fura,de csak ezért nem vallalnek meg egyet. A gyerekeket fel is kell nevelni,útnak indítani,és nem árt,ha a szülő sem omlik össze közben.

márc. 8. 13:47
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!