Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy beszélnétek a párotokkal...

Hogy beszélnétek a párotokkal arról, hogy azért nem akartok 2.babát, mert az elsőnél sem segített semmit?

Figyelt kérdés

Akarta ő is az első babát, és örült is neki, szereti, de a körülötte való teendőkben nem segített. Nem pelebkázott, nem fürdette,nem kelt fel hozzá éjszaka, nem mérte a lázát, nem szívta ki az orrát, semmi praktikus, csak fogta, játszott vele, mikor én már mindent megcsináltam körülötte.


Most másfél éves a fiunk, már kicsit könnyebb vele nekem. A párom felvetette, hogy jöhetne a 2., de nekem így nincs kedvem ehhez. Viszont korábban is mikor szóba hoztam, hogy többet kéne segítenie, mindig veszekedés lett belőle, hogy ő dolgozik, fáradt, neki is meg van a maga feladat nekem is, én mit akarok csinálni akkor ha mindent ő csinál stb.


Szóval egy ideje kerülöm a témát, mondtam, hogy még nem szeretnék újabb babát, de mindig kérdezi, miért nem? Én meg nem igazán tudok mit mondani, mert nem akarok veszekedést.



márc. 5. 10:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Brutálisan őszintén, bele a képébe.

Máshogy ezt nem lehet.

márc. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a problémád, ő a férjed. Nem mered neki elmondani az igazi érzéseid??? Miért nem mondod meg neki ezt így, ahogy nekünk leírtad?
márc. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Mert akkor veszekedés lesz belőle.
márc. 5. 10:51
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha veszekedés lesz ha nem, ez az igazság, te így érzed, ezért nem akarsz másik gyereket, mert magadra vagy hagyva, egy gyereket pedig nem csak magának szüli az anyja, akkor sem ha apuka reggeltől estig dolgozik. Egyébként minden apuka dolgozik, nem csak ő és kiveszik a részüket a nevelésben. Majd megbékél.
márc. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Simán mondd meg, hogy tudod, hogy csak te lennél rájuk és ezért nem akarod. Zárd rövidre, hogy ne legyen vita.
márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
És? Veszekedjen. Ha ennyire kerülöd a konfliktust bevállalsz még egy gyereket csak ne kelljen vele veszekedni? Szépen leírtad mond el így. Ha veszekedni akar veszekedjen. Ketten vagytok szülők vegye ki a részét. Egy normális apa kiveszi a részét nem mindent az anyára tol
márc. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
És? "Veszekedni" is meg kell tanulni. Nincs olyan pár, aki mindig mindenben egyetért. A legrosszabb, amikor mindenki magába zár mindent, aztán majd robban a bomba.
márc. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem nagyon lehet megúszni vita nélkül. Azt pedig ne hidd el, hogy majd most többet fog segíteni, mert úgysem fog.
márc. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%
Innen üzenem férjem dolgozik,mégis meló után egyből játszik,pelenkázik,altat. A férjed csak lusta...én is dolgozom most már,akkor most senki ne nyúljon a gyerekhez?
márc. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
99%

Ne azt mondd el neki, hogy ő mit nem csinált, hanem azt, hogy te mit éreztél, a saját érzéseidről beszélj!

"Nem szeretnék 2. babát, mert az elsővel is nagyon egyedül éreztem magam, és nem érzem, hogy ezt újra át szeretném élni - pláne úgy, hogy már itt van a nagyobbik is, azáltal ő is kevesebbet kapna. És azt érzem ennél többet nem tudok magamból adni."

márc. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!