Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért állítja be sok nő a...

Miért állítja be sok nő a gyermek szülést/nevelést úgy, mintha az a világvégét jelentené?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen látom hogy az újdonsült anyukák játszák a "mártírt" hogy hajat mosni nincs idejük, és hogy nem alszanak, nem szépítkeznek, nem fordítanak időt magukra, mert a gyerek. A mi nap láttam egy tiktok videót egy kismama tette ki a 32.dik hétben, hogy még 8 hét, és kezdetét veszi a "gyes konty, kialvatlanság, állandó stressz" 🤔 2 gyerekem van. Nem igénytelendtem el. Anyám négyet nevelt, mellette dolgozott és soha nem sírt hogy katasztrófa van, soha nem láttam zsíros hajjal, és volt magára is ideje. Ez valami új divat? Lemaradtam? Bocsi ha valakit megbántottam ezzel, lehet kövezni, de tényleg érdekel a mai fiatal anyukák miért tesznek úgy, mintha rajtuk kívül soha senki nem szült volna gyereket a világon?

márc. 15. 17:05
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
71%

Egyre nagyobb divat mártírnak meg áldozatnak lenni, nem csak ebben a témában. Pl egyetemistának már csak úgy lehet lenni, ahogy az ismerőseimet látom, hogy xanaxon meg hellen élsz, és kb csak napsütötte kukából eszel meleget. Mikor én voltam egyetemista, ez nem volt ennyire divat.


Én se lettem igénytelen/leamortizált a terhesség alatt vagy gyerekkel, de sokaknak ez az alap. Egy rokon lány pl azzal jött, mikor látta az epilált lábam, hogy Úristen, minek csinálom, hát most senkit se érdekelne, ha dzsungel lábam lenne. Mondtam neki, hogy engem érdekelne, nekem ez fontos. Akkor meg jött az, hogy önző vagyok, ha egy lábepilálás idejére is az apjával hagyom a gyereket.

márc. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
89%

Az én környezetemben nem nagyon vannak panaszkodós anyukák, én sem igénytelenedtem el szerintem, bár tény, hogy sosem voltam az az órákig szépítkezős típus, de ami terhesség előtt megvolt, azt utána is tartottam.

Azaz néha jó volt bekuckózni, és lomposan babázni a négy fal között, de az saját döntés volt, és nem általános állapot 😊

márc. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem az alábbi okok lehetnek

- nagyobb a megfelelési kényszer, mert sokan az egész magánéletüket kiteszik az ablakba és összehasonlítgatják magukat mások által közvetített idealizált képpel

- mivel feltöredeztek a rokoni, generációs kapcsolatok, kevesebb a segítség

- sokszor apuka is megrekedt a játékkonzol szintjén

- idősebben szülnek, és hát az ember bizony rosszabbul viseli a kialvatlanságot és a fizikai igénybevételt, mint 10-15-20 évvel fiatalabb korában

- nagyobbak a távolságok, ezért a gyerekek utaztatása (akár ovi szintjén) nagyobb feladat lehet

márc. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
92%

Azért, mert azok panaszkodnak akiknek "nehéz" babát dobott a gép. Akiknek van egy tündér, jól alvója egy rendes, home officeban dolgozó férjjel meg közelben lakó nagymamákkal az nem fogja végighaknizni a netet azzal milyen könnyű a kisbabás lét. Főleg hogy le is hurrognák.


Egyik kisbabás Facebook csoportban láttad volna mit kapott az aki azon aggódott hogy a 3 hónapos babája az eddig megszokott 11 óra helyett 2 napja csak 8 órát alszik egyhuzamban éjjel... Egyszerűen ilyet nem illik mondani, mert rosszul esik annak aki óránként kel az 1 éveshez is.

Pedig fogadok a 90%-nak 2 hónaposan átalussza az éjszakát, legalábbis a környezetemben mindenkinek a gyereke átaludta. Csak a 10%-nak nagyobb a hangja.

márc. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm 3 hetes babával volt otthon mikor meglátogattuk. Haja egy nagy rasztába összeállvq közölte, hogy mióta hazajött a babóval nem volt ideje hajat mosni. 🤔 mondtam neki szívesen vigyázok rá, tegye magát rendbe nyugodtan, de nem fogadta el a segítséget. Na ez a mártír.
márc. 15. 17:21
 6/36 anonim ***** válasza:
63%

4#-el egyetértek.


Az én környezetembe nem jellemző nagyon,de én is azt látom,hogy akinek olyan gyereket dobott a gép,ahol mondjuk még 2 évesen is 120x kelnek és nehéz eset,letehetetlen,0 segítség,több száz km-re élnek és egyedül tolják az egészet,ők panaszkodnak,valahol okkal azért. Az olyanok,mint te,akinek van 2 áldott jó gyereke,férje és gondolom mennyi segítsége,nyilván nem érti ezt. :D Bár mindjárt jön,hogy 10000 km-re élsz,egyedül neveled,a férjed elhagyott,dolgozol fél éves koruk óta és még is megoldod. Mondom ezt úgy,hogy mindig volt időm ezekre. De mondjuk egy kozmetikushoz-fodrászhoz eljutni azért kell hozzá egy segítség például,nem gondolod?:) Egy férj vagy bárki aki átveszi a picit addig. Az én mamám 7-et nevelt fel,anya 2-t,de mindegyiknek minimum 5 különböző rokoni segítsége volt,konkrétan mindig a keze alá dolgozott valaki vagy a gyerek körül vagy a háztartásnál. Nagynéniknél úgy szintén így volt. Anyánál még akkor is,mikor mi már 10 évesen voltunk tesómmal. Minden nap jött valaki segíteni valamiben,a testvérei rendszeresen,átjárók háza volt. Persze,hogy ment minden is. :D

márc. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
45%
Jó, egy három hetes babánál azt mondom, még belefér, én egy hónapig nem tudtam, merre vagyok arccal előre, de nem hakniztam vele a neten. Az elején az is rendben van, ha nem akarja az ember másra bízni. De amit írsz, az tesómnál a három éves gyereknél is így volt, hogy akkor mosott hajat, ha anya át tudott menni vigyázni a gyerekre, mert ő másra nem bízza. Ha anya egy hónapig hosszúzott volna, egy hónapig nem mos hajat.
márc. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező,egyébként szerintem provokatív a kérdés,jelentettem. Mi az,hogy rasztába állt a haja? :D A 3 hetes lányom mellett nem csavartam be vagy csináltam csilli-villi frizurát,mint előtte...ettől nem tartom magam igénytelennek. Kifésültem és kontyba raktam,mert úgy volt akkor kényelmes. Ha ez neked az igénytelenség,szomorú.
márc. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
30%

4-6 hozzászólók!


De ez is igaz annyi területre az életben. Ha valakinek rossz volt az autóvezetés oktatója, akkor mind sz_r és ha valaki nem olyat fogott ki, akkor az csodaszámba megy, pedig gyanítom, nem lehet mindegyik idegbeteg.

márc. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
41%
9# Nem nagyon jön át a hasonlat. :D Nyilván az fog panaszkodni,aki mondjuk évek óta nem aludt,ki van merülve és letehetetlen gyereke van. De ilyenből is van,akinek másodjára dobott ilyet a gép,az első meg nyugis volt,főiskolát is végzett mellette. Akinek minden szuper,ő nyilván nem fog panaszkodni..bár persze ilyen is van nyilván,akinek soha nem jó semmi. :D 6# voltam.
márc. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!